Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Gradobicie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
ailataN
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Kochani ! dostałam wiadomość wychodzącą od ludzi pracujących w stacji meteorologicznej, że do Trójmiasta zbliża się burza z gradobiciem. I całkiem możliwe, że odwiedzi nasze miasto. W telewizji i radiu też ostrzegają. Lepiej się zabezpieczyć. Głównie chodzi mi o samochody. Sądzę, że większość z nas pamięta widok blach i szyb po ostatnim gradobiciu :(
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dziękujemy za informację
wojtekk
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tutaj jest całość komunikatu centrum zarządzania kryzysowego

http://www.czk.pl/wyszukaj/index02.php?nr=2626
ailataN
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

http://sat24.com/pl

Tu możemy obserwować "wędrówkę" burzy.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

ZNOWU?!
o mamo....
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Dużo ludzi mówiło dziś o tym gradobiciu, cały dzień było strasznie duszno, przed chwilą nadeszły ciemne chmury znad morza, ale przeszły i się skończyło, dlatego ja jeżdżę z kocem w bagażniku :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Oj, też pamiętam i każde bardzo ciemne chmury wywołują zaniepokojenie :( U nas też karimaty stały się częścią wyposażenia samochodu :/ A wspomnienie uderzeń kul gradowych powoduje, że zastanawiam się nad wożeniem kurtki puchowej z kapturem ;)
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

mi z kolei utkwiła w pamieci ta cisza i zapach powietrza :) oby się to nie powtórzyło bo co widze ciemne chmury to sie zastanawiam czy nie lecieć z kocem do samochodu :/
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

a co wy z tymi kocami?!
coś czego nie wiem?
była jakaś instrukcja w rodzaju tych:
"...w przypadku ataku atomowego należy się się położyć i przykryć prześcieradłem..."?
"....w razie gradu owinąć się kocem i do bagażnika samochodu"?!
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Oj, Podmiejski, gdyby nie fakt, że już trochę poznałam Twoje uszczypliwe poczucie humoru, pomyślałabym, że się czepiasz. ;) Albo - co gorsza - jesteś złośliwy ;)
A co do karimat - możesz się śmiać, ale w czasie ostatniego gradobicia na południu, wujek ocalił dach i szybę swojego samochodu (szkody ma minimalne), a jego kolega pożegnał się z przednią szybą. Więc coś w tym "zabobonie" jest ;)
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ten kto by produkował pokrowce przeciwgradowe zbiłby fortunę, ale pokrowiec taki powinien mieć co najmniej 2-3 cm grubości,który by wytrzymał taki grad jaki mieliśmy w Redzie 2 lata temu.Przecież w naszym kraju jest corocznie kilka set a może tysięcy poszkodowanych bo na południu kraju jest to zjawisko nagminne dlatego to właśnie w tym rejonie kraju zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu firmy zajmujące się wyciąganiem dołków na karoseri. Zastanawiam się czy nie zlecić firmie która szyję pokrowce samochodowe czy by się nie podjęła wykonania takiego pokrowca na karoserię,jest na alegro jedyne ogłoszenie o sprzedaży pokrowca przeciwgradowego ale na zdjęciu już widać że to nie jest to.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ja znalazłam takie ogłoszenie ze zdjęciem, ale szczerze mówiąc, chyba bym się nie skusiła po obejrzeniu zdjęcia. Jakieś cienkie to . http://allegro.pl/najgrubszy-pokrowiec- ... 23917.html
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dopisali do zwykłego ogłoszenia, że rzecz jest przeciwgradowa i pewnie się ktoś skusi. Może przed małym gradem ochroni samochód, ale nie przed takim gradobiciem o którym mowa.

Podmiejski, gradobicie złapało mnie w drodze z plazy a te koce uchroniły karoserie przed zniszczeniem. Czasem jest to najlepszy i jedyny sposób jeśli nie ma się gdzie schować samochodu.
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

A gdzie to gradobicie, przed którym tak ostrzegano od piątku? Nie, żebym specjalnie tęskniła, ale jak dotąd sprawdziły się jedynie burze i obfite opady. Czy to nie była czasem wyolbrzymiona plotka z tym gradem?
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

to chyba dobrze, że nie było nie ? :) lepiej ostrzec niż po fakcie ktoś zaznaczy, że nikt nic nie mówił
Redzianin od urodzenia
ODPOWIEDZ