Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Proszę pod rozwagę - ja: rowerzysta

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ostatnio ogladałam. Nie wiem czy widzieliście

http://uwaga.tvn.pl/373850,reportaze,ro ... detal.html
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Czyste szaleństwo.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

ArturzeB, pisałeś kiedyś o tym, że w krajach zachodnich nie separuje się ruchu rowerowego od samochodowego (temat: "RONDO na ul. Obwodowej" zakł.2) spróbuję trochę podważyć Twoje stwierdzenie kilkoma zdjęciami.

Obrazek

Obrazek

już objaśniam: jest to jedna z wielu uliczek pewnego niemieckiego miasta, które pomimo 10k mieszkańców jest 2 razy większe od Redy (dużo domków jedno-dwurodzinnych) w 90% miasta są ścieżki rowerowe które idą obok chodnika a nie przy ulicy. Nie widziałem ŻADNEGO rowerzysty, który jechałby ulicą. Da się? Da.

Jutro następna porcja fotek plus pewnie jakieś filmy. Mam nadzieję, że rozmiarami nie rozkrzaczę forum, w razie czego prośba do admina/moderatora żeby powiedzieli, jak coś będzie nie tak, to zmienię hosta.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Duże uproszczenie z mojej strony że czegoś się nie robi ale nie będę w szczegóły wnikać.
I po drugie na zachodzie jest dużo starych słabych infrastruktur których w taki sposób już się nie robi.
Jazda z lewej strony jezdni bez skrajni ze zdjęcia nie jest separacją ruchu a bardzo nieszczesliwym i niebezpieczym rozwiazaniem niby separacji.
zauwaz ze dla rowerzysty jadacego 'pod-prad' ruch wyglada tak

----> samochody
-- on
----->inni rowerzysci
i miedzy tymi potokami ruchu nie ma zachowanej srkajni min 50cm dla samochodow/25cm dla rowerzystow.
Takie rozwiazanie dodatkowo wprowdza problem z bezpieczenstwem jazdy na skrzyzowaniu rowerzysty w poprzek drogi a to z koleji glowna przyczyna zgonow cyklistow w polsce.

Ogole to co widac to nie jest separacja dla poprawy bezpiecenstwa rowerzysty ale cos co pogarsza bezpieczenstwo i dyskryminuje rowerzytow (dlugosc drogi podruzy wzgledem jezdni) i takie kiepskie rozwiazania rowniez sa na zachodzie

Nigdzie nie jest idealnie.
W centrum Redy postawie na szali wszystko za tym że nie potrzeba żadnych separacji bo widzę to na co dzień po paniach, i panach na zwykłych rowerkach jeżdżący uliczkami do sklepów.
Ostatnio zmieniony |28 Wrz 2012|, o 23:27 przez ArturB, łącznie zmieniany 2 razy.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Co do filmu to ogólnie wiadomo że kurierzy stanowią główną grupę cyklistów w Polsce ...
I te panie z koszyczkami na kierownicy rowerów w Redzie to są ukryci piraci drogowi terroryzujący biednych kierowców jazdą pod prąd i na czerwonym ...
Ten materiał to naprawdę żałosne szczucie ludzi na ludzi segregujac ich w/g typu pojazdu poprzez wyłowienie jakiegoś idioty z pośród tłumu.
Artur
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

No wreszcie coś o reportażu.. do prawdy - ciekawy pogląd.. hmmm
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Aby nie było po 10s patrzenia na idiotę jeżdżącego pod prąd i obejrzeniu zajawki dzień wcześniej na www, odechciało mi się oglądać to. To jest żałosne wyławiać idiotę z tłumu i w ten sposób kreować wizerunek wszystkich ludzi tylko dlatego że używają roweru, chodzą pieszo, czy jeżdżą samochodem. Bardzo podobne do swego czasu zwalania winy na lekarzy za to że służba zdrowia nie działa poprzez pokazywanie że nie chcą pracować i to oni są winni.
Szkoda czasu na tą telewizje , Tvn robi się coraz bardziej jak brukowiec szukający sensacji tam gdzie jej nie ma.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

