Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda zbudowała swoje własne getto

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Wiem, że budowa trasy Cegielniana-Leśna to ważna inwestycja, jako okoliczni mieszkańcy zmuszeni jesteśmy tolerować tumany kurzu i pyłu unoszące się nad placem budowy, sprzęt działający całą noc i dzień (ostatnio wyciągali ścianki larsenowskie jakoś przed 6:00 rano), ale coraz bardziej uciążliwy jest brak przejścia na drugą stronę torów. Pójście do kościoła czy Polo choćby dzisiaj jest też wyzwaniem, gdyż albo trzeba iść do dworca, albo na Buczka i tam w stronę straży pożarnej, a policja tylko stoi i wypisuje mandaty. Weekend w Redzie - dziękuję bardzo, ostatnią rzeczą o której marzę, jest powrót wieczorem do domu omijając prawie całą Redę...

Dobrze, że nasze władze oraz wykonawcy nie postawili wzdłuż torów takiego 3metrowego płotu z drutem pod napięciem, bo tego nam do szczęścia brakuje.

Aha, jeszcze jedno, w tym miejscu chciałbym pozdrowić tych, którzy tak bardzo się plują, że OPAT lub inna większa ulica spowoduje podzielenie się Redy, czy inne apokalipsy - teraz jakoś nikt się nie pluje, że Buczka i Marianowo stały się redzkim gettem...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

to prawda , ale mamy wspaniale udogodnienie , przecież nasze władze bardzo dbają o nas mieszkańców . Mamy autobus w który ani matka z wózkiem dziecięcym nie wejdzie a nie mówiąc o wózku inwalidzkim , niestety musimy chodzić przez dworzec , tak więc ten autobus jest tylko dla wybranych i wiem na pewno że w niedziele jeździ co godzinę a w sobotę zapewne też ? Więc nie widzę powodu do narzekań :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Droga była bardzo potrzebna.Dlaczego getto to nie mogę pojąc.Jak skończą inwestycję to będą przejscia przez tory jak poprzednio.Przejazd samochodem dużo wygodniejszy we wszystkich kierunkach.Lepszą komunikacja i będzie ok.Huherko uważam ze będzie napewno lepiej.Niech tylko skończą.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

w sumie to nie wiem jak oni chcą zrobić to przejście dla pieszych tak jak wtedy, bo nasyp kolejowy jest dosyć wysoki
Redzianin od urodzenia
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko zycze wytrwałosci i stoickiego spokoju
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Michał pisze:w sumie to nie wiem jak oni chcą zrobić to przejście dla pieszych tak jak wtedy, bo nasyp kolejowy jest dosyć wysoki
Tam ma być chyba tunel z przejściem dla pieszych.
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Tak ma być tunel z przejściem tylko napisano w komunikacie na stronie urzędu miasta http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=12 przejście zostanie udostępnione od 2 czerwca , a do tej pory na pewno tunelu nie ukończą .
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

nie jasno się wyraziłem chodzi mi o przywrócenie tego przejścia dla pieszych tego labiryntu ;)
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Michał pisze:nie jasno się wyraziłem chodzi mi o przywrócenie tego przejścia dla pieszych tego labiryntu ;)
Nie rozumiem. Nie przywrócą tego samego przejścia, tylko będzie podziemne.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zawsze musi być gorzej,żeby mogło być lepiej. Napewno jest to uciążliwa sytuacja dla mieszkańców, ale chyba bardziej uciążliwe było stanie na tym przejeździe kilka razy dziennie, aby wydostać się z tamtej części miasta,po czym ponownie stać w drodze powrotnej do domów.
Tyle lat mieszkańcy zabiegali o rozwiązanie tego problemu, więc proponuję uzbroić się w cierpliwość jeszcze te kilka dni, a emocje pozostawić na mecze EURO :wink:
Ostatnio zmieniony |28 Maj 2012|, o 10:00 przez goya, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

no niestety , musimy być cierpliwi , może wkrótce skończą się problemy , bo przecież w jakiś sposób musi być to zrobione
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

sad1 pisze:Mamy autobus w który ani matka z wózkiem dziecięcym nie wejdzie a nie mówiąc o wózku inwalidzkim
No racja ... wczoraj (tj niedziela) ostatni kurs wykonany został o godz 13, więc ludzie wracający z mszy na 12:30 już szli na około. Ci, którzy chcieli wyjść gdziekolwiek po obiedzie lub wracali po południu zmuszeni byli i tak iść na około, także autobus jest, ale tak jakby go nie było, to nie jest rozwiązanie ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze: No racja ... wczoraj (tj niedziela) ostatni kurs wykonany został o godz 13, więc ludzie wracający z mszy na 12:30 już szli na około. Ci, którzy chcieli wyjść gdziekolwiek po obiedzie lub wracali po południu zmuszeni byli i tak iść na około, także autobus jest, ale tak jakby go nie było, to nie jest rozwiązanie ...
Żeby było śmiesznie, to ten autobus (a raczej minibus ;-)) widziałam wczoraj ok. 16:30 na ul. 12 Marca. Nie mam pojęcia, co tam robił, bo kursu na pewno w tym kierunku nie ma, ale to na pewno było on, bo na wyświetlaczu był napis "GNIEWOWSKA".
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

A tak w ogóle to powinien jeździć tu normalny autobus codziennie .
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

sad1 pisze:A tak w ogóle to powinien jeździć tu normalny autobus codziennie .
Zbierzcie się jako przedstawiciele dzielnicy i złóżcie wspólny wniosek do urzędu miasta odpowiednio go uzasadniając. Nie na zasadzie "bo nam się należy i każdy to wie", tylko podając sensowne argumenty (a na pewno jest ich sporo). I poproście o odpowiedź na piśmie - muszą się ustosunkować. Moim zdaniem to paranoja, żeby z takiej dużej dzielnicy przez tyle lat nie było żadnego dojazdu przynajmniej do dworca.
ODPOWIEDZ