Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kibole Arki napadli na 7-letnie dzieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Majas
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Brak słów.
Orlęta Reda !
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Redzianin od urodzenia
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Nie twierdzę, że wszyscy kibice Arki to idioci ale tyle bydła co ten klub ma swoich szeregach, to nie wypasa się na wszystkich polach w Polsce. Wystarczy pojechać na mecz Arka-Lechia i zobaczyć kolosalną różnicę między jednymi a drugimi. Niestety oficjalnie Reda to "teren" tych idiotów. Obraża to trochę mieszkańców tego miasta. Mogliby utworzyć dla nich rezerwat na terenie Moście Błota.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Chciałam umieścić ten link, bo oglądałam fakty, ale jeszcze tego na necie nie było.

Kolejny raz mówi się o Redzie w ogólnopolskiej telewizji. Tym razem niestety nie chodzi o lotto. Wydźwięk jest tym razem bardzo negatywny. Fajnie byłoby pokazując naszą szkołę i nasze dzieci aby była to dla nas jakaś chluba.
Niestety.... Nie ma się czym chwalić , że są u nas tacy ludzie ( albo przyjechali z okolicznych miast, co nie zmienia faktu), którzy atakują dzieci. WSTYD..!!!
Prawdziwi kibice Arki powinni sie tym zająć, bo chluby Ci goscie ubierając ich barwy im raczej nie przynieśli
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Arka wydała oświadczenie gdzie napisali:
"Osoby, które eksponując barwy klubu dopuszczają się takich czynów powinny zostać przez środowisko wyeliminowane z uczestniczenia w jakichkolwiek wydarzeniach sportowych."

To jest głupie dopiero! Jakie środowisko, w jakich wydarzeniach? Nie może Arka jako klub nie wpuszczać ich na swój stadion, tak na początek?

Ale to oczywiście tak przy okazji. Mam nadzieją, że faktycznie to zostanoe sklasyfikowane jako rozbój.
Kradzież czyjegoś szalika nie jest sportem czy zabawą, to kradzież jak każda inna, a w połączeniu z pobiciem to rozbój.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

To na pewno będzie jako rozbój rozpatrywane (zawsze takie coś jest w ten sposób rozpatrywane) i na pewno dostaną surowe kary w zwiazku z tym jak to zostało nagłośnione.

Ja nie chcę nikogo bronić ale apeluję o uważne czytanie artykułów i słuchanie wypowiedzi, przecież to z kilometra widać, że dzieci mają wyuczone formułki, a żadne z nich nie powiedziało, że zostało uderzone czy coś. Jedno z dzieci na pytanie czy was atakowali odpowiada wyraźnie "nie", a potem że został uderzony w oko kolega. Zapewne chodziło o rodzica innego jego kolegi (jedyny który ucierpiał), bo sądze, że gdyby ucierpiało jakiekolwiek dziecko w tym to już dawno by to było również nagłośnione, tymczasem wszystkie media jasno mówią o jednym poszkodowanym dorosłym. Dlatego nie rozumiem ani zerowego obiektywizmu w tytule tego wątku (conajmniej jakby zakładający temat też miał na uwadze tylko robienie sensacji) ani bezmyślnego moim zdaniem powtarzania o atakowaniu dzieci.
Druga sprawa, że wcześniej pisali , że dzieci były na tyle przerażone że dla nich był to koniec turnieju, a tutaj na pytanie babki czy grali powiedzieli , że tak.

Sam jestem kibicem z Redy i potępiam jakiekolwiek chuligańskie wybryki, ale czytając medialny bełkot z WybiÓrczej i TVN to aż ręce opadają bo to jest stek bzdur który wy łykacie niestety jak młode pelikany zachaczając okiem tylko o wymowne tytuły, które mówią o biciu dzieci które na 90% nie miało miejsca.

Seeker zakładam, że do Redy wprowadziłeś się z Gdańska i jesteś kibicem Lechii stąd Twoja opinia.

Hyron - nie sądze, że klub coś tu zrobi ale faktycznie zapewne i tak ci ludzie przestaną jezdzic na mecze.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Maximreality - historia mojego życia nie jest akurat tematem tego topicu ale rozwieję Twoje wątpliwości - mieszkam w Redzie prawie od urodzenia i przez kilkadziesiąt lat miejscowi kibice wiadomego klubu zapracowali sobie u mnie na opinię bydła najwyższej kategorii. Mało prawdopodobne żeby cokolwiek teraz tę opinię zmieniło z dnia na dzień. Nie jestem kibicem żadnego polskiego klubu, mało mnie one interesują. To w dużej mierze zasługa bydła właśnie - nikt normalny nie chce się z nim utożsamiać.
Szanuję Twoje zdanie na temat reżimowej stacji TVN i Wybiórczej - mam podobne - tylko że akurat w tym wypadku sami kibole dali mediom pretekst do ciśnięcia po nich ile wlezie. Idioci. Sam fakt, że pobili KOGOKOLWIEK na oczach dzieci i to w TAKIM miejscu, podczas TAKIEGO fajnego wydarzenia sportowego sprawia, że zupełnie mi ich nie żal w kontekście tej medialnej nagonki, nawet jak historia jest naciągana.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mi tez nie jest żal nie o to mi chodzi. Żal jedynie tych co w 100% wierzą w medialną papkę,którą im serwują, to właśnie spowoduje,że teraz pewnie matki będą bały się wypuścić dzieci same na ulicę w Redzie. I zgadzam się - takie akcje w obecności dzieci zasługują na potępienie.

