Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Gimnazjum w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Natkare, faktycznie wspomniałaś- przegapiłam wzmiankę o Brzozowej. Moich 3 synów i córka skończyło już tę szkołę i teraz z perspektywy czasu mogę ją polecać innym. Jest zupełnie inna ponieważ niewielka a przez to młodzież tam nie jest anonimowa. To, że wszyscy się znają daje możliwość zapobiegania patologiom wśród młodzieży co niestety w dużych szkołach jest codziennością. Dla ambitnych młodych ludzi doskonałe warunki do nauki.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Maximreality - racja, jak ktoś ma ambicje to nieważne do jakiej szkoły trafi, a nauka w szkole i nauka do matury to nie zawsze to samo. Jednak co do jedynki w Rumi to po trzyletniej edukacji w tej placówce mam wspomnienia jak najlepsze :P Fakt, było kilka dość specyficznych klik, typu koszykarze uważający się za gwiazdy, ale w mojej klasie atmosfera była jak najbardziej normalna, ba, nawet sympatyczna :)
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Tak jak ktoś ma chęci do nauki , to nauczy się praktycznie w kazdej szkole...praktycznie program jest taki sam , no może się różnić np . jedną dodatkową lekcją matematyki (w klasie matematycznej)...Mieszkamy w Gdyni , tu też póki co chodzą do szkoły 3 moich dzieci ...szkoła niewielka , koło sławnej "18" :)) . Gdy zapisywałam do niej najstarszego syna , od wielu osób słyszałam , że że zmarnuję dziecka..
Dziecka nie tylko nie zmarnowałam , a moim wyborem pomogłam mu się rozwinąć ...klasa Młodego matematyczno - integracyjna ...dwóch nauczycieli (jeden z nich wspomagający dla dzieci z dysfunkcjami), dwie dodatkowe lekcje matematyki , klasa 16 osobowa .W szkole klasy najczęściej liczące do 20 osób , wyjątkiem jest klasa mojego najmłodszego mająca 25 osób (no ale też posiadająca 2 nauczycieli , klasa mieszana 6 i 7 latków)..
Żałuję ,że podstawówki nie są 8 letnie ...teraz do "buntu" nastolatka dołącza się zmiana szkoły ...pozdrówki
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

