Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kibole Arki napadli na 7-letnie dzieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Maximreality pisze:Poniżej zaprezentuję reakcję środowiska kibiców, czyli ludzi którzy są w temacie tego co się dzieje w Polsce i jak jest (wypowiedzi pochodzą z największego w Polsce forum kibiców) poniżej najciekawsze moim zdaniem komentarze do tego wydarzenia, naprawdę warto poczytać.
Przepraszam, to są wg Ciebie wypowiedzi tych normalnych kibiców??
To z całym szacunkiem, ale chyba jednak coś innego rozumiemy pod pojęciem normalność:/
Szczerze mówiąc ręce mi właśnie opadły.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Seeker pisze:"Po pierwsze nie wiem gdzie wy żyjecie, ale w Polsce nosząc barwy własnego klubu, trzeba się liczyć z tym, że na terenie największego wroga, można dostać w mazak za afiszowanie się nimi właśnie."

To jest właśnie kwintesencja debilizmu kibiców w Polsce, która tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to bydło należy zamknąć w rezerwacie. Powszechne akceptowanie nienormalności. Normalnie byłoby wtedy, gdybym z szalikiem dowolnej drużyny mógł się pojawić w dowolnym miejscu. Piłka nożna to tylko sport, a nie obrona Ojczyzny. Wam się już totalnie we łbach system wartości przestawił.

racja. ja z tego powodu, że mieszkam na pomorzu to w pierwszym rzędzie kibicuję pomorskim drużynom Lechi czy Arce. późnieej w Europie polskim drużynom i nieważne czy są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania. i nie ma, że kogoś nie lubię tylko dlatego, że jest kibicem innej drużyny. sam znam parę osób z Redy, które kibicują Lechi. a każdy kto myśli inaczej to debil!!!
;]
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Miałem już nie pisać ale widzę że Ty sobie znalazłaś sobie we mnie jakiegoś kozła ofiarnego dlatego czuje sie wywołany do tablicy. I przestań w końcu pić do mnie, jak masz jakiś personalny problem to napisz na priv. W każdym razie specjalbne dla Ciebie wypunktuję sens i cel moich wypowiedzi.

1. Potępiam zachowanie chuliganów w Redzie
2. Media i Lechia podkoloryzowały bardzo tą sytuację i to mi się nie podoba.
3. Tak uważam, że kibic Lechii jak i dzieci nie mówią do końca prawdy tylko szukają powodów do oczernienia całej Arki i pogorszenia już i tak tragicznej sytuacji.
4. Nie uważam wypowiedzi tych kibiców z forum za wypowiedzi "normlanych" kibiców (nie wiem gdzieś to wyczytała) tylko jako ciekawoskę i wypowiedzi z zupełnie innego punktu widzenia i takich co znają realia (jakkolwiek przykre ale to realia, które się na szczęscie zmieniają i to bardzo syzbko), nie znam tych ludzi i nie wiem kim są.
5. Pytałaś jeszcze kogo ja tu bronię? Kibiców Arki z Redy już to napisałem, bo teraz każdy będzie miał o nas i tak złe zdanie, moze i częściowo przez to,że nie do końca rozumiecie moje wypowiedzi i do czego zmierzam. Co jest złego w tym, że ja na przykład wiem o istnieniu, choć nie akceptuję wojny o barwy? Czy to czyni ze mnie debila, że wiem, że zabranie syna do gdańska w barwach jest niebezpieczne? To samo dotyczy wypowiedzi jednego z kibiców z tego forum, którą komentujecie, to że chłop uważa za nieodpowiedzialne branie barw Lechii do redy ze względu na dobro dziecka nie czyni chyba z niego debila?
6. Na koniec, jak twierdzisz, że nie cierpią na tym wszyscy kibice Arki to poczytaj sobie komentarze pod artykułami w Internecie. I dodam że 90% tych niepochlebnych opinii nie wynika z samej akcji, których jest pełno tylko właśnie z rzekomego. pobicia dzieci


Tu cała wypowiedź tego pana z forum który pisał o wojnie o barwy. Czasem warto przeczytać całośc żeby wychwycić sens, dla mnie jednoznacznie tu widać, że ten pan tego nie akceptuje ale WIE jak jest i to mu wystraczy zeby nie ciągać dziecka w barwach po Gdyni czy Redzie, bo jak pisał niżej takie sytuacje już miały miejsce podczas turniejów dla dzieci:

