Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Gimnazjum w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Witam serdecznie.
Będę niedługo mieszkała z moją rodzinką w Redzie , mój najstarszy syn kończy w tym roku VI klasę , pragnie uczyć się w Gdyni w Gimnazjum 1 ...no ale gdyby coś nie wyszło ..
Z tego co się orientuję w Redzie są dwa gimnazja publiczne na Łąkowej i Brzozowej ....które z nich jest lepsze ???
Będziemy mieszkali na Gdańskiej , która ze szkół jest naszą rejonową???
Młody super się uczy , średnia 5,2 ..pewnie będzie jeszcze wyższa:)).
Czytałam o wcześniejszych egzaminach do klasy matematycznej czy bardzo trudno się do niej dostać.??
Dziękuję.
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Witamy w Redzie :-) Polecam NR-1, UL.Łąkowa: http://zs1reda.eu/ (szkoda czasu na dojazdy do Gdyni)
mnr
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

polecam Gim. nr 1 ;)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

1ka, choć dawno je kończyłem, to znam tamtejszych nauczycieli... nie jest już tak zatłoczona jak dawniej, no i wyposażenie się zdecydowanie zmieniło na plus (np. sali geograficznej). O 2ce się nie wypowiem, nie byłem:)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja chodziłem na łąkową ale też już ładnych parę lat temu. Moim zdaniem fajna szkoła, są sks-y dla chętnych, sala sportowa jest OK, blisko na stadion, co do innych tematów to organizowane są jakieś występy i przedstawienia, konkursy tematycznie z różnych przedmiotów - także na pewno znajdzie coś dla siebie. A i nauczyciele wporządku, wszystkich dobrze wspominam :)
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi :)).Czy ulica Gdańska jest w rejonie szkoły na ŁĄKOWEJ???pozrawiam
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

icc2009- Młody uparł się na Gdynię , fakt szkoła jedna z lepszych w tym mieście ..no ale i chętnych mnóstwo...
Jeszcze do ok. listopada (???)no chyba ,że szybsze będzie oddanie chatki ..będziemy mieszkali w Gdyni ...
No a decyzję trzeba podjąć już teraz ..i to na trzy lata .
Młody uwielbia działać , występować ...myślę ,że odnajdzie się gdziekolwiek pójdzie...
Muszę zadzwonić do szkoły i dopytać się o wszystko ..
jeszcze raz dziękuję
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tak, jest w tym właśnie rejonie.
Natomiast gdyby syn jednak zdecydował się na szkołę w Gdyni, to nie przerażaj się aż tak bardzo dojazdami.
Moje dzieci dojeżdżają od roku (do centrum Gdyni, choć do innych szkół) i tylko na początku wydawało się nam to nie do przeżycia, a teraz w ogóle nie stanowi to dla nas problemu.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Jeśli syn ludzi działać i występować to Gimnazjum nr 1 jest idealne dla niego. Szkoła ma swoją aulę, gdzie często odbywają się przedstawienia i spektakle. Jest bardzo dużo kółek zainteresować i większość imprez naszego miasta również odbywa się w tej szkole. Poziom nauczania jest również na dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

aula to w sumie mało powiedziane, bo większość szkół takową posiada :) aula w zs1 jest rewelacyjnie wyposażona i wiele przedstawień z prawdziwego zdarzenia jest tam co roku wystawianych... a wszystko zaczęło się od West Side Story. Gimnazjum posiada Pomorski Certyfikat Edukacji. Myślę, że powinnaś wybrać się z synem i poprostu zobaczyć tą szkołe od środka :)
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Bardzo dziękuję:))
Salamandra- nie boimy się dojazdów , Młody od ok. 2 lat samodzielnie porusza się po terenie Trójmiasta , często jeździ też do Redy gdzie mieszka moja siostra... ma świadomość , że będzie musiał wcześniej wstawać ...
pozdrawiam
Szkoła będzie naszym drugim wyborem , bo pierwszym pozostanie gdyńska 1.W przyszłym tygodniu pojedziemy do Redy i wszystkiego sie dowiemy , wiem ,że papiery musimy złożyć do 4 kwietnia , 12 kwietnia są egzaminy z matematyki .pozdrawiam
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Moja córka chodzi do gimnazjum na łąkowej . Nie jest żle .
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Tak, jest w tym właśnie rejonie.
Natomiast gdyby syn jednak zdecydował się na szkołę w Gdyni, to nie przerażaj się aż tak bardzo dojazdami.
Moje dzieci dojeżdżają od roku (do centrum Gdyni, choć do innych szkół) i tylko na początku wydawało się nam to nie do przeżycia, a teraz w ogóle nie stanowi to dla nas problemu.
Zgadzam się. Do liceum za moich czasów większość ludzi których znałam dojeżdżało do Gdyni. Było to dla nas normalne, zwłaszcza, że większości zależało nie tylko na dobrej szkole, ale też na nowym miejscu i na tym by poznać nowych ludzi.
Nie mówię już o studiach gdzie i do Gdańska się dojeżdżało i nie było w tym nic dziwnego ( choć nie powiem perspektywa ponad godzinnego dojazdu plus dojście na dworzec i oczekiwanie na pociąg było
często było dość uciążliwe)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

mika pisze:aula to w sumie mało powiedziane, bo większość szkół takową posiada :) aula w zs1 jest rewelacyjnie wyposażona i wiele przedstawień z prawdziwego zdarzenia jest tam co roku wystawianych... a wszystko zaczęło się od West Side Story.
Taaaak. Pamiętam West Side Story . To było coś. To byli moi rówieśnicy, znajomi ( tyle, że nie z mojej podstawówki). Ale do dziś wspominam to przedsięwzięcie. Jak na tamte czasy to było naprawdę cos.
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Miedzy innymi była w to zaangazowana moja klasa, śpiewał Karol Nepelski w niezapomnianej scenie balkonowej:) to było pierwsze POWAŻNE przedstawienie i odniosło ogromny sukces.
ODPOWIEDZ