Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Autobus na 12-Marca

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Witam

Znalazłem w swojej skrzynce pocztowej informacje od jednego z radnych Redy o rozpoczęciu kursowania od kwietnia autobusu na ulicy 12stego marca ;-).
Nie ma jednak żadnej informacji na stronach urzędu miasta.

Czy znane są jakieś inne dodatkowe informacje, bądź potwierdzenia o tej decyzji Rady Miasta ??

Pozdrawiam
drac
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja też dostałam taką informację. Linia ma ruszyć 1 kwietnia - mam nadzieję, że to nie żart na Prima Aprilis ;-)
Ale żadnych innych szczegółów również nie znam - może pojawią się niedługo w biuletynie urzędu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Myślicie, że to nowa linia, czy raczej przedłużenie jakiejś istniejącej już lini?
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Z tego co jest napisane to nowa linia nr 18, trasa ma być wspomagana kilkoma 9-tkami
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mam nadzieję, że zanim ustalą na sztywno rozkład jazdy, to będą jakieś konsultacje mieszkańców. Szczerze mówiąc żadna z godzin, które podano teraz, akurat nam zupełnie nie pasuje. Po prostu żadna nie jest skorelowana z kolejkami odjeżdżającymi z Redy do Gdańska o 6:59 oraz 7:07, czyli tymi chyba najbardziej popularnymi. Oczywiście nigdy nie da się uszczęśliwić wszystkich jednakowo, ale uważam, że rozkład powinien być zrobiony zgodnie z oczekiwaniami większości zainteresowanych mieszkańców, a nie narzucony z góry.
rekowianka
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Mnie osobiście martwi wiadomość że jednym dadzą a innym zabiorą. Dzielnica Rekowo ma przez to ucierpieć, zlikwidują nam połączenia .
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Nigdzie nie ma informacji na temat nowej linii- możecie podać więcej szczegółów?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Z tego, co wiem, to Rekowo ma dwie linie - 9 i 19 i częstotliwość jazdy zdaje się co pół godziny.
Betlejem (a jest to obszar porównywalny z Rekowem) nie ma żadnej, a na przystanek ludzie z najdalej położonych domów chodzą na piechotę nawet i 2 km. Tak, to prawda, że dołożyli nam linię kosztem obcięcia kilku połączeń do Rekowa, ale widocznie w chwili obecnej inaczej się nie da. Pomijam fakt, że kursów u nas będzie dosłownie kilka dziennie, w tym w ciągu dnia co 2 godziny! A w weekendy w ogóle. Zatem doceń Rekowianko to, co masz :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ania Frania pisze:Nigdzie nie ma informacji na temat nowej linii- możecie podać więcej szczegółów?
Postaram się jutro zeskanować to pismo i wkleić do wątku.
No chyba, że ktoś da radę zrobić to wcześniej.
Generalnie linia rusza od 1 kwietnia, ma zaczynać bieg od pętli na ul. 12 marca, dojeżdżać do pętli na Ciechocinie i potem jechać po trasie linii 9. Ma to być linia nr 18, ale w niektórych godzinach po tej trasie będzie jeździć 9, przy czym te godziny zostaną zabrane z trasy do Rekowa.
W związku z nową linią mają być zlikwidowane czy też zmodyfikowne progi zwalniające na 12 marca.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