"Po pierwsze nie wiem gdzie wy żyjecie, ale w Polsce nosząc barwy własnego klubu, trzeba się liczyć z tym, że na terenie największego wroga, można dostać w mazak za afiszowanie się nimi właśnie. Jeśli macie z tym jakieś wątpliwości, to zapytajcie ziomusia Romusia on nawet o tym w książkach pisał.
Po drugie, jeśli ktoś jest rodzicem i jedzie z dzieckiem na turniej do miasta, swojego derbowego rywala, prezentując oficjalnie przy tym barwy wrogiego klubu i naraża tym samy własne dziecko, na reakcję jakiegokolwiek świra, który te barwy zobaczy, to gratuluję odpowiedzialności i narażenie dziecka na traumę życia. "

Dla mnie koniec tematu, już się jaśniej nie da wytłumaczyć o co mi chodzi. Jeśli ktoś chciałby o tym jeszcze ze mną pogadać to zapraszam do wysyłania prywatnej wiadomości.
Ostatnio zmieniony |16 Lut 2012|, o 13:29 przez Maximreality, łącznie zmieniany 1 raz.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ci niewinni mogą wystąpic przeciw mediom i Lechii o zniesławienie na drogę sądową.A twoja obrona o mówieniu nieprawdy przez dziecko nie powinna miec miejsca.To nie ich oskarżono a kibiców Arki.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie mam żadnego personalnego problemu i nie będę pisać do Ciebie na priv, bo to jest dyskusja publiczna, a ja w niej udział dokładnie na tych samych zasadach i prawach, co inni. Więc nie wiem, dlaczego akurat uważasz, że ja do Ciebie piję, skoro już kilkanaście osób napisało Ci niemal dokładnie to samo, co ja.
Tak uważam, że kibic Lechii jak i dzieci nie mówią do końca prawdy tylko szukają powodów do oczernienia całej Arki i pogorszenia już i tak tragicznej sytuacji.
Wiem, że tak uważasz, ale chodzi mi o to, na jakiej podstawie? Byłeś naocznym świadkiem tych wszystkich wydarzeń? Jesteś w stanie udowodnić, że ktoś kogoś nie szarpał, nie zaczepiał, nie wyrywał szalików, koszulek? Bo wiesz, udowodnienie, że coś nie miało miejsca to mission impossible. I nie chodzi mi o to, że mieliby to zrobić kibice Arki, ci normalni i kulturalni, tylko, że w ogóle miało to miejsce.
Nie uważam wypowiedzi tych kibiców z forum za wypowiedzi "normlanych" kibiców (nie wiem gdzieś to wyczytała)
Tak to odebrałam skoro napisałeś „najciekawsze komentarze”, „naprawdę warto poczytać”.
Sądziłam, że to wypowiedzi osób, które mają faktycznie coś sensownego do powiedzenia, ale rozczarowałam się. A już tekst „tyle szumu o parę dzieciaków” jest po prostu żenujący.
Pytałaś jeszcze kogo ja tu bronię? Kibiców Arki z Redy
Ale których kibiców? Tych normalnych, grzecznych i kulturalnych, którzy przecież nic nie zrobili czy troglodytów? Domyślam się, że tych pierwszych, ale ich naprawdę nie trzeba bronić, bo nikt tutaj nie napisał ani słowa przeciwko normalnym ludziom.
Co jest złego w tym, że ja na przykład wiem o istnieniu, choć nie akceptuję wojny o barwy?
Nic i nikt przecież tak nie twierdzi. Powtarzam – bierzesz sobie do serca słowa, które są kierowane w zupełnie innym kierunku. A im bardziej je odbierasz personalnie, tym bardziej się oburzasz.
chłop uważa za nieodpowiedzialne branie barw Lechii do redy ze względu na dobro dziecka nie czyni chyba z niego debila.
Może nie czyni z niego debila, ale jeśli ktoś traktuje jako normalną sytuację, w której ojciec nie może bez problemu zabrać dzieciaka na mecz, bo go naraża na niebezpieczeństwo, to coś tu chyba nie gra. Takie zwyczaje należy ostro potępiać, przeciwstawiać się nim, a nie zamiatać pod dywan. Chwilę wcześniej piszesz Ty czy Artur, że już od dawna na meczach jest spokojnie, że zadymy do przeszłość, że głupoty piszą ci, którzy uważają, że jest inaczej, a teraz sam stajesz na stanowisku, że chodzenie na mecze z dzieckiem (w dodatku na mecz dziecięcy!!) w barwach przeciwnika to nieodpowiedzialność. Kupy się toto nie trzyma.
Na koniec, jak twierdzisz, że nie cierpią na tym wszyscy kibice Arki to poczytaj sobie komentarze pod artykułami w Internecie.
A co kogo obchodzą komentarze idiotów? Przejmujesz się tym? Jeśli ktoś nie potrafi rozumować i wyciągać wniosków, to nawet gdy mu sam ksiądz z ambony czy ukochany polityk powie, jak było naprawdę, to i tak nie uwierzy.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Z tym "tyle szumu o parę dzieciaków" to było w odniesieniu od informacji, że sprawcy byli w wieku 15-16 lat (więc autor wypowiedzi uznał ich za dzieci), a nie że sprawa dotyczy atakowania dzieci.

