Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Moście Błota w granicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
vindsurfer
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Miło, że ktoś w końcu zaczyna działać w kierunku oczyszczania rowów, drogi, oświetlenia itd. Również chetnie...
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

wszyscy zainteresowani piszcie na mag6@wp.pl. Zbieram dane wszystkich osób i w razie jakiś następnych kroków będę wszystkich od razu informował
Rob
SylwiaL
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam, I już po spotkaniu z Burmistrzem. Myślę że dużo udało nam się uzyskać odpowiedzi podpartymi pismami mapami i wiedza ludzi zarządzających miastem. Wiec po krótce oświetlenie ma być zamontowane napewno na ulicy Rolniczej do września 2011 roku czyli do rozpoczęcia roku szkolnego aby mogły bezpieczniej chodzić do szkoły. Nie sprecyzowali czy to będzie na całej długości ulicy czy to będzie co druga czy trzecia lampa ale będzie. Wodociagi i kanalizacja (PLANY) do grudnia 2012, pozwolenia na budowę około końca roku 2013. Wszystkie nowo wydane pozwolenia będą już się opierały o kanalizacje czyli koniec z szambem i studnią. Myślę, że jak moje 10 miesięczne dziecko zacznie chodzić do szkoły to już będzie trochę infrastruktury w nowej części Redy :D
isabog
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Witam wszystkich! Chciałabym nawiązać do tematu spotkania z Burmistrzem w kwietniu. Mój mąż jest właścicielem działki w Mościch Błotach i chcieliśmy rozpocząć wszystkie formalności związane z rozpoczęciem budowy, jednak w gminie dostalismy jasną informację, że nie otrzymamy pozytywnej odpowiedzi na wniosek o warunki zabudowy, jesli nie ma przyrzeczenia z PEWIKu o podłączeniu wody. PEWIK twierdzi, że nie planuje żadnych inwestycji na tym terenie (zewnętrzy teren strefy ochronnej ujęcia wody), z kolei gmina wydała zaświadczenie na którym istnieje zakaz budowy studni. Wobec tego kto się zdeklarował, że do grudnia 2012 mają powstać plany wodociągów i kanalizy? PEWIK czy gmina? Szczerze mówiąc nie mamy pojęcia jak rozwiązać tę sprawę. Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia?
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Kurcze,my jestesmy juz po tych wszytskich formalnociach od zeszlego roku,teraz ,gdy Moscie Blota naleza do Redy to sie pokomplikowalo z tymi pozwoleniami,ale nie mam pojecia,co i jak:/
isabog
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

czyli te wszystkie domki, które stoją to były pozwolenia wydane jeszcze przez Puck, tak? Chyba, że ktoś rozpoczął budowę po przejęciu przez Redę tych terenów to byłabym wdzięczna za informację jak to zrobił. To jest jakaś masakra co się dzieje :( dlatego wdzięczna bylabym za każdą informację.
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Tak,te domki stoja dzieki temu,ze teren Moscich Błot nalezal do gminy Puck,my ledwo zdarzylismy z pozwoleniami, 2 miesiace przezd zmiana gminy,uff,jak bede cos wiedziala wiecej w tym temacie,napisze
isabog
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

dziękuję za odpowiedź. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę, bo nie możemy z niczym ruszyć a może ktoś ma podobne doświadczenia i jakoś mu się udało. Zasranawia mnie jeszcze kto się zadeklarował na spotkaniu burmistrz - mieszkańcy, że projekt wodno-kanalizacyjny powstanie do 2012 roku? Czy był to burmistrz? i na jakiej podstawie?
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Burmistrz dał obietnicę, że będą podłączenia wodne do 2012, ale prowadzili wtedy rozmowy z Wodociągami w Gdyni i nic konkretnego nie wiedzial. Do dzisiejszego dnia powinno juz sie cos wyjaśnić.Jeżeli ktoś może to niech zadzwoni do Redy i dowie sie jakie jest teraz stanowisko wodociągów. Co ustaliła Reda z Gdynią i do jakich doszli porozumień. niestety ja jestem caly czas za granica, wiec trudno mi w tej chwili osobiście zadzwonic.
Rob
isabog
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

dzwoniłam do Urzędu i powiedziano mi, że nie ma żadnych konkretów i to PEWIK jest odpowiedzialny za nowe inwestycje. Jedyne czego dowiedziałam się w Urzędzie to, że PEWIK do 2012 ma ustalić nowe lub utrzymać stare granice stref ochronnnych ujęcia wody. Dzwoniłam do PEWIK i powiedziano mi, że oni nie planują żadnych inwestycji. Dodatkowo powiedziano mi, że to właśnie Urząd decyduje gdzie mają być poporowadzone instalacje. Więc koło się zamyka - jedni odsyłają do drugich i na odwrót. Dlatego sądziłam, że jeśli Burmistrz mówił o roku 2012 jako o roku powstania planów wod- kan to wynika z tego, że to właśnie oni są odpowiedzialni za te inwestycje. Dlateczego wówczas odrzucają wnioski o warunki zabudowy jeśli nie ma ujęcia wody? Przecież nie ma bo oni nie przeprowadzają tej inwestycji. To jest jakiś absurd. My się nawet zastanawiamy nad oddaniem tej sprawy do sądu - mąż kupił działkę przeznaczoną pod zabudowę jednorodzinną a teraz po 4 latach działka nie jest przeznaczona pod nic :(
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ważna informacja
Pewik nie dotrzymał terminu przesunięcia granic i wszystko prawdopodobnie odwlecze się w czasie.W związku z tym Basia ma propozycję żeby napisać pisemną petycję do UM w Redzie Oficjalna forma korespondencji jak wiecie pobudzi UM do większych starań i ustępstw w naszą stronę. Zależy nam tylko na tym żeby podpisało się jak najwięcej osób. Wszyscy chętni do podpisania petycji proszeni są do zadeklarowania się na forum podąjac telefon i mail kontaktowy lub zadzwonić do Basi.
Rob
krzys
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

i jak z tym oświetleniem ulicy rolniczej mamy polowe września i dalej ciemno czy ktoś wie na ten temat kiedy mają zrobic
problemo
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

witam mam ten sam problem co wszyscy ,jestem włascicielem działki na mośćie błotach od 2005 r.A od roku staram sie załatwic pozwolenie na budowe domu i nowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu . I TU SIE ZACZYNAJA PROBLEMY ;( jeśli posiadam warunki zabudowy z Pucka czy są one warzne na dzien dziśiejszy ? bo różne są opinie w tym temacie i sam niewiem . proszę o odp .slawibmw@gmail.com
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

problemo pisze:witam mam ten sam problem co wszyscy ,jestem włascicielem działki na mośćie błotach od 2005 r.A od roku staram sie załatwic pozwolenie na budowe domu i nowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu . I TU SIE ZACZYNAJA PROBLEMY ;( jeśli posiadam warunki zabudowy z Pucka czy są one warzne na dzien dziśiejszy ? bo różne są opinie w tym temacie i sam niewiem . proszę o odp .slawibmw@gmail.com
Dlaczego nie zapytasz po prostu w Urzędzie Miasta?
krzys
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

CZY KTOŚ WIE NA TEMAT OŚWIETLENIA ROLNICZEJ
ODPOWIEDZ