Jak wyżej pisałem ja nikogo nie bronię. Bronię tylko jakby to powiedzieć hmmm, prawdy, a także uczulić ludzi na to, że trzeba uważnie czytać i słuchać tego co media mówią a nie tylko czytać nagłówki z Wybiórczej, Super Expressu itp.. Jka tak patrze chociażby na tą sytuację i widzę jak to zaostało przekoloryzowane to wydaje mi się, że 90% wszystkich wiadomości w mediach jest pisana podobnie, czyli 20% prawdy 80% sensacji.

Tak czy siak za 2 dni już nikt o tym nie będzie pisał, bo potencjał sensacyjny się wyczerpał.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Maximreality pisze:To na pewno będzie jako rozbój rozpatrywane (zawsze takie coś jest w ten sposób rozpatrywane) i na pewno dostaną surowe kary w zwiazku z tym jak to zostało nagłośnione.

Ja nie chcę nikogo bronić ale apeluję o uważne czytanie artykułów i słuchanie wypowiedzi, przecież to z kilometra widać, że dzieci mają wyuczone formułki, a żadne z nich nie powiedziało, że zostało uderzone czy coś. Jedno z dzieci na pytanie czy was atakowali odpowiada wyraźnie "nie", a potem że został uderzony w oko kolega. Zapewne chodziło o rodzica innego jego kolegi (jedyny który ucierpiał), bo sądze, że gdyby ucierpiało jakiekolwiek dziecko w tym to już dawno by to było również nagłośnione, tymczasem wszystkie media jasno mówią o jednym poszkodowanym dorosłym. Dlatego nie rozumiem ani zerowego obiektywizmu w tytule tego wątku (conajmniej jakby zakładający temat też miał na uwadze tylko robienie sensacji) ani bezmyślnego moim zdaniem powtarzania o atakowaniu dzieci.
Druga sprawa, że wcześniej pisali , że dzieci były na tyle przerażone że dla nich był to koniec turnieju, a tutaj na pytanie babki czy grali powiedzieli , że tak.

Sam jestem kibicem z Redy i potępiam jakiekolwiek chuligańskie wybryki, ale czytając medialny bełkot z WybiÓrczej i TVN to aż ręce opadają bo to jest stek bzdur który wy łykacie niestety jak młode pelikany zachaczając okiem tylko o wymowne tytuły, które mówią o biciu dzieci które na 90% nie miało miejsca.

Seeker zakładam, że do Redy wprowadziłeś się z Gdańska i jesteś kibicem Lechii stąd Twoja opinia.

Hyron - nie sądze, że klub coś tu zrobi ale faktycznie zapewne i tak ci ludzie przestaną jezdzic na mecze.
Nie wiem kto tu pisał o biciu dzieci.. ja napisałam o ataku, inni chyba o napaści. A ty uważasz, że jak komuś ( nie ważne czy dorosłemu czy dziecku) chce się zabrać szalik czy koszulkę czy zacznie mu się grozić to nie jest atak? A co w takim razie?
No chyba, że Ty wiesz lepiej, że nikt nikomu nic zabrać nie chciał i nikogo nie wyzywał.
Poza tym myslę, że każdy z nas ma swój rozum i nie wierzy tępo w to co piszą i mówią w mediach. Wiadomo, że trzeba brać poprawkę. Osoba poszkodowana, pobita , która się wypowiadała wie jak to było i powiedziała wyraźnie, że dzieci były zaatakowane, pobity był tylko on, potem psycholog, że dzieci były przestraszone. Więc jak się słucha ze zrozumieniem to naprawdę idzie się dowiedzieć czegoś konkretnego. Więc Miło, że się martwisz o poziom naszej inteligencji, ale zapewniam, że nie wszyscy łykają co popadnie ;)
Ostatnio zmieniony |15 Lut 2012|, o 12:08 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Dorma ma rację, widziałem relację i w TTM i w Polsacie i w TVNie wczoraj i tylko w tym ostatnim zapowiedź p. Pochanke sugerowała pobicie dzieci, choć już w samym materiale mowy o tym nie było, tylko o faktach wspomnianych przez Dormę.

Sam fakt latania po szkole i zabierania czapeczek małym dzieciakom jest durny i ten kto wpadł na ten pomysł niech już lepiej nigdy swojego umysłu nie uruchamia.

