Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Moście Błota w granicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Skarżyli się owszem bo sama to pamiętam, chodziło o nieodśnieżone drogi, że dzieci nie mogą do szkoły dojechać...to była lekka przesada ;-)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

KarlaJ pisze:Jakie ktoś widzi zalety ??? Mieliśmy niższe OC jako wieś :-) nie oszukujmy się, że będzie lepiej jest wiele dzielnic Redy, które wyglądają okropnie i nie maja utwardzonych dróg. Reda założy kanalize, oświetlenie, zyskuje podatek od nas i studnie, za ktore Gdynia słono płaci. Jeden pies czy byliśmy w Pucku czy w Redzie?
Puck ma prawa miejskie od 1348 roku Reda od 1967 :-) wolę Gdynię mogli nas przyłączyć ze względu na te studnie głębinowe ;-)
o dziwo ani wioski Pogórze, Suchy Dwór itp. mimo, iż wyglądają ładniej, lepiej i równie miastowo jak Gdynia, leżąca np. pod drugiej stronie ulicy, nie stały się administracyjnie jej dzielnicami. Zresztą z Moscich Błot byłaby taka Gdynia jak z Redy Las Vegas :lol: :lol:

a tak wogóle to wszystkie koszta wymiany dokumentów, tablic rej. itd. muszą pokryć mieszkańcy, czy może urząd w czymś się dołoży (ten czy inny... bo co dokument to inna parafia)
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ryszardzie, Pogórze nie jest wioską to dzielnica Gdyni i dzieli się na Pogórze Górne oraz Pogórze Dolne i posiada prawie 15 tyś. mieszkańców (czyli więcej niż cały Puck - 11tyś.)
Faktycznie gdyby wszystko przyłączać do Gdyni to pewnie i Kazimierz by chciał i Suchy Dwór, Mosty,Kosakowo....
Prawda jest taka, że 2 mieszkańców Błot chciało przyłączenia i się gorąco udzielało w tym temacie.
Znalazłam kolejny plus: cena ziemi podskoczy bo to już Reda, a nie Błota, chociaż niektórzy pisali już rok temu w ogłoszeniach Moście Błota - Reda ;-)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Czyli krótko mówiąc - już się zaczyna .... Mowa o tym była nie jeden raz i przerabialiśmy to niedawno z wsią Rekowo. Przed przyłączeniem - akcje, prośby i zapewnienia, że nic nie chcemy. Po przyłączeniu - od pierwszego dnia pretensje i roszczenia. Tu jeszcze sprawa nie doszła do skutku a już coś nie pasuje. Przypominam - to nie Reda napadła na Moście Błota w celu aneksji ;)
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ja się nigdzie nie podpisywałam zrobili to za mnie
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Referendum było dla mieszkańców Redy czy chcą Błota :-) a czy Błota chcą do Redy? Wracając do poczty to działa tak samo na Błotach jak i w Redzie - listonosz bywa raz w tygodniu he he he
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Wystarczy przejrzeć w Internecie archiwalne artykuły z Dziennika Bałtyckiego, by natrafić na wypowiedzi mieszkańców Mościch Błot, jak to od kilku lat bezskutecznie walczą o przyłączenie do Redy. Widać są ludzie, którzy bardzo mocno o to zabiegają, ale i tacy, którym się to nie podoba.
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

"Rozmowa z Krzysztofem Krzemińskim, burmistrzem Redy:
- Ale przecież Moście Błota to też korzyści. Nie zapominajmy o wysokich wpływach z podatków z tamtejszej stacji uzdatniania wody.

