Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Urząd przy ulicy Gdańskiej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jak informuje dziennik bałtycki urząd przeprowadzi się na ulice Gdańską
Zmiany w urzędzie w Redzie. Magistrat przeprowadzi się do szkoły

Od września nastąpią spore zmiany w Redzie. Zasadnicza Szkoła Zawodowa z ul. Gdańskiej przeniesie się do budynku ZSP przy Łąkowej. Siedzibę zawodówki zajmie natomiast redzki magistrat, który ma docelowo tylko tam funkcjonować.

O urzędzie w centrum zawsze marzyliśmy - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Teraz udało się sfinalizować negocjacje z powiatem. Myślę, że część pracowników zacznie pracę przy ul. Gdańskiej już we wrześniu, by obiekt nie podlegał niszczeniu czy dewastacji.

Docelowo budynek szkoły ma zostać rozbudowany na potrzeby - jest na to miejsce na sporej działce przylegającej do szkoły.

- To dobre rozwiązanie, mając wszystkie typy szkól w jednym miejscu czynimy spore oszczędności, a baza dydaktyczna na ul. Łąkowej jest nowocześniejsza - mówi Rafał Maliszewski, dyrektor ZSP w Redzie.
źródło
http://reda.naszemiasto.pl/artykul/gale ... 958b,1,3,2
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

I prawidłowo - urząd miasta powinien znajdować się w reprezentacyjnym miejscu. Tylko błagam (to tak na wszelki wypadek, jeśli czyta to ktoś z osób decyzyjnych ;-)) niech tam będzie parking z prawdziwego zdarzenia, nie tylko dla urzędników, ale także, a może i przede wszystkim - dla petentów. Przy obecnym urzędzie niekiedy nie ma jak normalnie zaparkować.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Jeśli chcą budynek rozbudować, a miałby być duży parking to chyba podziemny.
Mnie trochę przeraża wizja zawodówki połączonej z gimnazjum i podstawówką. Tylko w imię oszczędności? A gdzie komfort dzieciaków?
bas
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Jaka zawodówka połączona z gimnazjum i podstawówką ? Zawodówka będzie korzystało z budynku liceum .
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Déjà vu, pamiętam, że kilka lat temu był taki pomysł, wtedy na przeszkodzie stanęły drewniane stropy kondygnacji w budynku szkoły i któryś z ówczesnych włodarzy stwierdził, że zaadoptowanie pomieszczeń szkoły (jednego z najstarszych budynków w Redzie) było by zbyt kosztowne.
Osobiści jednak uważam, że UM w tym miejscu to świetny pomysł, co by nie mówić to jednak niemalże środek miasta.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ostatnio jak o tym słyszałem, z bardzo pewnego źródła, to głównym problemem było nowe miejsce dla zawodówki. Teraz się z tym uporali, więc chyba w końcu się uda.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

UM w porządku, ale ładowanie zawodówki do tego samego miejsca, w którym obecnie stłoczono zerówkę, podstawówkę, gimnazjum i liceum .....?! W takim razie koniecznie trzeba zbić budkę policyjną przy tej szkole molochu.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Damian pisze:UM w porządku, ale ładowanie zawodówki do tego samego miejsca, w którym obecnie stłoczono zerówkę, podstawówkę, gimnazjum i liceum .....?! W takim razie koniecznie trzeba zbić budkę policyjną przy tej szkole molochu.
bez przesady, śmiem twierdzić, że poziom liceum i zawodówki jest podobny, zważywszy, że do tego pierwszego za moich czasów przyjmowali też z praktycznie zerowym dorobkiem punktowym z testów gim.

Tak się składa, że w okolicy zawodówki, najbliższej, przebywam codziennie po kilka godzin...i nie uważam, by się tragedia działa... nie po tym, gdy zwiedziłem już ładnych kilka szkół średnich w Trójmieście, już z innej perspektywy...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Tam jest jeszcze szkoła policealna i wieczorowa..I jakoś wszyscy ze sobą funkcjonują, więc myślę, że dodanie zawodówki nie zmieni aż tak wiele. Przecież te budynki są od siebie oddzielone. W szkole dzieciaki nie mają kontaktu ze starszymi. A po szkole to w każdej szkole ( nawet jeśli jest tylko podstawówka) może się zdarzyć, że się kręcą podejrzane typy. Nie wiem skąd to podejście, że uczniowie zawodówki zaraz są jakimś elementem. Bez przesady. Czarne owce zdarzają się na każdym poziomie edukacji, także wśród bardzo wykształconych.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Nie jestem przekonany o tym czy az tak wiele sie uzyska na zmianie siedziby UM. Ten budynek przy Gdańskiej nie jest duzo większy.Wymaga remontu (być może kapitalnego)
Być może dobudowanie skrzydła przy istniejącym UM byłoby tańszym rozwiazanie.Z pewnościa policzono to dokładnie. Gdyby nowa siedziba była tańszym rozwiazaniem, to jestem za.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:
Damian pisze:UM w porządku, ale ładowanie zawodówki do tego samego miejsca, w którym obecnie stłoczono zerówkę, podstawówkę, gimnazjum i liceum .....?! W takim razie koniecznie trzeba zbić budkę policyjną przy tej szkole molochu.
bez przesady, śmiem twierdzić, że poziom liceum i zawodówki jest podobny, zważywszy, że do tego pierwszego za moich czasów przyjmowali też z praktycznie zerowym dorobkiem punktowym z testów gim.

Tak się składa, że w okolicy zawodówki, najbliższej, przebywam codziennie po kilka godzin...i nie uważam, by się tragedia działa... nie po tym, gdy zwiedziłem już ładnych kilka szkół średnich w Trójmieście, już z innej perspektywy...
Znów mnie o parę minut Ryszardzie ubiegłeś :)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Nie jestem przekonany o tym czy az tak wiele sie uzyska na zmianie siedziby UM. Ten budynek przy Gdańskiej nie jest duzo większy.Wymaga remontu (być może kapitalnego)
Być może dobudowanie skrzydła przy istniejącym UM byłoby tańszym rozwiazanie.Z pewnościa policzono to dokładnie. Gdyby nowa siedziba była tańszym rozwiazaniem, to jestem za.
Jakiego remontu? Budynek szkoły jest świeżo po remoncie, zarówno wewnątrz jak i elewacja. Niezły kąsek dla urzędników.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

mi też się podoba ten pomysł :)
ARKA TO MY FANATYCY !!!
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Nikt nie pisze co będzie w starym urzędzie.A może to tylko taki rozrost administracji.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Siedzibę zawodówki zajmie natomiast redzki magistrat, który ma docelowo tylko tam funkcjonować.
Chyba nie rozrost skoro ma to być budynek docelowy, tak ja to zrozumiałem.
ARKA TO MY FANATYCY !!!
ODPOWIEDZ