Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kibole Arki napadli na 7-letnie dzieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

narek pisze: i chciałbym żeby TVN później pokazał efekt na sali sądowej.
O tak! I niech ich sądzi Anna Maria Wesołowska!
Nie mogłem się powstrzymać :D
Ale oczywiście zgadzam się z Narkiem.
Marcinu
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie wrzucajcie wszystkich kibiców do jednego worka.

http://www.arkowcy.pl/artykul,4190,1,be ... -arki.html
http://www.arkowcy.pl/artykul,4382,1,ro ... kolaj.html
http://www.arkowcy.pl/artykul,288,1,woz ... ilosza.tag

niestety media w poszukiwaniu sensacji często zmieniają fakty dla swoich potrzeb. czy dziennikarka, która na siłę próbuje wyciągnąć od dziecka, że zostało pobite nie robi mu jeszcze większej krzywdy? dzieciaki jednak mówią, że nikt ich nie ruszał. chociaż da się zaobserwować, że przed wywiadem były one odpowiednio nastawione przez swoich rodziców.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Cóż, mimo sportowego zacięcia musiałem dawno temu sobie odpuścić kibicowanie na stadionach, bo klimat na trybunach i wokół nie pozwalał na normalny odbiór sportu. Dziś jest już tylko gorzej. Ludzie związani z tym ruchem znajdują tysiące argumentów dla wytłumaczenia swojej agresji a często też głupoty. Do tego dochodzi poczucie siły i bezkarności jakie daje grupa. Jeśli dodać do tego totalną nieskuteczność państwa w walce z tą patologią, to efekty mamy takie jak ostatnio w Redzie. Bardzo mi przykro, że to właśnie u nas ujawniło się tych paru myślicieli, ale równie dobrze może coś takiego zdarzyć się wszędzie. Może dzięki hałasowi w mediach da się przykładnie ukarać tego typu zachowania, ale dopóki policja będzie odwracać wzrok, albo skręcać w boczną uliczkę na widok rozwrzeszczanej bandy kibiców wydzierających się o 1 w nocy, dopóty możemy się podobnych spraw spodziewać się więcej.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Damian pisze:Ludzie związani z tym ruchem znajdują tysiące argumentów dla wytłumaczenia swojej agresji a często też głupoty.
Wg mnie dla na głupotę nie ma wytłumaczenia...

Wczoraj w radiu słyszałem ciekawy komentarz jakiegoś dzwoniącego:
"W moim kraju na drodze jest mnie w stanie skontrolować 6 rodzajów służb, a stadionu pilnuje ochroniarz z grupą inwalidzką"
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Majas
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Dajcie spokój.

Rozkminiacie cały temat, wypowiedzi bez sensu i sądze że bez podparcia ich argumentami.

Zachowanie "Debili" w Redzie poniżej zera, ale ile można o tym dyskutować.
Orlęta Reda !
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Po to istnieje forum by dyskutować :) A o takich niechlubnych wybrykach warto mówić tymbardziej, może kolejni potencjalni sprawcy się opamiętają słysząc padające zewsząd obelgi. Nie da się ukryć, że historia została przez media podrasowana, bo sensacja się sprzedaje. Jednak mimo, że dzieci nie ucierpiały pod względem fizycznym, to na pewno pozostawi to jakiś ślad w ich psychice,a w najlepszym wypadku po prostu niesmak.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

slawek0407 pisze:Mam 2lat i nigdy nie byłem na meczu Arki. Dlaczego? (...)
Napal w piecu, bo masz chyba za niską temperaturę w domu. Proponuję również abyś częściej wychodził na dwór. Ruch i świeże powietrze dobrze wpływają na cały organizm. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony |16 Lut 2012|, o 16:28 przez Artur75, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dorma: Bicie i atakowane dla mnie to są tożsame pojęcia, sugerują że to miało miejsce poprostu :). Po raz kolejny muszę powiedziec, że nie chcę nikogo usprawiedliwiać bo niektórzy są mnie już pewnie gotowi o to posądzić. Interesuje mnie dobre imię normlanych kibiców, a zdaję sobię sprawe, że teraz przylgnie do Arkowców miano tych co biją dzieci, a to nie miało miejsca.

Ale popieram Cie w kolejnym poście - 0 chuliganki na stadionach, ulicach etc. Jak chcą to niech załatwią swoje sprawy w lesie gdzie będą tylko zainteresowane osoby.

