Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Moście Błota w granicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Sprawa dostarczenia wody i spełnienia warunków nie jest prosta. Pozostają dwa wyjścia studnia i podłączanie wody na własny koszt od najbliższego miejsca. Oczywiście dochodzą do tego plany, uzgodnienia i liczne wizyty w PEWIKu. Jakby nie patrzeć koszty są ogromne. I do tej pory w niektórych ulicach nie ma wodociągów, kanalizację owszem zrobili bo na to były fundusze, ale wodociąg kazali mi i moim sąsiadom położyć sobie samym. Toteż każdy z nas ma wodę podłączoną przez działkę lub działki sąsiadów.
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Koszty wybudowania studni nie sa duże w granicach 3000 za odwiert (do 20 metrów) + koszt zakupu pompy około 1000 zł. (w zależności od jakości) i ma się własną wodę.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No chyba jednak trochę więcej SEBUS1. 1000 zł za pompę to bardzo mało, pewnie takie można kupić na rynku ale w tym wypadku warto zainwestować w trochę lepsze urządzenie - sam akurat korzystam z pomy GRUNDFOSA od 7 lat. Oprócz pompy jest potrzebny układ sterowania. Oprócz odwiertu (cena ostateczna wynika z głębokości odwiertu) potrzebne jest wykonanie tzw studni w której schowa się osprzęt - sterownik, zbiornik przeponowy itp.) potrezbne jest podłączenie ujęciaa wody do budynku. Niezależnie od kosztów potwierdzam w sytuacji trudnej dostępności do wodociągu że warto zainwestować we własne ujęcie wody. Jak się później okazuje, taka woda jest za darmo co przy korzystaniu wody w ogrodzie i policzeniu lat użytkowania nie wychodzi drogo. Nie wiem ile kosztuje teraz m3 wody z wodociągu, może ktoś podpowie? . Ja postaram się odszukać koszty inwestycyjne w studnię
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Do grudnia 3,05 + 7% Vat
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wszystko fajnie jak piszecie o kosztach budowy studni, ale musicie wiedziec ze na terenie moście \blot jest całkowity zakaz budowy studni. Wszystkie pozwolenia wydane wcześniej zostały wydane niezgodnie z prawem, i więcej studnie wybudowane już i działające są również niezggodnie z prawem wybudowane.
Jeżeli ktoś ma pomysł na wyjście z impasu prosze o kontakt na mag6@wp.pl
Rob
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pewik absolutnie nie zgadza się na budowę sieci wodociągowej na tym terenie. Z tego co słyszałem około tygodnia temu były jakieś rozmowy Redy z Pewik-iem, ale co z tego wyniknie....??? i kiedy....???
Rob
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ja budując studnię nie pytałem się o zdanie PEWIKU ani miasta, faktycznie miałem wydane warunki zabudowy a i później pozwolenie na budowę, oddając budowę zgłosiłem stan faktyczny czyli własne ujęcie wody (geodeta, nadzór budowl, dokumentacja powykonawcza -nikt się to tego nie przyczepił). jeżeli macie pozwolenie na budowę to róbcie tak samo, gorzej jeżeli nie macie. Mam znajomego który się aktualnie buduje na Mościch Błotach, zapytam się przy okazji jak sobie poradził z wodą...
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Do 20 metrów głębokości można śmiało robić odwiert (bez zezwolenia) wiem bo sam robiłem. Na Mościch Błotach na tej głębokości napewno jest woda tylko pytanie jak czysta ona jest ze względu na torfowiska (bo mam znajomego który tam ma studnie i niestety woda ma trochę ciemniejszy odcień z względu na torf, ale nie pytałem się go do ilu metrów robił odwiert).
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

jeżeli chodzi o koszt studni to płaciłem ok 7 tys zł za wszytko chyba ok 6 lat temu(słyszałem wówczas również o kosztach nawet i 10 tys zł , studnia głębokości 30 metrów. Koszt wody 3,5 zł, zużycie średnio na rodzinę w miesiącu ok 8-10m3 = 35 zl /mc czyli ok 400 zł rocznie + woda do ogrodu c.a (w sezonie c.a 50m3 tj dodatkowe ok 170-200 zł), tak licząc własne ujęcie wody się zwraca po ok 10 latach ale to w moim przypadku...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

sebus do 30 metrów
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja mam pozwolenie na budowe studni z Pucka, lecz nie zdążyłem się wyrobić z warunkami zabudowy, bo mnie osdzukiwał Puck, że nie wytdaje, a teraz Reda z kolei nie honoruje budowy studni i nie chce mi wydac z tego powodu warunków. Istny koszmar
Rob
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To powiedz że masz ujęcie wody i po problemie (możesz w między czasie zrobić studnie po kryjomu bo jak ci mówie ja i Pan "narek" spokojnie możesz do 30 metrów bez zezwolenia). :D
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zaraz,ja chyba czegoś nie rozumiem.Kupowaliście działki jako budowlane czy rekreacyjne a może jako rolne.Bo w przypadku budowlanych to każdy urząd musi sobie zdawać sprawę,ze woda i kanalizacja(szambo ) musi być podłączone ,więc czemu macie takie jaja z wodą?
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Moim zdaniem to zależy od tego czy działka jest uzbrojona czy nie. A czy jest przeznaczona pod budownictwo określa plan zagospodarowania przestrzennego. Ja miałam działkę przeznaczoną pod budownictwo jednorodzinne, ale działka nie była uzbrojona. Trzeba było na własny koszt po zrobieniu uzgodnień podciągnąć wodę, prąd ze sporej odległości bo w ulicy przy której mieszkam nie było mediów. A z wodą to walczyłam kilka lat niestety zanim dostałam odbiór.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czyli z tego wniosek,że lepiej kupować działkę uzbrojoną to się nie ma wtedy takich korowodów.Jednak dalej uważam,że w gestii urzędu miasta leży umożliwienie szybkiego uzbrojenia działki skoro jest budowlana to wiadomo,że buduje się dom i potrzebne są media,logiczne następstwo uwolnienia działki rolnej na budowlaną.
ODPOWIEDZ