Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pożary i akcje Ratownicze naszej Straży Pożarnej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

ejjj!no oni od akcji mają zapłacone,więc jadą jak moja sąsiadka zatrzasnęła się w mieszkaniu to przyjechały 2 duże wozy na sygnale i dodatkowo policja na dodatek od innego sąsiada pożyczali wiertarkę,bo swojej nie mieli-paranoja jakaś swoją drogą nie wiem dlaczego dzwoniła do straży,a nie po ślusarza?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Binka pisze:ejjj!no oni od akcji mają zapłacone,więc jadą jak moja sąsiadka zatrzasnęła się w mieszkaniu to przyjechały 2 duże wozy na sygnale i dodatkowo policja na dodatek od innego sąsiada pożyczali wiertarkę,bo swojej nie mieli-paranoja jakaś swoją drogą nie wiem dlaczego dzwoniła do straży,a nie po ślusarza?
Bo ślusarz by jechał z godzinę... A ci w kilka minut na sygnale...
Ślusarz byłby sam - a tu - jak mówisz 2 duże wozy - więc pewnie sąsiadka zadowolona, że tyyyle chłopaków do niej przyleciało!
No tak - też mi to przez myśl przeszło - że mają płacone od akcji... - tylko tam nie było akcji a posiadówka na schodach wozu!
Michalek
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jednostki wysyła Wejherowo gdzie znajduje się Powiatowe Stanowisko Kierowania i to oni decydują co wysłać. Zawsze lepiej zadysponować za dużo niż za mało (chociaż po powyższej akcji to zaczynam sądzić, że ta zasada jest brana zbyt dosłownie ) Dużo zależy także od zgłoszenia, które może być niedokładne.
OSP ma płacone od godziny działań, tutaj pewnie nawet godziny nie było.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze:
Binka pisze:ejjj!no oni od akcji mają zapłacone,więc jadą jak moja sąsiadka zatrzasnęła się w mieszkaniu to przyjechały 2 duże wozy na sygnale i dodatkowo policja na dodatek od innego sąsiada pożyczali wiertarkę,bo swojej nie mieli-paranoja jakaś swoją drogą nie wiem dlaczego dzwoniła do straży,a nie po ślusarza?
Bo ślusarz by jechał z godzinę... A ci w kilka minut na sygnale...
Ślusarz byłby sam - a tu - jak mówisz 2 duże wozy - więc pewnie sąsiadka zadowolona, że tyyyle chłopaków do niej przyleciało!
No tak - też mi to przez myśl przeszło - że mają płacone od akcji... - tylko tam nie było akcji a posiadówka na schodach wozu!


tu też 2 latało,a reszta wozów pilnowała a mój synek był rozczarowany,że pożaru nie ma,ani węża,ani drabiny
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Michalek pisze: OSP ma płacone od godziny działań, tutaj pewnie nawet godziny nie było.
Oj patrząc na tą posiadówkę przy wozie to myślę, że i z dwie godziny im nabiło!

Binka pisze:a mój synek był rozczarowany,że pożaru nie ma,ani węża,ani drabiny
To może trzeba jakiegoś grilla rozpalić np w Parku przy tej scenie i wezwać straż do zgaszenia - myślę, że z 5 wozów by się mogło zjechać... chłopaki by zarobili za akcję a i Twój Synio by miał frajdę!
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo żal mi Ciebie bo wypowiadasz się w kwestii o której kompletnie nie masz pojęcia. Po pierwsze tak jak napisał Michalek do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych dysponuje dyspozytor z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, wszystko zależy od tego jak osoba zgłaszająca przedstawi sytuację. Jeśli podają słowa że jest wypadek i nie wiadomo ile dokładnie poszkodowanych ale "SĄ" to ciekawe czy Ty siedząc na jego miejscy wysłał byś tylko 1 jednostkę. Często na miejscu zdarzenia okazuję się zupełnie co innego niż w zgłoszeniu. Oceniasz wszystkich dookoła ale nie pofatygowałeś się nawet żeby dowiedzieć jak sytuacja wygląda od zaplecza, szkoda że tak pochopnie wypowiadasz swoje opinie. Na miejsce przybyło także pogotowie, które zabrało jedną osobę poszkodowaną. Johny Bravo obyś Ty zawsze precyzyjnie przekazywał wszystkie informacje zwłaszcza te dotyczące zdarzeń drogowych czy pożarowych to wtedy takie sytuacje nie będą się powtarzały. Dla Twojej wiadomości akcja została zakończona po 30 minutach od jej rozpoczęcia.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