I coś dodam w tej relacji później wystepuje ktoś z W-wy kogo znam i od środka wiem jak zmanipulowali wywiad.
Zaprosili i zrobili niby rzetelny wywiad, po czym bez autoryzacji wycieli w/g widzimisie wiekszosc rzeczy ktora mial do przekazania zostawiając wyrwane z kontekstu wypowiedzi podkręcające 'atomosfere' niby wywiadu.
Nie oglądam TVN Uwaga od niemal początku bo to zawsze wygląda tak że redaktor nieomylny zaszczuwa ofiare i ja osądza bez realnej możliwości obrony i wypowiedzi , przerywając wypowiedz i przypierając do ściany aby się 'Przyznała' sugerując winę.
Artur
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

ArturB nie śledzę twoich postów ale z tego co widzę chcesz przekazać innym pewną wiedzę a widzę, że skutecznie robisz to na forum, popieram takie działanie ale zastanawia mnie czy nie próbowałeś coś z tym zrobić w urzędzie miasta ? Jeśli próbowałeś to czemu tego nie zaakceptowali ?
Redzianin od urodzenia
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Bo zgodnie z ArturemB trzeba by przebudowac całe miasto i zmienić całkowicie organizację ruchu, a to niemożliwe

Pewnie dlatego miasto póki co nic nie robi w tym kierunku bo brakuje im kilkunastu mln w budżecie
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

to by wszystko wyjaśniało
Redzianin od urodzenia
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

W Gdyni mają fajne, a przede wszystkim długie drogi rowerowe...

video: http://youtu.be/OzfGs4BP4yk
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Michał pisze:eśli próbowałeś to czemu tego nie zaakceptowali ?
12 Marca - bo projekt powstał n lat wstecz i jak mieli pieniadze to nie chcieli ich stracić i zrealizowali chodniki ale udało się chociaż zrobić je jako chodniki bez nakazów jazdy dla rowerzystów.
- ostatni wypierdek przy obwodowej, developer ma więcej władzy w tym miescie niż urzędnicy, chodziłem za tym przez pół roku aby to zrealizować sensownie, a wyszło dokładnie do dupy bo developer! się nie zgodził a on finansował.
- Leśna bo projekt zrobiło dawno temu wejherowo i chcac zrealizowac przebudwe i srodki z uni nie mobli nic zmieniac, ale ponownie nie bedzie na tym chodniku nakazy jazdy dla rowerow a przyzwolenie dla chcacych.
Tam nawet nie da sie zgodnie z prawem postawic znakow po prawej stronie drogi dla rowerow bo znaki musialy by stac na jezdni. Podobnie jest miejscami z szerokościa, 1.7m to za mało, niezgodnie z prawem dla ciagu pieszo rowerowego

Ogólnie to załamujące bo co innego nie wiedziec a co innego wiedziec i robic takie knoty z premedytacja.
Ostatnio zmieniony |2 Paź 2012|, o 12:21 przez ArturB, łącznie zmieniany 2 razy.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

surykatka pisze:W Gdyni mają fajne, a przede wszystkim długie drogi rowerowe...
W tym przypadku Mylicja i ZDiZ olały konsultacje i zamiast zrobić 2 kierunkową dla rowerów na parkingu ulice wrzuciły nakaz jazdy na chodnik, kompletnie spieprzyli to co mogli.
Artur
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pytanie do znawców tematu Czy jeśli na ulicy Leśnej (oraz Cegielnianej) jest szeroki chodnik połączony ze ścieżką rowerową (są odpowiednie znaki, więc nie sposób mieć wątpliwości), to rowerzysta mimo to ma prawo jechać jezdnią czy nie ma takiego prawa?
ODPOWIEDZ