Mam wiarygodne informacje. Myślę, że to im będą próbowali udowodnić te zaczepianie dzieci, z resztą wynik tego jeszcze sie okaże, moim zdaniem żadnych takich zarzutów nie będzie.

Tak tych normalnych bronię, bo przestałem teraz chwilowo chodzić w swojej ulubionej czapce Arki, bo się na mnie krzywo patrzą gdzie nie pójdę.

Jeszcze raz napisze, że realia są jakie są niestety szybko ich nie zmienimy i póki co jest to niebezpieczne, nie tyle chodzenie na mecze ligowe odbywające się na stadionach ale przychodzenie do "wrogiego" miasta kiedy nie ma należytej ochrony w barwach niestety jest i jest to bardzo przykre. Przyładem jest niedzielne wydarzenie o którym mówimy, turniej młodzików w Gdańsku o którym opowiada jeden kibic którego cytowałem, czy też mecz koszykówki Prokomu, gdzie również nie ma takiej ochrony jak na meczach piłki nożnej. Na piłkę naprawdę już można iśc z dzieckiem i wielu ludzi chodzi.
Może i racja, że nie należy zamiatać tego pod dywan, ale częśc ludzi jak widać zdążyła się do tego przyzwyczaić i to jest też źródło problemów które mieliśmy i mamy z kibicami.

Tak przejmuję się, niestety nie lubię jak ktoś szarga imię mojego klubu, czy są to chuligani ktrórzy niby reprezentują ten sam klub robiący takie akcje czy internauci którzy tylko czekają żeby obrazić.

Teraz naprawdę myślę, że wsyzskot jest wyjaśnione i z mojje storny naparwdę już koniec wypowiedzi dopóki nie pojawią się nowe informacje związane ze sprawą. Ja rozumiem Twój punkt widzenia, mam nadzieję, że Ty mój też chcoiaż po części.

Pozdrawiam!
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Czytam ten wątek od paru dni i niestety ja też odnoszę wrażenie,że Ty ich poprostu, próbujesz nieudolnie tłumaczyć. A skoro w każdej Twojej wypowiedzi są tak "sprawdzone" wiadomości na całe zajście to zgłoś się na policję ze Swoimi wiadomościami i pomóż w ujęciu tych bandziorów,albo pomóż tym co już złapali, bo może są niewinni?
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wszystko mi jedno jakie odnosisz wrażenie, jak nie umiesz czytać ze zrozumeniem to trudno. Napisze jak najprościej się da po raz wtóry: nie pochwalam tego co się stało i nie bronię chuliganó ale chcę zadnac o dobre imię reszty kibiców z Redy i nie tylko. Pozatym sprawa nie dotyczy mnie ale dzieki za troske i wróć do tematu albo jest tam takie małe "x" w prawym górnym rogu, zawsze możesz skorzysyać ;) Co do wiadomości to są świadkowie i złapani sprawcy chyba wszyscy już więc w tym wypadku też dziękuję za radę , a czy są winni i czego są winni to już niech zadecyduje sąd.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Jestem za tym żeby nie napadać na użytkowników mówiących trochę innym głosem. Również według mnie sytuacja jest taka, że mamy medialną histerię pod tytułem "Kibice Arki biją dzieci z Gdańska". Przekaz dla społeczeństwa brzmi: Kibice Arki to banda debili. A co jeśli media od początku afery pisałyby "Młodzi mieszkańcy Redy biją dzieci z Gdańska". Cała Polska dojdzie do wniosku, że mieszkańcy Redy to debile. A przecież media równie dobrze mogłyby napisać w ten sposób, nie zmieniając przy tym merytorycznej treści komunikatu. I jak by to wtedy brzmiało, drodzy sąsiedzi?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