rekowianka pisze:Mnie osobiście martwi wiadomość że jednym dadzą a innym zabiorą. Dzielnica Rekowo ma przez to ucierpieć, zlikwidują nam połączenia .
Ano, to właśnie przykład roszczeń pochodzących z obszarów świeżo przyłączonych do miasta. Wieś Rekowo została przyłączona raptem kilka lat temu, została przez Redę hojnie obdarowana inwestycjami i obsłużona min. liniami autobusowymi. I nic do tego bym nie miał, gdyby z nowych obszarów wpływały do kasy miasta pieniądze pozwalające na pokrycie tych kosztów. Tymczasem to same domki, które są bardzo kosztowne w obsłudze i bardzo mało dochodowe z punktu widzenia budżetu miasta.
Dzielnica 12 Marca, czy jak kto woli Betlejem jest od początku istnienia miasta Reda i przyznać trzeba, że jest najbardziej zapomnianym zakątkiem miasta. Wybudowanie ulicy 12 Marca i utworzenie połączenia autobusowego nieco rekompensuje wiele lat zaniedbań poprzednich władz. Bardzo dobre posunięcie władz, i tylko należałoby zerknąć na rozkład SKM, bo strasznie frustrująca jest sytuacja mijania się z SKM-ką.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Dzięki za te wieści.....mi też żal ew. utraconych kursów do Rekowa bo jeżdżę tymi autobusami. Skoro jest nowy nr- więc może jednak zostanie 9 i 19 na swojej trasie? Przypomina mi się jak uruchamiano linię 19 początkowo małymi busami- potem okazało się, że zapotrzebowanie jest duużo większe i mamy normalne autobusy. Liczę na to, że po przetestowaniu kursów na 12 Marca tamte rejony też zostaną solidnie skomunikowane.

Damian, trochę pojechałeś dzieląc mieszkańców Redy na tych więcej i mniej wkładających do kasy......
Żyjemy w 21 wieku i autobus miejski to chyba nie jest zbyt wygórowane marzenie? Ja mieszkam jeszcze na Ciechocinie chociaż niewiele osób wie, że ta dzielnica również obejmuje tereny za torami, pod lasem aż do Rekowa i tu też mieszkają ludzie dojeżdżający komunikacją miejską do Trójmiasta.
Nie mamy utwardzonych ulic, chodników, śmietników nie mówiąc o świątecznej iluminacji itp.... i już! Tylko czasem wydaje się że to Reda II kategorii.... :?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Cóż, każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji. Skoro Redy nie stać na nowe tereny, to po co bierze je sobie na głowę? Potem wydłuża się tylko lista życzeń. Nie chcesz chyba porównywać zapóźnienia Betlejem i Rekowa, bo jak wspomniałem w XXI wieku właśnie powstała tam pierwsza ulica utwardzona ! I chyba można powiedzieć, że tamtejsi mieszkańcy płacą podatki do miasta od kilkudziesięciu lat, a nowi mieszkańcy od kilku?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ania Frania pisze:Dzięki za te wieści.....mi też żal ew. utraconych kursów do Rekowa bo jeżdżę tymi autobusami. Skoro jest nowy nr- więc może jednak zostanie 9 i 19 na swojej trasie?
19 w ogóle się nie zmieni, bo o tym w tym piśmie w ogóle nie wspominano. Natomiast kursów "dziewiątki" wypadnie zaledwie 2-3. Pewnie w tym sensie, że "dziewiątka" zamiast jechać z/do Rekowa, pojedzie z/do Betlejem. A i tak zawsze pozostaje linia 19.
Ja też mam nadzieję, że zapotrzebowanie będzie na tyle duże, że linia 18 będzie w stanie "wyżywić się" sama, a tym samym do Rekowa powróci pełen rozkład linii 9. Mój mąż jest wprawdzie pesymista i twierdzi, że autobus się na 12 marca nie sprawdzi, ale myślę, że to tylko kwestia ustalenia dobrego rozkładu jazdy. Ja sama z chęcią przesiądę się na autobus i SKM, bo nie mam aż takiej potrzeby dojeżdżania do pracy samochodem.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Damian, bardzo Cię proszę, nie dziel Redy. Wydaje mi się, że miasto rozwija się w sposób naturalny, wchłaniając okoliczne wsie. To normalny proces i wypominanie mieszkańcom ile czasu płacą podatki, jest chyba nie na miejscu.
Co do autobusu, to na pewno ułatwi nam życie. Oby tylko radny nie pospieszył się z tą informacją ;).
pi
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Oczywiście nigdy nie da się uszczęśliwić wszystkich jednakowo, ale uważam, że rozkład powinien być zrobiony zgodnie z oczekiwaniami większości zainteresowanych mieszkańców, a nie narzucony z góry.
Świetny pomysł z tym autobusem. myślę, że rozkład jazdy powinien byc przyjety po kosultacjach z mieszkańcami , a potem ewentualnie udoskonalany. Jest dobrze, a bedzie lepiej :)
ODPOWIEDZ