Pozostało jeszcze wkroczyć do żłobka, może któreś z bobasów ma zielono-białe ciuchy czy coś.
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mam 2lat i nigdy nie byłem na meczu Arki. Dlaczego? ponieważ jak mam siedzieć na połamanej przez jakiegoś osiłka ławce, patrzeć na stado facetów biegających za piłką - bo grą tego nazwać nie można, nasłuchać się piosenek pełnych przekleństw, uważać żeby nie oberwać butelką lub racą, żeby nie stracić szalika lub portfela w kolejce w której jak sardynki w puszce jadą kibice i na koniec żeby jakieś stado "kibiców" nie wpadło na pomysł żeby mi spuścić lanie.
Stereotyp? Nie sądzę. Ilu użytkowników forum poszło by z dziećmi na stadion obejrzeć mecz?

***

Co wspólnego ma bicie się po gębach "kibiców" z meczem piłki nożnej? jakie problemy oni wtedy rozwiązują? Nawet zwierzęta nie kaleczą się nawzajem dla zabawy a ludzie owszem. komu to imponuje? Napakowane, bezmyślne istoty sieją strach na ulicach i jak pokazują ostatnie wydarzenia są też w Redzie. Bandyta i złodziej jest moim sąsiadem...

Moderator: Część postu usunięta, ze względu na treść sugerującą pomówienie...
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Kto kogo bił?
Z jakiejś relacji w radiu słyszałem, że pobito dorosłych, a dzieciom próbowano wyrywać opaski (gdziekolwiek te opaski miały, i jakkolwiek je wyrywano). Mniejsza o to - jak nie zapomnę to w weekend wam napiszę relację jak było - kumpel jest policjantem u nas w Redzie, to powinien wiedzieć.
W każdym razie - jestem przeciwny wynoszeniu kibolki poza stadion. To nie jest żadne usprawiedliwienie, że miasto jest na "Terenie" innego klubu. Nie ma czegoś takiego jak teren klubu. Bawcie się cholera na stadionach, nie ma opcji, żeby cwaniaczek na łyso obcięty łaził po mieście i pytał "za kim jesteś?", albo zajmował się kradzieżą szalików, czy innymi wesołymi rzeczami, które kibolstwo uważa za rozrywkę.
Nie mam zamiaru się uczyć, czym aktualnie zabawia się chuliganerka - kradzież jest kradzież a pobicie jest pobicie. Szalik nikogo nie usprawiedliwia.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Wstyd na całej linii, przykro mi,że kilku głupków (nazywam rzeczy po imieniu) robi taką "reklamę" mojemu klubowi, karać matołów jak najsurowiej. Wstyd jeszcze raz wstyd.

slawek0407: Co do pójścia na stadion z dzieckiem, widać,że nigdy nie byłeś na meczu, nie wiesz ile rzeczy się zmieniło, nie wiesz nawet jak kibice potrafią zadbać "sami o swoje dobre imię" w SKM i hamują tych bardziej nieokiełznanych. Oczywiście zdarzają się wyjątki jak widać ale nie wkładajmy wszystkich do jednego wora, i pójdę na mecz z synem nie raz, bez strachu, bez obaw. Nie wezmę go na mecz podwyższonego ryzyka jak sama nazwa wskazuje to raczej logiczne ale takich meczy jest 3 może 4 w rundzie a reszta? Chodzę na mecze już jakiś czas i nigdy nawet mnie nie zaczepiono, a jeżdżę na nie środkami komunikacji miejskiej, nie skroili mi portfela ani szalika. Nawet nie wiesz,że jest nowy stadion i nie ma ławek tym bardziej połamanych, to po co piszesz i ten stereotyp powielasz?
Kibole to kibole tamto ale jak stowarzyszenia kibiców i kluby pomagają dzieciom, robią akcje na mikołaja tudzież dla Nikodema, zbierają pieniądze na domy dziecka tego już nikt nie napisze nie robi szumu, bo to się nie sprzedaje....
....co nie zmienia faktu, że takie postępowanie jak w niedzielę w Redzie trzeba publicznie tępić.
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

hyron pisze:Kto kogo bił?

W każdym razie - jestem przeciwny wynoszeniu kibolki poza stadion. To nie jest żadne usprawiedliwienie, że miasto jest na "Terenie" innego klubu. Nie ma czegoś takiego jak teren klubu. Bawcie się cholera na stadionach, nie ma opcji, żeby cwaniaczek na łyso obcięty łaził po mieście i pytał "za kim jesteś?", albo zajmował się kradzieżą szalików, czy innymi wesołymi rzeczami, które kibolstwo uważa za rozrywkę.
.
Od stadionów też wara.. Na stadionie ma się rozgrywać mecz , którzy chcą zobaczyć normalni kibice a nie bijatyki chuliganów.
Nie sobie robią ustawki w lesie czy gdzieś i nie zagrażają ludziom i obiektom sportowym
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

To się nie powinno zdarzyć, ale jeśli już się zdarzyło to przynajmniej mam nadzieję na nieuchronność kary dla tych "palantów". Ta nieuchronność wysokiej kary spowoduje, że takich sytuacji będzie coraz mniej. Oby się nie skończyło w tym wypadku na "zawiasach" lub nawet uniewinnieniu, bo jaki to daje argument "kibolom"? Że można robić zadymy bez konsekwencji i chciałbym żeby TVN później pokazał efekt na sali sądowej.
ODPOWIEDZ