Sławek0407: pełna ignorancja i zero wiedzy, widać,że nigdy nie byłeś na stadionie ale Kula65 i Artur75 już to wyjaśnili w bdb sposób więc ja się tylko pod tym podpisuję. Nie wiem tylko po co oceniać to co się dzieje na stadionach i powielać nieprawdziwe opinie skoro nawet tam nie byłeś z ciekawości. Jak tak się boisz bardzo proponuję wybrać się na trybunę VIP i zobaczyć jak jest naprawdę ;)

Huherko: nie wiem kto wypowiedział te słowa, ale może ogląda mecze 3 lub 4 ligi gdzieś na wschodzie. Na tą chwilę nowoczesne polskie stadiony to chyba jedne z najbezpieczniejszych miejsc w Polsce ;) Setki kamer, dziesiątki ochroniarzy, zakazy stadionowe i wyroki w 24 godziny, bilety imienne, zakaz wnoszenia czegokolwiek niebezpiecznego na stadion, kamerowanie każdego z osobna przed wejściem, zakaz wnoszenia i odpalania pirotechniki, ba nawet surowy zakaz prezentowania jakichkolwiek symboli które mają nawet malutki związek z rasizmem czy antysemityzmem i innych krzywdzących. Dawno nic konkretnego nie stało się w Polsce bezpośrednio na stadionie.

Moim zdanem wnioski płynące z tych rozmów są takie: Jeśli jesteś kibicem, bywasz na meczach to wiesz jak jest teraz na stadionie.To już nie lata 90 i rozkwit chuliganerki, pirotechnika, masa pijanych itp. Ale jeśli nigdy nie byłęś na stadionie to nie wmawiaj innym jak na nim jest ;)

POzdrawiam!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Maximreality, za bardzo się przejąłeś tym tematem, myślę, że zupełnie niepotrzebnie. Przecież każdy z nas wie, że są kibice i "kibice" i jedni z drugimi nie mają nic wspólnego. Każdy już chyba też wyrobił sobie zdanie na temat tego, co się stało w redzkiej szkole, więc po co to powtarzać? Szczerze mówiąc zaczyna to trochę wyglądać tak, jakbyś usiłował bronić bandziorów (nie obraź się, ale ja tak to odbieram; rozumiem Twoją potrzebę obiektywizmu, ale naprawdę za bardzo się w to angażujesz, a wiadomo, że im kto bardziej się broni, tym bardziej staje się podejrzany ;-).
Swoją drogą co z tego, że nie poblili dzieciaków (no jeszcze tego by brakowało!), wystarczy fakt, że wtargnęli na imprezę, zrobili burdę, poszkodowali kilka dorosłych osób, a dzieciaki zaczepiali wyrywając ich akcesoria kibiców. O strachu i stresie nie wspominając. Dla mnie aż nadto "atrakcji". I nie widzę powodów, by nie wierzyć w taką wersję, skoro przekazują ją osoby biorące udział w tym wydarzeniu. Dlaczego uważasz, że miałyby konfabulować?
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

hyron pisze:
narek pisze: i chciałbym żeby TVN później pokazał efekt na sali sądowej.
O tak! I niech ich sądzi Anna Maria Wesołowska!
ale tak naprawdę zauważ że media bardzo często kreują rzeczywistość - to i twoje podsumowanie (niestety) ma rację bytu.
...cholera i to nie jest śmieszne....
good by my love, good bye...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Poniżej zaprezentuję reakcję środowiska kibiców, czyli ludzi którzy są w temacie tego co się dzieje w Polsce i jak jest (wypowiedzi pochodzą z największego w Polsce forum kibiców) poniżej najciekawsze moim zdaniem komentarze do tego wydarzenia, naprawdę warto poczytać. Link do całego tematu na tamtym forum na dole postu:

Dzeki
"Za cytowanie GóWna - ban."

tatarak
Tak trener Lechii to farmazoniarz, co do rodziny szechtera to nie wiem. ku*** tyle szumu o parę dzieciaków...A tak wogóle to chyba koledzy zza miedzy zapomnieli jak to rok temu kroili żółto-niebieskie szaliki asseco prokomu w Sopocie na koszu. Dzieci i kobiety też tam były...paru nadgorliwców w każdej ekipie się znajdzie i nie wrzucajmy tu wszystkich do jednego kosza
noremorse
Przestańcie dyskutować z tymi parówami

Skoro oni nie widzą tego jaki numer odjebali jako lechiści to mi jest brak słów.
Najzabawniejsze w tym wszystkim..., że to nie jest wcale zabawne.

