Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kibole Arki napadli na 7-letnie dzieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Moim zdaniem na półkę.Jak już należało by założyć osoby temat "Kibice w Redzie" albo ogólnie o kibicach.

Jak już wcześniej pisałem potencjał sensacyjny tego już się wyczerpał, za tydzień wszyscy o tym zapomną.
bas
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Czego ma dotyczyć ten post? Takie filmy i przykłady zlego zachowania kibiców można mnożyc w nieskończoność.

Tak samo wiele jest filmów pokazujących dobre zachowanie i akcje pro społeczne robione przez kibiców, ale kogo to interesuje?

To się działo na ulicach Holandii a więc nie w UK, gdzie kibicowanie ograniczyli do siedzenia na tyłku i oglądania meczu ( co mi się bardzo nie podoba, uważam, że poszli o krok za daleko). Nie mniej dzięki surowym karom pozbyli się chuligaństwa ze stadionu i społeczeństwa Wielkiej Brytanii kosztem widowiska na trybunach, bo tam nawet wstać nie można z krzesełka podczas meczu, nie mówiąc już o jakichkolwiek oprawach (u nas pewnie też niedługo tak będzie).

Pozdro!
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kib ... a=3#opinie


Arki Gdynia odwiedzili młodych piłkarzy Lechii Gdańsk i przeprosili za napaść na nich kilka dni temu podczas turnieju w Redzie.

Przypomnijmy, że do napaści na młodych piłkarzy Lechii Gdańsk i ich rodziców doszło w niedzielę, 12 lutego, podczas turnieju w Redzie. Kilkunastu zamaskowanych kiboli Arki Gdynia wtargnęło na płytę boiska, zaatakowali dzieci, zabrali biało-zielone szaliki Lechii, a później pobili jednego z rodziców, który stanął w obronie młodych Lechistów.

Dwa tygodnie po tym incydencie przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatyw Arki Gdynia odwiedzili poszkodowane dzieci na treningu i zwróciło im skradzione szaliki, a także rozdali upominki - słodycze i koszulki z herbami Arki i Lechii oraz napisem "Ponad podziałami. Rocznik 2004". Wszystko sfinansowali napastnicy, którzy zresztą kilka dni po zajściu zostali zatrzymani.

zródło: mmtrojmiasto.pl
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

I znowu chuligani pobili młodych kibiców Lechi w Lniewie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:I znowu chuligani pobili młodych kibiców Lechi w Lniewie.
No niestety...
http://www.tvn24.pl/-1,1738778,0,1,dzie ... omosc.html

Zastanawiam się, kiedy się to zmieni... W komentarzach w internecie pojawiają się wypowiedzi typu "Rozwiązać Arkę Gdynia, Zero klubu-zero kibiców", ale to chyba nie tędy droga.

Ostatnio rozmawiałem z wiernym kibicem Arki, który chciał wybrać się na jeden z ostatnich meczy Arki, ale jakiś klub kibiców zarządził bojkot i w związku z tym najzwyczajniej się bał, że oberwie...

To, że piłka kojarzy się z agresją pewnych środowisk, to nie jest oczywiście problem wyłącznie Arki Gdynia. Chciałem tylko przez to zasygnalizować, że przez takie incydenty, nieprzemyślane zachowania, odcina się tak naprawdę możliwość przyzwoitego zarobku przez kluby. Żaden klub sportowy się nie utrzyma, jeśli na mecze będą przychodzili tylko członkowie klubów kibica. Każdy wie, że prawdziwa kasa jest z kibiców tzw. piknikowych, a to jest możliwe, gdy jest sportowa atmosfera, pozytywne skojarzenia (jak np. na meczach siatkówki, czy koszykówki).
Jak tak dalej pójdzie, to czarno widzę przyszłość klubu, niestety.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja zanim skomentuje samo wydarzenie poczekam na jakieś dokładniejsze informacje

Fakt faktem, takie incydenty wpływają bardzo zle na wizerunek klubu, miasta no i ogólnie sportu, ale jakiekolwiek internetowe komentarze nie doprowadzą do rozwiązania klubu, coś takiego nie miało miejsca przy wielu zabójstwach na tle kibicowskim w Krakowie, więc i w tym wypadku nie będzie miało miejsca. Stwierdzenie zero klubów-zero kibiców też jest nie na miejscu, historia wielokrotnie pokazywała, że rozwiązywane z różnych powodów kluby, albo takie które zmieniały nazwę zatrzymywały swoich wiernych kibiców tak czy inaczej.

