Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Złapany za posiadanie narkotyków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

denny_krawaciarz pisze:...Wyobraź sobie, że od kilku lat chodzie struty cannabinolem, jestem uzalezniony, chory, odurzam się codziennie. Nie mam specjalnie czasu ani głowy na walke z tym bo serio mam poważniejsze zajęcia.... wiesz co, ale stwierdzilem ze pisze do sciany.... Wiesz na czym polega konflikt z rozumem w który popadasz?
1. to nie jest dura lex, tylko tylko to cos co pozwala pogłębiać tragedie osób nie umiejących pokierowac własnym postępowaniem w zgodzie z czyimś widzimisie...
Przypadek chorych, uzależnionych którzy chcą się leczyć, to zupełnie coś innego. Moim zdaniem w takiej sytuacji, w ramach leczenia, pewne dawki narkotyków powinny być dostępne pod ścisłą kontrolą.

A prawo delegalizujące posiadanie narkotyków nie ma raczej na celu uzdrowienia chorych, ale zmniejszenie odsetka liczby osób sięgających po narkotyki. Z edukacją, jak widać, w naszym kraju nie jest najlepiej, więc jedyne co nam pozostaje to właśnie prawo. Teraz w Polsce nie jest możliwa legalizacja narkotyków miękkich właśnie głównie z powodu niskiej świadomości naszego społeczeństwa.

Być może osoba złapana na posiadaniu narkotyków jest już uzależniona i nie jest w stanie kontrolować swoich zachowań, ale kiedyś uzależnionym nie był i w pewnym momencie sięgnął po nie, będąc świadomym konsekwencji prawnych.
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

"Teraz w Polsce nie jest możliwa legalizacja narkotyków miękkich właśnie głównie z powodu niskiej świadomości naszego społeczeństwa. "...brawo Zigi

i właśnie o to chodzi..kazdy z nas jest zdecydowanym przeciwnikiem NARKOTYKÓW i rownież nie chcialbym widzieć tego co można czasem na dworcach zaobserwowac.i zapewniam,ze kazdy palący thc jest WROGIEM chemicznych wytworów,ktore naprawde niszcza ludzi...
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

denny_krawaciarz, gratuluję zdanego egzaminu ! :)
Przykro mi, ze jest tak, jak piszesz, tzn, że od lat jestes uzależniony. Nie jestem specjalista w tej dziedzinie, ale ś.p Marek Kotański wiele w takich sprawach zrobił, wiec moze jeszcze funkcjonuja "Markoty" Chciałbym Ci jakos pomóc, ale nie wiem dokad nalezy sie udać. Przykro mi :(

Nie wiem oczywiście czy podany przykład dotyczy Ciebie, czy jest wyimaginowany na potrzeby tej dyskusji. Tak, czy owak prawo nie moze byc stanowione odrebnie dla osób "nie bedących zdolnymi do pokierowania swoim postepowaniem" (twoje słowa) i odrębnie dla pozostałych...doprawdy, trudno mi to sobie wyobrazic.
Przepis o który mówimy jest normą ius cogens
czyli bezwzlednie obowiazujacą.

Próby obrażania mnie oczywiście pomijam milczeniem. Dyskusja moze byc gorąca, lecz zachowajmy jej poziom.
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

denny krawaciarzu tu juz poprostu chodzi różnice pokoleń i nie przetłumaczysz STARYM ludziom co tak naprawde Ci na sercu lezy..eehh a szkoda.zycie wymaga kompromisów?tylko za jaka cene?
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

:lol: :lol: :lol: ...tak, tak, to wszystko przez konflikt pokoleń.
A masz dzieci ? Jeśli nie, to z pewnoscia bedziesz je miał, i wtedy zobaczysz jak to jest, gdy dzieciaki opowiadając "koszałki opałki" i powiedza Ci Tato, Ty tego nie rozumiesz, bo jestes za stary. a Ty bedziesz wiedział, że one tego nie rozumieja, ponieważ są za młode.
A co do kompromisu...no cóż. Obie strony sporu muszą z czegos zrezygnować, i wtedy nikt nie jest zadowolony.

Jan Zamoyski kiedys powiedział "Takie będą Rzeczypospolite, jak ich młodzieży chowanie"
Pozdrawiam i życze sukcesów wszystkim MŁODYM
Awatar użytkownika
Chuck Norris
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

chcial bym przytoczyc taka uwage... jesli zostanie zlegalizowana marihuana to oczywiscie w wyznaczonych punktach sprzedazy... co to daje ? a to ze malolaty nie kupia sobie trawki... i oczywiscie to ze bedzie widac ktore osoby wedlug was oczywiscie potrzebuja pomocy... gdzie nie zaprzeczam ze niektore jej potrzebuja... ja sie za taka nie uwazam... dobrze mi z moim zyciem i pogladami... uwiezcie ze dzieciaki maja wiekszy problem z kupnem piwa niz dragow... to jest niestety fakt...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Chuck Norris pisze:...jesli zostanie zlegalizowana marihuana to oczywiscie w wyznaczonych punktach sprzedazy... co to daje ? a to ze malolaty nie kupia sobie trawki...
Skąd ta pewność? Nie ma absolutnie żadnych podstaw by tak sądzić.
Chuck Norris pisze:...uwiezcie ze dzieciaki maja wiekszy problem z kupnem piwa niz dragow... to jest niestety fakt...
A powodem tego jest fakt, że piwo nie mieści się w kieszeni... i taki jest fakt... I to nie jest tak, że w każdym środowisku młodych narkotyki są powszechne. Rozumiem Chuck, że odnosisz się do znanego Tobie, konretnego środowiska.
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

ciekawe ile osób przyznałoby sie ze pali gdyby to było legalne.dla zainteresowanych http://www.libertarianizm.pl/gabbnar.html - polecam
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

MS 13 pisze:ciekawe ile osób przyznałoby sie ze pali gdyby to było legalne...
Faktycznie, ciekawe. Jestem przekonany, że mniej, niż się Tobie wydaje...
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

zapewne wiele wiecej niz sie Panu wydaje.poza tym nie przypominam sobie zebymy byli na Ty tak wiec troszke wiecej kultury Panie moderatorze Zigi.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

MS 13 pisze:zapewne wiele wiecej niz sie Panu wydaje.poza tym nie przypominam sobie zebymy byli na Ty tak wiec troszke wiecej kultury Panie moderatorze Zigi.
W takim razie chyba muszę wprowadzić nowy zapis do regulaminu, by mówić sobie na "Ty". Spoko, mnie możesz mówić na "Ty", w końcu młody ze mnie człowiek, panie MS 13 8)
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

a jak Pana spotkam na ulicy to jak powinienem sie zwrócić?;)
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

MS 13 pisze:zapewne wiele wiecej niz sie Panu wydaje.poza tym nie przypominam sobie zebymy byli na Ty tak wiec troszke wiecej kultury Panie moderatorze Zigi.
No forach internetowych nie jest przyjęte zwracanie się do siebie na Pan/Pani, ale skoro Pan sobie takiej formy życzy, to oczywiście dostosujemy się :]
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

MS 13 pisze:a jak Pana spotkam na ulicy to jak powinienem sie zwrócić?;)
Jak wolisz... Na tym Forum nie spotykamy się w sprawach służbowych, a czysto towarzyskich, więc tym bardziej możesz zwracać się do innych na "Ty". Poza tym, skończyłem 26 lat i mimo wszystko nie przywykłem jeszcze do formy "Pan".
Awatar użytkownika
MS 13
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

no dobrze niech bedzie ;)TY moderatorze
ODPOWIEDZ