Po pierwsze nie wiem gdzie wy żyjecie, ale w Polsce nosząc barwy własnego klubu, trzeba się liczyć z tym, że na terenie największego wroga, można dostać w mazak za afiszowanie się nimi właśnie. Jeśli macie z tym jakieś wątpliwości, to zapytajcie ziomusia Romusia on nawet o tym w książkach pisał.
Po drugie, jeśli ktoś jest rodzicem i jedzie z dzieckiem na turniej do miasta, swojego derbowego rywala, prezentując oficjalnie przy tym barwy wrogiego klubu i naraża tym samy własne dziecko, na reakcję jakiegokolwiek świra, który te barwy zobaczy, to gratuluję odpowiedzialności i narażenie dziecka na traumę życia.
I chyba Przymorze nie różni się za bardzo od innych miejsc w Polsce , gdzie takie rzeczy się zdarzały nie raz, nie dwa i pewnie nie trzy też. Czy u Was jest high-life, same białe domki z płotkami i ogólnie panująca miłość i zrozumienie ??
I popatrz, przecież nawet w tym Gdańsku, takie zdarzenia miały miejsce. Przecież, choćby na turnieju dzieciaków na Oruni. rodzice małych Arkowców obecni w żółto-niebieskich barwach, byli atakowani, szykanowani, a i barwy zdarzało się tracić.
BYŁY TAKIE PRZYPADKI W GDAŃSKU, CZY NIE BYŁO ?

HFA

O czym Ty w ogole piszesz? Po prostu napisalem stan Twojego umyslu, bo przeczytales info od szechtera i wypisujesz bzdury. Niedawno byl dwudniowy turniej Arka Cup w Gdyni i tez nic nikomu sie nie stalo.
Ja nic nie uwazam, kazdy widzi jak jest napisane i nikt ze zdrowo myslacych nagle nie zasiega po rady GW. Skoro inne media napisaly, ze tylko rodzice stracili to dlaczego by nie napisali, ze rowniez i dzieci? Przeciez wywolalo to by wieksza nagonke na kiboli... w tym wypadku Arki. Na szczescie widac, ze sa w tym kraju jeszcze media, ktore az tak nie ubarwiaja danej historii.
Nasza akcja? :) Jak dla mnie jestes conajmniej niepowaznym forumowym spinatorem :)
A co do wypominania Waszych historii to nie miejsce i czas na to.

W powiazanych artykulach mozesz przeczytac co sie dzialo:
http://www.radiogdansk.pl/index.php/wia ... kiego.html
tssss
czego oni sie dziwia ?? jakby w chorzowie organizowali turniej gornika to tez by sie dzialo
to nie wina malolatow a brak odpowiedzialnosci ze strony organizatorow
Niech każdy sobie to oceni jak chce. Widać każdy kibic, który jest lekko w temacie chociaż rozumie ,że ta cała akcja jakkolwiek jest nieprzemyślana i poporstu beznadziejna to nie skazuje uczestników na wieczne potępienie. Jak widać również nie jest to nowość , i takie akcje w Gdańsku, Sopocie (ze strony Lechii) czy na Śląsku miały już miejsce. Oczywisćie jest kilka więcej komentarzy ze strony Lechii i nie tylko, jeśli ktoś ma ochotę to podaję link do tematu:

http://kibice.net/forum/viewtopic.php?f ... &start=160
Ostatnio zmieniony |16 Lut 2012|, o 11:37 przez Maximreality, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Maximreality, za bardzo się przejąłeś tym tematem, myślę, że zupełnie niepotrzebnie. Przecież każdy z nas wie, że są kibice i "kibice" i jedni z drugimi nie mają nic wspólnego. Każdy już chyba też wyrobił sobie zdanie na temat tego, co się stało w redzkiej szkole, więc po co to powtarzać? Szczerze mówiąc zaczyna to trochę wyglądać tak, jakbyś usiłował bronić bandziorów (nie obraź się, ale ja tak to odbieram; rozumiem Twoją potrzebę obiektywizmu, ale naprawdę za bardzo się w to angażujesz, a wiadomo, że im kto bardziej się broni, tym bardziej staje się podejrzany ;-).
Swoją drogą co z tego, że nie poblili dzieciaków (no jeszcze tego by brakowało!), wystarczy fakt, że wtargnęli na imprezę, zrobili burdę, poszkodowali kilka dorosłych osób, a dzieciaki zaczepiali wyrywając ich akcesoria kibiców. O strachu i stresie nie wspominając. Dla mnie aż nadto "atrakcji". I nie widzę powodów, by nie wierzyć w taką wersję, skoro przekazują ją osoby biorące udział w tym wydarzeniu. Dlaczego uważasz, że miałyby konfabulować?
Możesz mnie zgłosić na policję jeśli sądzisz, że mogłem tam być. W razie czego udostępnię swoje dane na priv, zeby było Ci łatwiej.