g63361pd pisze:Jestem za tym żeby nie napadać na użytkowników mówiących trochę innym głosem. Również według mnie sytuacja jest taka, że mamy medialną histerię pod tytułem "Kibice Arki biją dzieci z Gdańska". Przekaz dla społeczeństwa brzmi: Kibice Arki to banda debili. A co jeśli media od początku afery pisałyby "Młodzi mieszkańcy Redy biją dzieci z Gdańska". Cała Polska dojdzie do wniosku, że mieszkańcy Redy to debile. A przecież media równie dobrze mogłyby napisać w ten sposób, nie zmieniając przy tym merytorycznej treści komunikatu. I jak by to wtedy brzmiało, drodzy sąsiedzi?
może to dzwinę, ale ja nieustannie z tą opinią o Redzie się spotykam:)
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

;)
Załączniki
421467_231573366931892_100002376908567_512100_1523580412_n.jpg
;]
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

szkoda gadac, takie zachowanie na "meczu dla dzieci" jest poprostu żałosne, to na tym ma polegac..ehhh
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Osiem osób ma dozór policyjny a jeden został zatrzymany na 2 miesiące.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Prezes Rady Ministrów był kibicem z młyna.

"Sekielski: Często się pan bił? Tusk: Nie nazywajmy tego w taki brutalny sposób".
-----------------------
„T. Sekielski: My odkryliśmy ze zdumnieniem, że pan był takim rasowym, nie chcę użyć słowa „kibol", bo to się źle kojarzy, ale takim zaangażowanym bardzo i to bardzo kibicem Lechii Gdańsk.
D. Tusk: Dawno temu, jako bardzo młody człowiek byłem twardym kibicem z tak zwanego młyna, czyli z tego miejsca gdzie jest na serio...
T. Sekielski: Panie premierze, dotarliśmy do ludzi, którzy pamiętają pana z tamtego okresu.
D. Tusk: Niemożliwe, to było trzydzieści pięć lat temu.”
----------------------
"Tusk zaliczał się nie tylko do grona kibiców prowadzących doping na stadionie, ale też jeździł z innymi na mecze wyjazdowe. Zasugerował, że był w samym środku kibicowskich zadym, zwłaszcza gdy jego Lechia grała w Gdyni z Arką, czyli odwiecznym i znienawidzonym w Gdańsku rywalu.
D. Tusk: - Kibic nie może odstępować swojej drużyny. Także nawet wtedy, kiedy bywałem w Gdyni w opałach, w trudnych sytuacjach - opowiadał o swojej klubowej miłości."
----------------------
"Młodziutkiego, walecznego i odważnego Donalda z lat 70. doskonale pamięta Tomasz Wołek. Razem założyli Klub Kibica Lechii - Nie dawał sobie w kaszę dmuchać - dziennikarz wspominał kolegę kilka lat temu w audycji Radia Tok FM."

Cytaty pochodzą z artykułów oraz z wywiadów z Donaldem Tuskiem. Źródło poniżej:

http://www.tvn24.pl/-1,1701892,0,1,tusk ... omosc.html
http://wpolityce.pl/wydarzenia/9296-pre ... cytaty-dwa

I jeszcze przypomnienie słynnej wypowiedzi:

"Jako premier polskiego rządu muszę wypowiadać się w sposób wyważony, ale wczoraj... chciałem zabić."

Mam nadzieję, że nikt z forumowiczów nie odbierze słów premiera, jako zachęty do popełnienia przestępstwa?

Odnośniki do artykułów przypominających przez kogo została wypowiedziana, w jakich okolicznościach i jak została odebrana i podsumowana w tytułach zagranicznych mediów:

http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Zanim ... caid=1df1c
http://www.sportfan.pl/artykul/1414/tus ... edzialnosc

Na kogo głosowaliście w ostatnich wyborach?
ODPOWIEDZ