Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Co miasto robi ze wzgl. na psy???

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:Misiek już wrócił do swojego domu w Prefabecie :)

Dzięki wszystkim którzy chcieli mu pomóc :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Brawo! Misiek uratowany. Tylko co dalej? Niedługo sie ociepli i wszystkie Miśki, Azorki i inne Szariki wyjda na wielki podryw (to chyba ich pora?) Najbardziej interesuje mnie pomoc ptaszkom. Codziennie moi "podopieczni "(sikorki, gile i całe mnóstwo innych) zjadaja ok 1kg jedzonka.
Masz rację, pies nie ma właściciela, masz też rację, że to jest ich pora na "podryw" dlatego on poleciał na Redę. A co do szczepień, nikt nie pyta, czy Twoi podopieczni są obrączkowani, znaczeni etc :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze:A co do szczepień, nikt nie pyta, czy Twoi podopieczni są obrączkowani, znaczeni etc :)
Jutro z samego rana spróbuje podpatrzeć czy sikorki bogatki mają obrączki :) :roll:
Grzesznik
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Na początku wszystkich witam.
Moim zdaniem psy i koty powinny być sterylizowane jedynie pieski i koty w hodowlach które maja odpowiednie pozwolenia mogłyby się rozmnażać. Wiadomo że takie zwierzęta będą droższe w zakupie i przez to nie każdy będzie kupował na prezent takiego zwierzaka przez co będzie mniej bezdomnych zwierząt. A co do psów na łańcuchu to jeden jest taki na ul. Nowej na bardzo krótkim łańcuchu i praktycznie bez budy bo to co ma to nie można nazwać budą.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

I co próbowałeś gdzieś to zgłosić?najlepiej chyba do Animalsów,bo na nasz UM jak widać powyżej nie masz co liczyć.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Grzesznik pisze:Moim zdaniem psy i koty powinny być sterylizowane
Oczywiście, że powinny być, ale jak narazie niestety jeszcze do tego nie dojrzeliśmy, w USA to jest na porządku dziennym, a w Polsce powiemy,że nie będziemy naszych zwierząt okaleczać, albo co mnie najbardziej irytuje jak słyszę, że suka MUSI chociaż raz w życiu się oszczenić :(

Zgłaszanie przypadków niehumanitarnego traktowania zwierząt:
e-mail: interwencja@otoz.pl
tel.(058) 550 43 73
Najlepiej zrobić zdjęcie i im wysłać na maila, wtedy maja podstawę do interwencji.
A interweniują zawsze.
Często widzę samochód Animalsów na parkingu na Łąkowej .Może ktoś od nich mieszka w Redzie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

