Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Moście Błota w granicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Klaudia92
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Zigi pisze:
5 lat temu
Nie znam się do końca, ale to nie jest tak, że decyzja o pozwoleniu na budowę obejmuje informacje o podłączeniu z siecią? Jeśli nie ma więc możliwości przyłączenia do sieci (bo kanalizacja na tym terenie, z tego co mi wiadomo odpada), to nie powinno być pozwolenia na budowę.
Sugeruje się przejść po okolicy i popytać tych, co budują...
Ale dlaczego nie ma tej możliwości? Ja widzę dwie opcje: wystąpić o pozwolenie, jak będzie już podłączenie wod-kan (które zdaniem Urzędu miasta i PEWIK będzie do 2021 roku), albo też wystąpić jeszcze bez podłączenia (wtedy chyba architekt wykonuje projekt przyłączenia lub projekt studni/szamba). Ja to przynajmniej tak rozumiem, czy coś pomijam w tym wszystkim? Można też próbować z samym zgłoszeniem budowy, bez konieczności uzyskania pozwolenia, ale tego tematu nie zgłębiałam.

Dodatkowo dowiedziałam się, że przy Rolniczej podłączenie do sieci faktycznie będzie może nawet w tym roku, bo na jednej z działek deweloper planuje jakiś blok (nie wiem dokładnie co tam będzie). Pod tę inwestycję postawili już kilkanaście skrzynek z podłączeniem do prądu.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Jeśli można uzyskać pozwolenie bez projektu podłączenia, to spoko. Tak jak napisałem, nie jestem biegły w tym temacie. A i pomyłka w moim poście - napisałem, że "kanalizacja odpada", a miało być "szambo na tym terenie odpada". Czeski błąd.
Klaudia92
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Zigi pisze:
5 lat temu
Jeśli można uzyskać pozwolenie bez projektu podłączenia, to spoko. Tak jak napisałem, nie jestem biegły w tym temacie. A i pomyłka w moim poście - napisałem, że "kanalizacja odpada", a miało być "szambo na tym terenie odpada". Czeski błąd.
Aaa no właśnie co do szamba - rozumiem, że dotyczy to tylko terenów objętych pośrednią ochroną wód? Czy przy innych ulicach (np. Żurawia, Nasienna) są bez problemu wydawane pozwolenia na wybudowanie nowej studni?
Karol S
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Pozwolenie na budowę wymaga zgody na wykonanie studni. Do niedawna zgody na studnie Reda nie wydawała a wcześniejsze zgody zostały wydane za czasów Pucka, czyli przed 2010 rokiem. Od jakiegoś czasu jest już uchwalony miejscowy plan oraz określono granice ochrony pośredniej ujęcia wody, w których to granicach dotychczas nie wydawano zgody na wykonanie przydomowej studni. Tyle teoria. W praktyce powstają powoli kolejne domy w ochronie pośredniej więc może urząd zmienił politykę na bardziej przychylną właścicielom gruntów.
Plany PEWIKU były już dawno temu i ciągle są przesuwane. Miasto nie zamierza się dołożyć do tej dość drogiej inwestycji i dotychczas panował pat. Pozostaje więc nawiedzanie Urzędu Miasta.
Nie dopatrzyłem się kilkunastu skrzynek a tylko kilku, więc nie będzie to nic poważnego, zwłaszcza, że skrzynki przy Rolniczej stoją na działce rolniczej :)
Co działek poza ochroną pośrednią to nie powinno być przeszkód z uzyskaniem pozwolenia na budowę wraz z budową studni.
Tomasz05
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Coś się rusza na moście Błotach z kanalizacją czy dalej cisza?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

chyba trwają prace projektowe - czy to nie ten obszar?
https://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/4269

Tam był chyba jakiś problem, że zmieniono wykonawce projektu.
Ale nie wiem ile czasu będą projektować :(
ODPOWIEDZ