dorcik00 pisze:Johny Bravo żal mi Ciebie bo wypowiadasz się w kwestii o której kompletnie nie masz pojęcia.
No i kwestią czasu było, aż odezwie się strażak lub ktoś z otoczenia..
To Ty oceniasz mnie nie mając o mnie pojęcia! Skąd pewność, że wypowiadam się w kwestii o której nic nie wiem?! Baardzo się mylisz moja Droga!
I póki co - to wychodzi na to - że to Ty nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz!!!
Dlaczego?
Oceniasz wszystkich dookoła ale nie pofatygowałeś się nawet żeby dowiedzieć jak sytuacja wygląda od zaplecza, szkoda że tak pochopnie wypowiadasz swoje opinie.
Nie oceniam wszystkich dookoła - tylko piszę to co przeczytałem i zobaczyłem na zdjęciach w artykule, do którego link zamieścił @Michalek, który sam zresztą przyznał, że sens wysyłania tylu jednostek był wątpliwy!
Skoro więc nawet dyspozytor wysłał tyle jednostek bo wolał dmuchać na zimne - to chyba po stwierdzeniu, że nic się nie stało dwa auta mogły odjechać?! a nie blokować ulicę przez prawie godzinę!!!
Na miejsce przybyło także pogotowie, które zabrało jedną osobę poszkodowaną.
"Nikt nie został poszkodowany. " - to z notatki straży! Więc pisząc swoje spostrzeżenia odnośnie tekstu i zdjęć sytuacja była co najmniej błaha.
Dopiero później w tym artykule pojawił się zapis - "Jedna osoba została zabrana przez pogotowie do szpitala w Wejherowie."
Ponadto Droga @dorcik00 - nie wiem czy nie zauważyłaś - ale w każdym z moich postów - pojawiały się takie ikonki - UŚMIESZKI - wypowiedzi miały charakter prześmiewczy i w sposób karykaturalny pokazać "akcję" straży! Pośmialiśmy się z posiadówy na schodach wozu, pośmialiśmy z interwencji u sąsiadki @Binki - ale Ty nie widzisz ironii i od razu widzisz atak!
To co dwa wozy na sygnale do sąsiadki to też słuszne posunięcie? Pożyczanie wiertarki od sąsiada chyba wszystko w tym temacie wyjaśnia..
Także takie hasła "żal mi Ciebie" - przypominają mi atak gdy się kończą argumenty..
No cóż jak widać prawda czasem w oczy kole - ale nie martw się - taka posiadówa strażaków, czy interwencja dwoma dużymi wozami u sąsiadki - nie zmienia mojej opinii, że Strażacy odwalają kawał dobrej roboty - i chwała im za to co robią!!!
WIELKI SZACUN dla tej formacji, która już nie jednemu - narażając siebie - uratowała życie!!!
Pozdrawiam i mniej złości a więcej dystansu!
Michalek
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze: "Nikt nie został poszkodowany. " - to z notatki straży! Więc pisząc swoje spostrzeżenia odnośnie tekstu i zdjęć sytuacja była co najmniej błaha.
Dopiero później w tym artykule pojawił się zapis - "Jedna osoba została zabrana przez pogotowie do szpitala w Wejherowie."
Prasowy błąd, który był oparty na tym co redakcja portalu widziała na miejscu, osoby cywilne wychodziły z karetki więc oparliśmy to pisząc ten artykuł. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd . Jesteśmy także w pewnym stopniu niezależni od straży, pisząc jedynie artykuły z nią związane.

A w kwestii odsyłania jednostek mogę powiedzieć jedynie tyle, że w straży są ścisłe procedury. O ile mnie pamięć nie myli, gdy na miejscu są osoby poszkodowane to dowodzący akcją nie może odesłać żadnego wozu do jednostki. Czyli to co zostało wysłane na początku zostaje do samego końca.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Samochód wjechał w budynek w Redzie

http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/14 ... edzie.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Samochód wjechał w budynek w Redzie

http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/14 ... edzie.html
Facet chciał sie ogolić

Ale były potrzebne az "trzy straze pozarne" ?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

hehe, tam na rogu nie ma już zakładu fryzjerskiego, teraz znajduje się tam filia jakiegoś sklepu internetowego.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michalek
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Pożar samochodu na osiedlu w Redzie

http://mtk.pl/artykul/wiadomosci/pozar- ... u-w-redzie
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dziś po południu doszło do zdarzenia drogowego w Redzie na ul. Puckiej na trasie Reda – Rekowska Górka. W wyniku zderzenia dwóch samochodów dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/14 ... ranni.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