Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Oświetlenie w tunelu przy dworcu PKP

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Romek pisze: Inna sprawa to dostępność tunelu dla rodziców z wózkami i osób niepełnosprawnych. To jest makabra!!!
To nie makabra, tylko fikcja, bo jak mozna mówić o dostępności tunelu dla osób poruszających się z wózkami i na wózkach jak bez pomocy drugiej, a nawet trzeciej osoby w przypadku niepełnosprawnego, w ogóle z/na peron nie dostaną się. Nie zdawałam sobie z tego sprawy, do czasu jak koleżanka mi opowiedziała, jak musi się dostać na peron z dziecięcym wózkiem z ul. Buczka. Najpierw musi kupić bilet, więc musi zejść do tunelu, by dojść do kasy, a póżniej taka sama droga na peron. A wcześniej musi kogoś w miarę sprawnego, poprosić o pomoc w tym torze przeszkód, a nie raz zdarzało się jej, że nikogo nie było i musiała sama, po tych wszystkich schodach wózek taszczyć, no i czekać na następny pociąg, bo ten którym planowała jechać, odjechał.
I myślę, że brak oświetlenia w tunelu pod torami i podjazdów dla wózków na perony, to tylko i wyłączna sprawa PKP, bo w zdecydowanej większości to są ich klienci. Żal tylko, przez tyle lat to funkcjonuje bez żadnej albo skutecznej interwencji UM w PKP.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

.Czy na schodach w tunelu w kierunku Gniewowskiej nie ma żadnych udogodnień dla osób z wózkami lu/i na wózkach? Nie byłem tam jeszcze.
Jeśli nie ma, to podniesmy alarm. Piszmy do starosty, prasy, radia, tv. Póki nie jest za późno.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

są przecież windy jeżeli myślimy o tym samym
Redzianin od urodzenia
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Nie, nie myślimy o tym samym. Winda będzie przy przejściu pod torami na ulicy Gniewowskiej, a tu chodzi o przejście na perony z ul. Gdańskiej i Leśnej.
Agamtb

11 lat temu

Moi drodzy.... zapraszam do tunelu, świetlówki są wymienione i to mam wrażenie, że nie tylko w tym ciemnym miejscu, gdzie są schody
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

pozwolę sobie jeszcze dorzucić "dwa słowa" - wracałem ostatnio z Sopotu w sobotę, o godzinie 4 rano i chyba dobrze, że o tej godzinie, bo było dużo ludzi wracających z imprez....pojawił się między nami człowiek na wózku inwalidzkim i nigdy nie mógłby sam zjechać/zejść z tego peronu !!! pocieszające jest to, że naprawdę są fajni młodzi ludzie w Redzie i zanieśliśmy tego Pana w dół i do taxi w tempie wręcz expresowym ! był pod wrażeniem co nie zmienia faktu, że gdyby taka osoba była sama to.....klapa.....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

ja to już kiedyś w wątku o tunelu pisałem, że najlepiej byłoby zrobić tak, żeby to auta jechały tunelem...a ludzie mieli piękny plac typu mini rynek z kawiarniami, barami itd. ale to oczywiście w sferze marzeń...może coś się zmieni przy okazji modernizacji trasy Reda-Hel, która już ruszyła
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Wicek, masz rację w temacie pięknego miejsca dla Redzian - brakuje takowego i nie liczę oczywiście parku przy rzece Redzie - szacunek pełen dla miasta !!, ale brak miejsca centralnego gdzie człowiek jak np. w Wejherowie mógłby powiedzieć "spotkajmy się na rynku" - a jest duży i piękny plac przed szkołą na Łąkowej, gdzie można byłoby zrobić niewielkim sumptem zielone i miłe centrum naszej kochanej Redy.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Budujące czytać wasze wypociny bo człowiek widzi, że nie jest odosobniony w poglądach i działaniach, mimo że najczęściej jest się wyzywanym od radykałów i oszołomów.
Artur
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Agamtb pisze:Moi drodzy.... zapraszam do tunelu, świetlówki są wymienione i to mam wrażenie, że nie tylko w tym ciemnym miejscu, gdzie są schody
No niestety, ja nie mam takiego wrażenia, natomiast jestem pewna, że w ciągu dnia świetlówki w tym miejscu nie palą się. Właczją je po zmroku.
Natomiast pojazdy/zjazdy dla wózków są od ul. Leśnej i na peron, gdzie jest kasa, ale...na schodach, po przeciwnej stronie, a na perony, skąd odjeżdżaja SKM-ki nie ma
Pomimo wszystko jednak nie wyobrażam sobie samodzielnego zjadu lub wjazdu po tych podjazdach osoby niepełnosprawnej na wózku, zbyt stromo.
Agamtb

11 lat temu

goya pisze:
Agamtb pisze:Moi drodzy.... zapraszam do tunelu, świetlówki są wymienione i to mam wrażenie, że nie tylko w tym ciemnym miejscu, gdzie są schody
No niestety, ja nie mam takiego wrażenia
Bo dziś znów ciemno....
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

goya pisze: Pomimo wszystko jednak nie wyobrażam sobie samodzielnego zjadu lub wjazdu po tych podjazdach osoby niepełnosprawnej na wózku, zbyt stromo.
Dokładnie tak jest osoby zdrowe wymyślające tunele i kładki nad jezdniami robią podjazd z pochylnią o nachyleniu 45% a w geście litości dorzucą windę o którą potem nikt nie dba i nie zapewnia ciągłości działania i uważają że jest ok.
Podczas gdy takie podjazdy nadają się jedynie dla młodych silnych osób i są nie do pokonania często nawet dla młodych kobiet z wózkami.
Proste pytanie : Czy osoba niepełnosprawna jest w stanie samodzielnie używając środków komunikacji miejskiej wyjechać z Redy do Gdańska - odpowiedź będzie nie.
Co dzień rano widzę jak jedna z takich osób jest odwożona/dowożona pojazdem z pefronu.
Czy to jest normalne że musi być uzależniona od takiego dowożenia ? w Polsce niestety tak.
Artur
pawelb
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Zgadzam się, że zwłaszcza pomysł przejścia dla pieszych jest absurdalny, ponieważ dodatkowo zwiększy korki na Gdańskiej.
Nie rozumiem w ogóle takich pomysłów, prawie wszędzie przy głównych szlakach komunikacyjnych dąży się do likwidacji przejść naziemnych, na rzecz tuneli lub kładek, a tutaj w Redzie jakieś dziwaczne pomysły...
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Wicek pisze:ja to już kiedyś w wątku o tunelu pisałem, że najlepiej byłoby zrobić tak, żeby to auta jechały tunelem...a ludzie mieli piękny plac typu mini rynek z kawiarniami, barami itd. ale to oczywiście w sferze marzeń...może coś się zmieni przy okazji modernizacji trasy Reda-Hel, która już ruszyła
Tak jak na końcu Monciaka w Sopocie. Super by było I najlepiej jakby tunel zaczynał się tuż przy wjeździ do Redy, a kończył za Bolszewem
1Andrzej
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

czy moze ktos poda numer telefonu o interwencje w sprawie oswietlenia do kogo nalezy dbanie o swiatło .Kto ponosi odpowiedzialnośc
ODPOWIEDZ