Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Moście Błota w granicach Redy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No fajnie, tylko że w polsce są inne realia. U nas się generalnie sprzedaje działki tzw budowlane (które w rzeczywistości są działkami rolnymi z możliwością budowy) i w których uzbrojenie jest wirtualne...
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

witam, działki są jak najbardziej budowlane. Reda a wcześniej Puck blokował wydawanie pozwoleń również z tego powodu że teren Moście Błot jest zalewowy. Teren jest tak naprawdę zalewany wodą ponieważ rowy melioracyjne są niedrożne. Kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za te rowy wokół pól? Wie ktoś może kto według prawa powinien odmulić, pogłębić i poszerzyć te rowy?
Rob
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Czy te działki są odrolnione. Na 3 lub 4 klasę zgodę wydaje ministerstwo. Kiedyś rowy czyszczone były za specjalny podatek przez spółkę wodną prowadzoną przez rolników.
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To są łąki 5 klasa. A czy są odrolnione? To chyba nie ważne w tej chwili, odrolni się tylko teren pod budynkiem i finito, a nie ma czego odralniać skoro nie wiadomo gdzie i jaki będzie stał budynek. Wójt miasta Puck w 2005r wydał informację na piśmie, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 1993r przewidywał że moja działka położona była "w terenach projektowanej zabudowy mieszkaniowej".
To że wygasł plan nie ma znaczenia, bo wszystkie plany w Polsce powygasały. Nie można nagle bo się komuś tak podoba pozbawić kogoś nagle prawa do terenu pod budownictwo. Skoro teren był budowlany to i teraz powinien być budowlany.
Co do tego czyszczenia rowów to właśnie muszę się dokładnie dowiedzieć. Znalazłem adres Melioracji w Redzie i chcę tam jutro podjechać lub zadzwonić. Powinni coś na ten temat chyba wiedzieć.
Ktoś chyba jest odpowiedzialny według prawa za oczyszczanie. Wyobraźmy sobie sytuacje kiedy wszystkie rowy zostałyby całkowicie zasypane. Przecież wtedy tereny teraźniejszych niektórych budynków mieszkalnych zalałaby woda, ponieważ znalazłaby sobie najlepsze miejsce do spływu, a wiadomo że jak ma płynąć obok lepiej popłynie przez naszą posesję :).
Rob
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chyba Ci chodziło o wójta gminy Puck .
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No tak Gminy. :) dzięx za poprawkę, ale to i tak dalej ta sama sprawa :)
Rob
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Byłem w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego Oddział Terenowy w Redzie i poinformowali mnie że odpowiedzialni za rowy są rolnicy. Kiedyś była jakaś spółka która to robiła, teraz też jest jakiś jej odłam. Dali mi namiar na spółkę wodną Mrzezińskie Łąki do których następnie uderzę. Jeszcze zaatakuję Starostę w tej sprawie, bo on może wyłożyć najpierw kaskę i wyczyścić rowy a następnie ściągnąć z rolników w skrócie.Szkopuł w tym, że za kilka dni wyjeżdżam z kraju i wrócę po około miesiącu. Piszcie do mnie na maila mag6@wp.pl bo zaatakować starostę trzeba grupą a nie osobno. Zrobilibyśmy jakiś wniosek z wieloma podpisami i do ataku. Zarząd Melioracji z Redy musiał w tym roku otworzyć rów przeciwpowodziowy aby ta woda stuletnia odpłynęła z terenów Moście Błot. Podobno było tam kilka czy kilkadziesiąt milionów ton wody (Dokładnie nie zapamiętałem ale miliony jak mi powiedzieli) dlatego powstało jedno wielkie jezioro. Jeszcze raz zachęcam piszcie na mag6@wp.pl. Jeżeli ktoś ma inne pomysły to niech też pisze, bo Moście Błota to tylko początek, trzeba też zmusić Puck do oczyszczenia swoich rowów aby były drożne aż do ujść.
Pozdrawiam
Rob
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

sir_Roberto:
Jeszcze zaatakuję Starostę w tej sprawie, bo on może wyłożyć najpierw kaskę i wyczyścić rowy a następnie ściągnąć z rolników w skrócie
Ściągnąć z rolników??..ciekawe w jaki sposób? :) . A i powiedz mi co rolnik jest winny temu, że ludzie wyrzucają śmieci do rowów i je w ten sposób zapychają.
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie chodzi o to co winni tylko kto jest odpowiedzialny za rowy. Ściąganie z rolników to też nie Twoja czy moja sprawa. Rolnik według prawa jest odpowiedzialny za rowy i nikt inny, bo to on jest jego właścicielem. Tyle jeżeli chodzi o prawo. Starosta powinien mieć ze swojej strony jakiś budżet aby pomóc w tym problemie. Nie chodzi o pognębienie rolników tylko aby nie zalewało działek z budynkami. Zawsze ktoś jest odpowiedzialny i niestety powinien dbać o stan rowów. Co do wyrzucania śmieci to jest chamstwo i głupota która powinna być ścigana przez prawo.
Rob
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Na Ciechocinie w rowach b. dużo choinek wyrzuconych.Wczesniej pisałem ze rowy czyszczono przez spółkę prowadzoną przez rolników.Pieniądze pochodziły z podatku rolnego.Jak nie było domów w okolicy rowów czy rzeki to nie były zanieczyszczone tylko zarastały.Czasami starczyło wybrać trochę mułu i był długo spokój.
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No i właśnie o to chodzi aby dalej były czyszczone a tych gnojków co zanieczyszczają powinno się wyłapywać i dawać im solidne kary
Rob
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam,
Widzę, że nie ma zbyt wielu chętnych do współpracy. Dzięki za listy od tych co napisali, ale przydałoby się więcej osób. Na razie tak jak wspomniałem jestem poza granicami kraju. Po powrocie pod koniec marca ruszę z tematem. Jeszcze raz zachęcam do kontaktu na mag6@wp.pl. Im nas więcej tym trudniej będzie Nas zignorować. Pozdrawiam
Rob
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

W czwartek 24 marca o godz 16 w Redzie jest posiedzenie Rady Miasta. kilka osób zamierza udać się i porozmawiać w sprawie pozwoleń na budowę, melioracji terenu itd
Rob
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ja dopiero teraz przeczytalam ten temat,sama za ok 2 lata bede mieszkanka Moscich błot i to w poblizu rowu melioracyjnego i z checia przylacze sie do "akcji" odnosnie ,kto jest odpowiedzialny za rowy, bo faktycznie,nie chcialabym kiedys byc zalana,bo ...
pozdr.

ps. i jak na posiedzeniu?
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Napisz na mag6@wp.pl to Cię poinstruuję co dalej. Spotkanie z Radną odbędzie się 4 kwietnia (poniedziałek) o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta.
Rob
ODPOWIEDZ