Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Gimnazjum w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

natkare pisze:Szkoła będzie naszym drugim wyborem , bo pierwszym pozostanie gdyńska 1.
Coś mi się jeszcze ważnego przypomniało. Dopytajcie się dokładnie w gdyńskiej "jedynce", czy są w ogóle skłonni przyjąć kogoś spoza Gdyni. Podobno w zeszłym roku były z tym problemy i w ogóle nie przyjmowano podań uczniów, którzy byli zameldowani w innych miastach. Spoza rejonu owszem, ale meldunek musiał być w Gdyni. Nie chcę Was niepotrzebnie straszyć, bo może coś się zmieniło, ale warto wcześniej zasięgnąć języka, żeby mieć święty spokój.
No chyba, że do Redy się przeprowadzacie, ale zameldowani nadal będziecie w Gdyni - wówczas w ogóle nie ma problemu.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Przed podjęciem decyzji warto dokładnie obejrzeć stronę internetową szkoły. Widać tam co się w szkole dzieje. W aktualnościach można przeczytać, że w tym roku w gim.1 jest 11 finalistów olimpiad. Wydaje się też, że przeciętni uczniowie także mogą znaleźć coś dla siebie. Mój syn wyjdzie w tym roku z tej szkoły raczej bez kompleksów.
pi
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Jeszcze raz wielkie dzięki , za tak liczny odzew:)).Salamandra jeżeli chodzi o zameldowanie to nie ma problemu , póki co jesteśmy zameldowani w Gdyni ...podania do gimnazjów też będziemy składali jako mieszkańcy Gdyni....
Jeżeli będzie taka potrzeba to najstarszego synka nie będę meldowała w Redzie , zostanie z meldunkiem na Wzgórzu..(mieszka tam moja mamuś()
No a jeżeli jednak (puk puk) coś by ...wtedy zamelduję Młodego w Redzie na Gdańskiej...wcześniej chcę przyjechać z Młodym i obejrzeć redzkie gimnazjum..
takie są plany , Syn chce spróbować zdać ten egzamin z matematyki , 12 kwietnia :))Mam nadzieję , że dyrekcja pozwoli mu do niego przystąpić ...no bo wcześniejszego meldunku w Redzie nie możemy mieć..pozdrawiam
Jest mi bardzo miło czytać Wasze wspomnieniowe posty:))).
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Pi ja nie mówię , że szkoła w Redzie jest zła ...gdybym tak myślała szukali byśmy innej z gdyńskich szkół ...po prostu Młody sobie wymarzył , właśnie tą konkretną szkołę... Tak więc jak widzisz , jeżeli (puk)....to nie szukamy dalej , a będzie to szkoła (jak się od Was dowiedziałam) rejonowa:))).Byłam na stronach nie jednej ze szkół....pozdrawiam i dziękuję...dla mnie gimnazjum to nowość , kończyłam szkołę 8 -letnią i jestem strasznie w tym temacie zagubiona....
gimnazjum nr 1
Znam to forum
83 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Sekretariat Gimnazjum nr 1 /ul.Łąkowa 36/38/ informuje, że na stronie internetowej http://www.zs1reda.eu umieszczona jest aktualna oferta edukacyjna gimnazjum oraz informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2012/2013.
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)).
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Mam jeszcze jedno pytanie ....czy z ulicy Gdańskiej (nowe bloki przy Biedronce) , jest jakiś fajny dojazd do szkoły na ŁĄKOWEJ ??A może Wasze dzieci chodzą do szkoły pieszo...ile im to mniej więcej zajmuje, ile wcześniej wychodzą??
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jedynie 9 lub 19 z przystanku przy Lidlu. Jadą najpierw Gdańską, potem skręcają w Łąkową.
Myślę jednak, że przy ich rozkładzie jazdy wygodniej będzie dojść do szkoły spacerkiem :)
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

natkare pisze:Mam jeszcze jedno pytanie ....czy z ulicy Gdańskiej (nowe bloki przy Biedronce) , jest jakiś fajny dojazd do szkoły na ŁĄKOWEJ ??
zrobię off, ale gdzie przy Biedronce na Gdańskiej są jakieś nowe bloki ? : o
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Chyba chodzi o Biedronkę przy Obwodowej a od nowych bloków wychodzi się na Gdańską aby dojechać np. autobusem. Tak to zrozumiałam
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma - dziękuję za wyjaśnienie:)))
Dla mnie , jeszcze póki co nie mieszkańca Redy ta Biedronka była na Gdańskiej:)).
Od jutra można już będzie składać dokumenty do gimnazjum ...Młody coraz bardziej przechyla się w stronę redzkiej szkoły ...pozostawiłam jemu decyzję , obie wybrane szkoły wydają się dobre..
Pozostaje mu dobrze napisać test szóstoklasisty i bardzo dobrze napisać sprawdzian 12 .04 z matematyki...
dziękuję
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Mój adres będzie Gdańska ileś ...więc nowe bloki są na Gdańskiej:)))
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jeśli chodzi o dojazd do szkoły w Redzie, to nie ma co, to jest max 15minut piechotą. Ja mieszkam na Ceynowy a więc niewiele bliżej, a zdarzało mi się biegać po coś do domu na długiej przerwie :D:D
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Po prostu w Redzie jest wiele Biedronek stąd moje zmieszanie:P a ta o której mówisz znajduje się na Obwodowej tak jak to napisała Dorma.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A co do szkoły to też mogę polecić, ukończyłam ją już parę ładnych lat temu.Za to moja siostra jest świeżym absolwentem i przy okazji laureatem olimpiady, co po części jest zasługą pracujących tam nauczycieli, którzy poważnie traktują swój zawód.
ODPOWIEDZ