W Gdyni nie ma zbytnio "mody na Arkę", także faktycznie utrzymuje się ona właściwie w większości z "prawdziwych" kibiców, co nie zmienia faktu, że ciągle jest wielu ludzi, którzy tak czy inaczej na stadion nie przyjdą bez różnicy co się zmieni, mimo że jest to miejsce bardzo bezpieczne nawet dla matki z dzieckiem :P

A co do tego, że kolega się boi iść na stadion bo jest bojkot :D To gratuluję po prostu i postawy i odwagi, jakoś ci (ok 4000 osób na każdym meczu), którzy nie uznają bojkotu (np, mój ojciec) na mecze jezdzi i go żaden bojkot nie interesuje, kupił karnet i chodzi na każdy mecz, i absolutnie nic mu się nie stało i nikomu nie stanie!!! A koledze możesz podpowiedzieć by się dowiedział dlaczego jest ten bojkot i jak ważny jest on dla wszystkich kibiców to może się zweryfikuje i nie będzie chciał pakować kabzy obecnego nieudolnego zarządu klubu tylko obejrzy mecz w TV albo pojedzie normalnie bez strachu bo nie ma się czego bać! Jeśli jednak dalej się boi, ale chce iść proponuję usiąść na trybunie olimpijskiej, wejście jest z boku, z dala od bojkotujących kibiców.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

wg mnie ciekawy artykuł:
http://www.sport.pl/sport-trojmiasto/1, ... anych.html
trochę stary ale szczegółowo opowiada o tym wszystkim co się stało
Redzianin od urodzenia
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Faktycznie, obiektywny, rzeczowy artykuł. Szkoda, że ludzie nie czytali właśnie tego artykułu tylko te "mniej obiektywne". Ale temat jest faktycznie już dość stary, teraz na "topie" jest sprawa z Liniewa. Ponoć zatrzymali już 6 osób, jestem ciekaw w jakim wieku.
forumreda
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Nie moge juz czytać tych wszystkich bredi i idiotycznych komentarzy powielanych dzięki art. które nie sa zgodne z prawdą dotyczacych zajsc w Redzie !
Jestem rodzicem który był na sali podczas gdy ci małolaci wpadni na hale sportową. Jednoczesnie jestem kibicem Arki Gdynia. Dlaczego tak nawinie wierzycie w to co pisano w gazetach i mówiono w telwizji?
Zwyklym przykladem braku podania prawdy przez dziennikarzy jest rozbieznosc w kilkunastu art. oraz programach w tv. Nie bede ani wypisywal szczegolow zajscia ani na pewno nie bede zglaszał sie na policje.
Ale prawda jest taka ze jedyny art. zgodny z prawda ktory przeczytalem byl wlasnie na stornie policji. Co mnie bardzo zdziwiolo(na plus) bo rowniez jak i media policji zdarzalo sie koloryzowac rozne sytuacje.
Co wiecej wbrew temu co mowiły media , prokuratora jak i polcija zaprzeczaja temu iz zostalo napadniete jakiekolwiek dziecko!

Drodzy Panstwo moze zamiast rozpisywac i powielac brednie wycztane w internecie, pora dokladniej czasami przyjzec sie sprawie i calej sytuacji zwiazanej ostatnio z nagonkami na kibiców? Albo najzywczajeniej nie bedac czegos pewnym nie pisac tego co sie uslyszalo albo przeczytalo w pierwszym lepszym art. ?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dlaczego tak nawinie wierzycie w to co pisano w gazetach i mówiono w telwizji?
A dlaczego mamy wierzyć właśnie Tobie?
Tak tylko pytam, retorycznie ...
forumreda
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Przeczytaj ponownie mój a na pewno odpowiesz sobie na to pytanie ;)
ODPOWIEDZ