goya pisze:Oczywiście, że powinny być, ale jak narazie niestety jeszcze do tego nie dojrzeliśmy, w USA to jest na porządku dziennym, a w Polsce powiemy,że nie będziemy naszych zwierząt okaleczać, albo co mnie najbardziej irytuje jak słyszę, że suka MUSI chociaż raz w życiu się oszczenić :(
Myślę, że większym problemem jest cena. Sama operacja u kotki to koszt ok. 200 zł, a do tego dochodzą zastrzyki przez kolejny tydzień - nie każdego na to stać. Operacja u suki kosztuje jeszcze więcej. W Gdyni, każdej wiosny organizowane są wprawdzie akcje darmowych sterylizacji psów i kotów, ale to kropla w morzu potrzeb. Przychodnie, które podpisują umowy na takie zebiegi, mają praktycznie od razu zajęte wszystkie terminy. W Redzie nie słyszałam o takiej akcji.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Myślę, że większym problemem jest cena. [...] nie każdego na to stać.
Właśnie nie rozumiem takiego toku myślenia - kupujesz psa, to znaczy, że podejmujesz się opieki i odpowiedzialności za niego.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Sztuczne regulowanie płodnością kotów może zachwiac naturą.Chodzi mi o dachowce.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja myślę,że problemem nie jest cena, tylko ignorancja albo niewiedza."nie każdego na to stać"-to jest wydatek jedyny w życiu zwierzątka,a przecież nie raz zwierze choruje i też trzeba wydać pieniądze,na zastrzyki,lekarstwa.Mając zwierzątko w domu ,każdy zdaje sobie sprawę,że od czasu do czasu takie wydatki nas czekają.A skoro mamy płacić podatek do miasta za posiadanie zwierzęcia, to miasto mogłoby zafundować raz w roku chociażby ,taką akcję jak Gdynia.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze:Właśnie nie rozumiem takiego toku myślenia - kupujesz psa, to znaczy, że podejmujesz się opieki i odpowiedzialności za niego.
Ale nie każdy psa czy kota kupuje. Czasem ludzie biorą zwierzę ze schroniska, znajdują na ulicy, dostają (o zgrozo!) w prezencie.
A mi chodziło jedynie o to, że koszt sterylizacji jest niewspółmiernie wysoki w stosunku do potrzeb właściciela zwierzaka i samego zwierzaka. Wiadomo, że zapewnienie pokarmu i miejsca do spania to podstawa. Jednak już wydanie sporych pieniędzy na coś, co w oczach wielu właścicieli jest po prostu zbędne, a nie jest jednocześnie obowiązkowe, to już inna kwestia.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:"nie każdego na to stać"-to jest wydatek jedyny w życiu zwierzątka,a przecież nie raz zwierze choruje i też trzeba wydać pieniądze,na zastrzyki,lekarstwa.
Ale to zupełnie inna sprawa. Wówczas po prostu trzeba te pieniądze wydać (choć nierzadko się zdarza, że zwierzę się niestety usypia, jeśli właściciela nie stać na leczenie, ponieważ nie ma przychodni weterynaryjnych analogicznych do przychodni NFZowskich, gdzie leczenie jest refundowane przez państwo). Jednak sterylizacja dla wielu osób nie jest czymś niezbędnym, a wręcz przeciwnie - uważają to za fanaberię, a skoro tak, to tym bardziej nie każdy z chęcią "wyskoczy" z kilkuset złotych, zwłaszcza jeśli jest to spora część jego pensji.
Tak na marginesie ciekawa jestem ilu z Was tutaj ma faktycznie wysterylizowane suki i wykastrowane psy? Za chwilę się okaże, że nikt, bo psy są trzymane w domach i nie ma takiej potrzeby ;-)
A skoro mamy płacić podatek do miasta za posiadanie zwierzęcia, to miasto mogłoby zafundować raz w roku chociażby ,taką akcję jak Gdynia.
Zgadzam się. Wystarczyłoby nawet nie pokrywać całości kwoty, a jedynie połowę. I do tego uświadamiać, uświadamiać, uświadamiać.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Sztuczne regulowanie płodnością kotów może zachwiac naturą.Chodzi mi o dachowce.
W jakim sensie? Możesz to rozwinąć?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Z psami i kotami, które maja swoich właścicieli, to chyba mniejszy problem. Moga oni( właściciele) skutecznie zapobiegać niepożadanej ciązy u tych piesków czy kotków. Nie zawsze chcą. Cena jest skuteczna zaporą. Parę stówek to nie jest mało.
No, ale co z takimi przypadkami jak bohater tego watku - Misiek. Nie znam sie dokładnie na hodowli psów, ale o pieski trzeba dbać. Trzeba umyć, odrobaczyć, szczepić....no i ta rozrodczości...
Misiek i inne koty i pieski bezpańskie dla ich dobra i dla dobra ludzi powinny znaleźć sie w schronisku.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze: Zgadzam się. Wystarczyłoby nawet nie pokrywać całości kwoty, a jedynie połowę. I do tego uświadamiać, uświadamiać, uświadamiać.

Otóż to, otóż to!!!
ODPOWIEDZ