Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda - jest ok!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Będę tam niedługo napawała się wrednym smogiem :))) ...z przyjemnością ;p
anieess
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:Będę tam niedługo napawała się wrednym smogiem :))) ...z przyjemnością ;p
Powodzenia i miłego pobytu ;)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Pare lat temu byłem w Krakowie. mieszkałem u znajomych. Nie pamietam dzielnicy, ani ulicy (zostałem odebrany z PKP i nastepnie odwieziony na PKP), lecz było to ok 20min jazdy autem od centrum. Całkiem przyjemnie. Dużo zieleni. Niezbyt hałasliwie. Osiedle tzw "wielka płyta", a więc sporo miejsca miedzy blokami. smogu nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

to jest tak , wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ,
anieess
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Pare lat temu byłem w Krakowie. mieszkałem u znajomych. Nie pamietam dzielnicy, ani ulicy (zostałem odebrany z PKP i nastepnie odwieziony na PKP), lecz było to ok 20min jazdy autem od centrum. Całkiem przyjemnie. Dużo zieleni. Niezbyt hałasliwie. Osiedle tzw "wielka płyta", a więc sporo miejsca miedzy blokami. smogu nie zauważyłem.
Romku, smog pojawił się całkiem niedawno (rok/półtora), Kraków jest strasznie zanieczyszczony, bowiem leży w dolince, przez co wisi nad miastem... Przez parę tygodni władze miasta zakazały przedszkolankom wyprowadzać dzieci na spacery!
Jeżeli chodzi o wielką płytę, to mógł być to Bieżanów, Kurdwanów lub Nowa Huta :D Faktycznie, w tym miejscach jest dosyć zielono. Gorzej jest w nowych dzielnicach jak Ruczaj, bądź starsze Podgórze :)
Do zwiedzania miasto jest super, po dłuższym czasie zaczęło nam (mnie i mojemu mężowi) ciążyć. Cały ten "krakówek" ;) Ale znam osoby, które przeprowadziły się do Krakowa w tym samym czasie co my i nie myślą o wyjeździe :) Zależy, co komu odpowiada :) Prawdą jest, że przez 5 lat mój organizm nie mógł przyzwyczaić się do krakowskiego "powietrza" (i nie tylko mój) - głowa bolała mnie prawie codziennie! A teraz, mieszkając w Redzie, zapomniałam co to ból głowy :D Może dlatego lubię te pomorskie klimaty tak bardzo? :bounce:
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Znam wielu "Południowców" zachwyconych naszymi stronami i mieszkających w Redzie. Tak to już jest, że odległe strony chwytają nas za serce, ale faktycznie w Redzie jest coś szczególnego. Po zaakceptowaniu pewnej odległości od centrum Gdyni, Sopotu, czy Gdańska wszystko pozostałe jest na plusie. Zresztą ta odległość bywa iluzoryczna, bo jeżdżąc przez wiele lat SKM-ką do Gdańska miałem dużo lepszy przejazd z Redy, niż z wielu dzielnic Gdyni. W dużych aglomeracjach ludzie tego nie dostrzegają i przemieszczają się na dłuższych odcinkach, ale bywają też tacy, którzy muszą wszędzie mieć blisko ...
Blisko za to mamy do innych atrakcji, typu morze, zatoka, Półwysep ze wszystkimi ich plusami. :D Jednym z największych jest ..... windsurfing ! ;)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

anieess pisze:
Romek pisze:Pare lat temu byłem w Krakowie. mieszkałem u znajomych. Nie pamietam dzielnicy, ani ulicy (zostałem odebrany z PKP i nastepnie odwieziony na PKP), lecz było to ok 20min jazdy autem od centrum. Całkiem przyjemnie. Dużo zieleni. Niezbyt hałasliwie. Osiedle tzw "wielka płyta", a więc sporo miejsca miedzy blokami. smogu nie zauważyłem.
Romku, smog pojawił się całkiem niedawno (rok/półtora), Kraków jest strasznie zanieczyszczony, bowiem leży w dolince, przez co wisi nad miastem... Przez parę tygodni władze miasta zakazały przedszkolankom wyprowadzać dzieci na spacery!
Jeżeli chodzi o wielką płytę, to mógł być to Bieżanów, Kurdwanów lub Nowa Huta :D Faktycznie, w tym miejscach jest dosyć zielono. Gorzej jest w nowych dzielnicach jak Ruczaj, bądź starsze Podgórze :)
Do zwiedzania miasto jest super, po dłuższym czasie zaczęło nam (mnie i mojemu mężowi) ciążyć. Cały ten "krakówek" ;) Ale znam osoby, które przeprowadziły się do Krakowa w tym samym czasie co my i nie myślą o wyjeździe :) Zależy, co komu odpowiada :) Prawdą jest, że przez 5 lat mój organizm nie mógł przyzwyczaić się do krakowskiego "powietrza" (i nie tylko mój) - głowa bolała mnie prawie codziennie! A teraz, mieszkając w Redzie, zapomniałam co to ból głowy :D Może dlatego lubię te pomorskie klimaty tak bardzo? :bounce:
Sam z siebie sie usmiałem. byłem w Krakowie, a nie wiem gdzie mieszkaja moi znajomi. To Prokocim - Biezanów ul. Aleksandry.
Przy okazji dowiedziałem się, że własnie wybierają sie nad morze i moze wpadna do mnie.....hurrra. zaczyna się się .
Mam sporo znajomych i rodzinę w centrum kraju no i co roku "przy okazji" mam dwa miesiace "odwiedziny"....ale jest ok. Tylko, watroba moze nie wytrzymać :lol:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Romek pisze: Sam z siebie sie usmiałem. byłem w Krakowie, a nie wiem gdzie mieszkaja moi znajomi.
A mi sie jeszcze podobało, że zostałeś odebrany z PKP i potem odstawiony na PKP. :D
Prawie jak potwanie
ODPOWIEDZ