natkare pisze:Tak jak ktoś ma chęci do nauki , to nauczy się praktycznie w kazdej szkole...praktycznie program jest taki sam , no może się różnić np . jedną dodatkową lekcją matematyki (w klasie matematycznej)...
A ja się pozwolę nie zgodzić :) Gdyby tak było, to każdy szedłby do pierwszej lepszej szkoły, czy na pierwszą lepszą uczelnię, bo skoro nie ma różnicy?
Program ogólny może jest ten sam, ale właśnie chodzi o to, że w tych "gorszych" szkołach nauczyciele realizują tylko minimum, nie chce im się angażować, nie wkładają serca w nauczanie, mają w nosie, czy ktoś się stara czy nie, czy ktoś ma problemy czy nie, czy kogoś interesuje coś więcej, niż tylko w programie. Chodzi im tylko o to, by rok szkolny skończył się jak najprędzej. W takiej sytuacji nawet najbardziej zdolni uczniowie bez motywacji i mobilizacji po prostu szybko się zniechęcają. Do tego dochodzi ogólna atmosfera w szkole. W szkołach, gdzie pracuje kadra bez zaangażowania szybko rodzi się może nie patologia, ale bardzo nieciekawe klimaty. Nikt po prostu nad tym nie panuje, bo nikomu się ... nie chce. Nie bez kozery niektóre gimnazja gdyńskie określane są mianem "patologicznych" i omijane są szerokim łukiem. A idą tam głównie ci, którzy wiedza, że nikt im nie będzie zawracał 4 liter i przebrną przez te 3 lata w spokoju. Na szczęście szkół takich jest niewiele.
szkoła niewielka , koło sławnej "18" :))
A można wiedzieć, jaka to szkoła, bo szczerze mówiąc nie kojarzę żadnej podstawówki ze Śródmieścia poza SP 21, ale to nie jest „koło 18”, bo jakieś 2 km dalej.
W szkole klasy najczęściej liczące do 20 osób
Teraz wszędzie jest tyle osób. Góra 25. Niż demograficzny daje o sobie znać coraz bardziej.
Żałuję ,że podstawówki nie są 8 letnie ...teraz do "buntu" nastolatka dołącza się zmiana szkoły ...pozdrówki
Pełna zgoda. Tego lub tą, którzy wymyślili gimnazja należałoby skazać na dożywotnią pracę w tego typu placówkach ;-)
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra sp 23 , szkoła na Wzgórzu Świętego:))
No a jeżeli chodzi o chęci nauczycieli ...to uważam ,że jeżeli trafi na klasę bardzo chcącą , cokolwiek robić ...to niestety (stety ) musi zacząć działać...!!! U Młodego na 16 uczniów od 3 lat (teraz liczę też półrocze) połowa klasy ma średnią powyżej 5,0 ...sami piszą scenariusze do występów ...teraz już przygotowują się do występu wielkanocnego ....wymyślili ,że przedstawią go w wersji rozszerzonej w kościele ...No ale są i tacy(mający tych samych nauczycieli ), którym nic się nie chce ...Przykład - nauczycielka prosiła klasę o napisanie podania do gimnazjum , z uzasadnieniem dlaczego wybierają daną klasę....kolega Młodego napisał ,że pragnie się dostać do gimnazjum rejonowego , do klasy ogólnej ponieważ nie ma żadnych zainteresowań , nie lubi się uczyć i nic mu się nie chce robić ...oby moim chciało sie coś robić jak najdłużej , w tym dobrym tego słowa znaczeniu....
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Jutro jadę z Młodym złożyć podanie w redzkiej 1:)).Napisałam też podanie aby był potraktowany jako dziecię z rejonu...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Polecam gimnazjum nr.1, szczególnie jeśli chodzi o sport, to szkoła jest dobra. Duża sala gimnastyczna, po drugiej stronie ulicy stadion :) Natomiast gimnazjum na Brzozowej to się nie orientuję, chyba też niezłe, ale nie mam pewności ;)
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

właśnie mam dylemat jaki profil wybrać dla dziecka, które również nie jest zdecydowane. Coś polecacie?
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

HarrY pisze:właśnie mam dylemat jaki profil wybrać dla dziecka, które również nie jest zdecydowane. Coś polecacie?
polecam wybór profilu pozostawić dziecku :)
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

HarrY pisze:właśnie mam dylemat jaki profil wybrać dla dziecka, które również nie jest zdecydowane. Coś polecacie?
To zależy od zdolności/ewentualnego przyszłego zawodu. Nie możemy nic doradzić :wink:
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

jak ja byłem to poszedłem do klasy tzw europejskiej spoko było nic wygurowanego :) ale nie wiem czy jeszcze jest
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Michał pisze:jak ja byłem to poszedłem do klasy tzw europejskiej spoko było nic wygurowanego :)
Zwłaszcza poziom nauczania języka polskiego nie był chyba zbyt wygÓrowany.
Wybacz, ale nie mogłam się powstrzymać ;-)
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Witam . Młody będzie zdawał 12 i 13 kwietnia dodatkowe egzaminy do szkoły , 12 matematykę a 13 angielski ...te drugie za namową pani wicedyrektor . Młody marzy o matematycznej klasie , no ale też wie ,że ilość miejsc ograniczona ..a chętnych może być sporo .Dokumenty złożone , pani w sekretariacie i wice fajne ....reszta się zobaczy :))
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

wybaczam :P
Redzianin od urodzenia
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja byłam w językowej, ale za moich czasów nie trzeba było żadnych egzaminów pisać by się dostać :D
ODPOWIEDZ