Niepotrzebnie się przejąłem, po pierwsze każdy przejmuje się tym co uważa za słuszne? Ja uważam, że potrzebnie bo na tych pomówieniach ze strony Lechii i mediów cierpią wszyscy kibice Arki. Na tym, że media przeinaczają fakty i piszą o biciu dzieci czy tam zaczepianiu które nie miałop miejsca. Taaa każdy wie, ze są kibice i "kibice" , przewczytaj ten temat i zobacz jakie zdanie mają ludize o WSZYSTKICH kibicach. Dlatego ja się tym przjemuję.

Pytasz po co to powtarzać? Jak to po co, po to żeby wyrobić w ludziach świadomośc, że teraz nie każdy człowiek w czapce czy szaliku Arki to TEN CHULIGAN CO BIJE DZIECI W SZKOLE. Pozatym forum jest po to by dyskutować. Ja wolę o Tym, a ty amsz inne tematy gdzie namiętnie dyskutujesz o pierdołach. Skoro ten wg Ciebie jest wyczerpany to nie musisz tu wchodzić.

Jedyne czego ja tu bronię to nie ludzi, którzy brali w tym udział, bo huligaństwa nie popieram ale tego, żeby znana była prawda czyli TO,ŻE DZIECI NIE ZOSTAŁY POBITE PRZEZ KIBOLI ARKI.

Z mojej strony jest to koniec tematu, już napisałem wszystko to , co chciałem, rozumiem, że pewne osoby i tak nie zmienią nastawienia do NORMALNYCH kibiców, jak i tego, ze był to odosobniony przypadek zorganizowany prze z ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z Prawdziwymi Kibicami Arki, co nie zmienia faktu że bardzo haniebny i niepotrzebny i wszyscy mamy nauczkę.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie twierdzę, że mogłeś tam być, tylko, że zaangażowanie, z jakim się wypowiadasz jest już naprawdę niepotrzebne.
na tych pomówieniach ze strony Lechii i mediów cierpią wszyscy kibice Arki.
Nie cierpią, nie przesadzaj. Już Dorma napisała - nie rób z ludzi bezmyślnych matołków, którzy nie potrafią rozróżnić kibiców od bandziorów i ocenić sytuacji.
Na tym, że media przeinaczają fakty i piszą o biciu dzieci czy tam zaczepianiu które nie miałop miejsca.

Ale na jakiej właściwie podstawie uważasz, że nie miało miejsca zaczepianie dzieci? Byłeś w każdym miejscu i w każdym momencie tego zajścia? Uważasz, że dzieci i ich rodzice kłamią? Poza tym kogo czy czego teraz właściwie bronisz? Przecież skoro nie zrobili tego normalni kibice, tylko chuliganerka, to jaki cel ma to Twoje tłumaczenie, że tam na pewno nie było żadnego zaczepiania dzieci?
Taaa każdy wie, ze są kibice i "kibice" , przewczytaj ten temat i zobacz jakie zdanie mają ludize o WSZYSTKICH kibicach
Nie o wszystkich, tylko o tych, którzy kibicowanie pojmują dość swoiście i traktują jedynie jako okazję do rozróby. Pewnie gdyby akurat nie byli "kibicami", to spełnialiby się w inny sposób, choćby w bojówkach neofaszystowskich albo innych tego typu fanatycznych ugrupowaniach. To zdegenerowane bydło, które szuka ujścia dla swoich emocji, a że akurat upodobało sobie piłkę nożną, to taki mamy tego efekt. Niestety każdy fanatyzm połączony z brakiem mózgu jest bardzo niebezpieczny.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

"Po pierwsze nie wiem gdzie wy żyjecie, ale w Polsce nosząc barwy własnego klubu, trzeba się liczyć z tym, że na terenie największego wroga, można dostać w mazak za afiszowanie się nimi właśnie."

To jest właśnie kwintesencja debilizmu kibiców w Polsce, która tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to bydło należy zamknąć w rezerwacie. Powszechne akceptowanie nienormalności. Normalnie byłoby wtedy, gdybym z szalikiem dowolnej drużyny mógł się pojawić w dowolnym miejscu. Piłka nożna to tylko sport, a nie obrona Ojczyzny. Wam się już totalnie we łbach system wartości przestawił.
ODPOWIEDZ