- Pod takim warunkiem zgodziliśmy się przejąć ten teren. Z tytułu podatków samorząd, na którego terenie znajduje się stacja, otrzymuje ok. 500 tys. zł rocznie."
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Bez SUW (Stacja Uzdatniania Wody) Reda II nie chcieli nas i taka jest prawda wystarczy zapytać w Pucku he he he
"Ponad 100 mieszkańców Mościch Błot jest bardzo zniecierpliwionych i zdenerwowanych tą sytuacją...- Jesteśmy o wiele bardziej związani z Redą, niż z Połchowem - twierdzą mieszkańcy Mościch Błot...Nasze dzieci uczą się w redzkich szkołach, chodzimy do redzkiego kościoła, jesteśmy pacjentami ośrodka zdrowia w Redzie." - w artykułach podaje się wciąż tego samego pana mieszkańca Mościch Błot, a jest nas 100 sztuk.
Wspomnę wszystkim, że nie ma rejonizacji mogę chodzić do szkoły w Gdańsku leczyć się w przyzakładowym ośrodku w Gdyni, a do kościoła jeździć do Częstochowy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Akurat wpływy z podatków z tej stacji nijak się mają do potrzeb infrastrukturalnych Mościch Błot. I wielu mieszkańców Redy, właśnie z powodu niekorzystnego bilansu ekonomicznego, wcale nie chciało przyłączenia Mościch Błot do Redy. Zresztą, inicjatywa połączenia nie wyszła od Redy. Ten pan, którego cytowałaś pewnie nie reprezentował wszystkich mieszkańców Mościch Błot, ale Ty pewnie także nie reprezentujesz wszystkich... Być może jeszcze się wypowie ktoś z tego rejonu...
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Małe szanse pewnie nie mają netu - jak już to tylko radiowy, a niby jesteśmy tak blisko...
Może ktoś udostępni bilans ekonomiczny? Pewnie zna go burmistrz, który tylko pod warunkiem dodatniego bilansu wziął nas pod swoja opiekę.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Powiem tak - skoro wpływy są takie duże, to dlaczego gmina Puck tak łatwo pozbyła się tych terenów? A no dlatego, że wybudowanie drogi, kanalizacji, itp. to koszty nieporównywalnie większe.

Piszesz tak, jakby przyłączenie Mościch Błot było wyłącznie decyzją Redy, ale to przecież tereny gminy Puck i to ona miała decydujący głos w tej sprawie. Trzebaby się zastanowić, czym się kierowała gmina Puck? Śmiem podejrzewać, że wolą (przynajmniej części) mieszkańców tych terenów. A dlaczego gmina Puck nie spytała wszystkich mieszkańców? A może spytała? Projekt uchwały pewnie powstał i mieszkańcy na pewno mogli zgłaszać do niego uwagi. A czy ktoś zgłosił?
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Nie wiem czy to są duże wpływy czy może małe, pojęcie względne, burmistrz Krzemiński wyraźnie zaznaczył to w swojej wypowiedzi (czytaj wyżej).
Na stronie BIP Pucka znalazłam informację z 2006 roku:
"Przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami sołectwa Połchowo w sprawie odłączenia miejscowości Moście Błota wraz z częścią obrębu geodezyjnego Moście Błota, z granic administracyjnych gminy Puck, a przyłączenia do granic miasta Reda.
Zgodnie z przyjętymi zasadami i trybem wprowadzenia konsultacji z mieszkańcami gminy Puck, na tablicach ogłoszeń Urzędu Gminy, Połchowa i na terenie Moście Błot rozplakatowano Obwieszczenia, określające temat i czas prowadzenia konsultacji. Oprócz tego, do każdego wyborcy Moście Błot dostarczono Ankietę.
Większość mieszkańców Moście Błot opowiedziało się za przyłączeniem do granic administracyjnych miasta Redy. Mieszkańcy Połchowa w ogóle nie zajęli stanowiska w tej sprawie."

Nie wypełniałam żadnej ankiety bo jej nie dostałam. Obwieszczenia też nie było.
Ostatnio zmieniony |4 Sty 2010|, o 12:19 przez KarlaJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ano właśnie o ów bilans ekonomiczny dopytywałem od początku i nie ma odpowiedzi. Wobec 500 tys. - to nie są pieniądze za które szybko ucywilizuje się tak odległe obszary nie wspomnając o bieżącym utrzymaniu. Przypomnę, że w przypadku Rekowa Reda jest ewidentnie do tyłu a tamtejsi mieszkańcy eskalują żądania z roku na rok. Podatki z domków .... śmiech na sali - nic nie znaczą.
KarlaJ
Forumowicz
43 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Fakt budowa w 1 km drogi to około 5mln to 500 tys nie czyni wiosny :-)
ODPOWIEDZ