Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Moście Błota w granicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

narek pisze:...nie wyobrażam sobie teraz inwestycji miasta w zbrojenie tego terenu o wodociąg i kanalizę,
A dlaczego nie? Skoro Reda ma się rozwijać w tym kierunku, to jest to naturalne. Tym bardziej, że działania w tym kierunku są podejmowane (takie były przynajmniej zapowiedzi). Jak uda się przejść przez procedury budowy infrastruktury, to nie widzę przeszkód dla inwestycji mieszkaniowych na tym terenie.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ano dlatego, że uzbrojenie terenów dla zabudowy jednorodzinnej (a z tego co widzę takie są na razie w tamtym miejscu) będzie słono kosztować miasto. Wystarczy przypomnieć jak drogie było budowanie kanalizy i wodociągu inwestycja Pewiku wraz z miastem -ami) niedawno zakończone w Redzie. Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko rozwijaniu tego terenu w formie rozbudowy, ale zdaje się są inne priorytety. Pamiętam jak już wcześniej pisaliśmy o tym żeby przejęcie od gminy Puck terenów Mościch Błót nie skończyło się wysypem nowych dużych oczekiwań z tamtego rejonu miasta.
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

No no słyszałam od tubylców, że w Redzie popularne są dziurawe szamba, a beka na kółkach przyjeżdża po to gęste raz na pół roku :-) ekologiczna okolica włączając palenie wszystkiego co się da w starych piecach, wtedy taką przyjemną woń można wdychać przy głównym trakcie w Redzie ;-) miodzio niormalnie eko-dolina rzeki Redy
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

A swoją drogą pomyłka administracji w Pucku czy może ktoś przytulił kasę od właścicielki pól, która przekształcała je na działki budowlane?
pat
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Z wiadomości które posiadam to po 1. decyzja, którą posiada PEWiK z '97 r. dot. terenów ochronnych jest nie zgodna z prawem, gdyż mieszkańcy Mościch Błot nie zostali poinformowani o możliwości złożenia odwołanie od tej decyzji.; po 2. O ile mi wiadomo pozwolenie na budowę na terenie Moście Błota można również uzyskać od Starosty Wejherowskiego, przy czym musi być odpowiednio przygotowany projekt budowlany (wiadomość tylko podsłyszana, więc nie mogę jej potwierdzić); po 3. a co idzie za powyższym, skoro teraz można uzyskać pozwolenie na budowę, to nie powinno być mowy o żadnej rozbiórce istniejących domów.; po 4. Reda nigdy nie przejęłaby terenu, który byłby dla niej nie opłacalny. Reda nie prowadzi działalności charytatywnej i nie zgodziłaby się na utrzymanie dodatkowej dzielnicy nie czerpiąc z tego tyt. dodatkowych korzyści (teraz a w przyszłości jeszcze większych). Ponadto koszty położenia kanalizacji i sieci wodociągowej jest wiele niższe niż zyski z tyt. przejęcia tego terenu licząc w nieco dłuższym okresie czasu.
Pozdrawiam
Tomasz05
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pat - czy znasz jakąś osobę, która uzyskała pozwolenie na budowę albo chociaż decyzję o warunkach zabudowy w ostatnim czasie? Mam tu na myśli dezycję wydaną w tym roku. Nie chodzi mi o nazwisko tylko o przykład. Wiem, że generalnie jest problem z uzyskaniem tych dokumentów.
Dla mnie to jest jakiś absurd, że w państwie prawa tak się dzieje. Kupujesz coś, co ma jakąś wartość i później okazuje się, że kupiłeś coś zupełnie innego.
A może ktoś z forumowiczów zna osoby w podobnej sytuacji?
pat
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Osobiście tej osoby nie znam, ale słyszałem, że udało się uzyskać pozwolenie na budowę w tym roku. Co do wydania decyzji o warunkach zabudowy to tutaj temat jest trudniejszy, ponieważ Reda musi opracować plan zagospodarowania przestrzennego a to może jeszcze chwilę potrwać... chyba, że o czymś nie wiem. Zgadzam się w 100%, że absurdem jest fakt, iż ludzie posiadający obowiązujące na mocy prawa wydane warunki zabudowy mają teraz problem z uzyskaniem na podstawie tych warunków pozwolenia na budowę.
Kupujesz coś, co ma jakąś wartość i później okazuje się, że kupiłeś coś zupełnie innego.
Nie do końca, ponieważ warunki zabudowy wydane przez gminę Puck są obowiązujące również w Redzie i Starostwie Wejherowskim i mają pełną moc prawną. Tylko urzędnicy zamiast ułatwiać ludziom życie robią coś zupełnie odwrotnego.
Pozdrawiam
pomidor
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja nie zamierzam czekać w nieskończoność na to aż Reda się zdecyduje i podejmie jakieś decyzje na temat budowy domów w Moście Błotach i zamierzam po nowym roku roztrzygnąć tą sprawę w Sądzie i zakładam sprawę Sądową o blokowanie przez Redę mojej budowy i ukaranie winnych tego że kupując ziemie nikt mnie nie poinformował o zmianach decyzii na wydawanie pozwoleń.Biorę prawnika i niech się tym zajmie bo jak się dowiedziałem to najszybciej budowę mógłbym rozpocząć w 2013 r a nie mam tyle czasu i niech ktoś beknie wreszcie za taki stan rzeczy!!!! Mam w planie też narobić Redzie smrodu w TV czyli programy takie jak UWAGA w TVN może wtedy ktoś się obudzi i wszystkim innym co mają też takie problemy radzę to samo bo jak chcecie to czekajcie do 2013 roku ale ja nie zamierzam!!!!!!!!
pat
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A po co od razu do sądu. Sposobem ich. Wiem, że da się uzyskać pozwolenie na budowę nawet w chwili obecnej. A osoba, o której wcześniej pisałem na podstawie uzyskanego w tym roku pozwolenia na budowę w przyszłym roku rozpoczyna budowę domu. Więc gwarantuję, że się da. :wink:
Ale fakt faktem, że Reda skutecznie blokuje i utrudnia otrzymanie pozwolenia na budowę na tym terenie. :( Pozdrawiam
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Nie odnoszę się do meritum, bo pewnie macie rację. Z boku wygląda to jednak tak, że rok, czy 2 lata temu Reda przyjęła Moście Błota w granice miasta no i ma za swoje. A co działo się wcześniej kiedy Moście Błota należały do Pucka?
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Puck problemu się pozbył..:)..bez urazy oczywiście..:)
pomidor
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pat. Jeśli wiesz jak rozwiązać problem pozwolenia na budowę w Moście Błotach to proszę o kontakt mailowy pomidora8@onet.pl bo jestem naprawdę zdecydowany na proces sądowy z Redą ale jeśli da się to rozwiązać w jakiś inny sposób to czemu nie spróbować.
pomidor
pomidor
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ww
Ostatnio zmieniony |26 Paź 2014|, o 12:27 przez pomidor, łącznie zmieniany 1 raz.
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wczoraj uzyskałem info z Redy że otrzymam decyzję odmowną w sprawie warunków zabudowy z powodu niespełnienia warunku dostawy wody. Jak sytuacja na froncie u innych posiadaczy działek "budowlanych"?
Rob
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Rob
ODPOWIEDZ