Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

DVB-T w Redzie .

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Tuż obok siedziby zakładu Telkom-Telmor w Gd-Wrzeszczu na ul.Mickiewicza znajduje się ich sklep firmowy, prowadzący sprzedaż asortymentu produkowanego przez zakład. Poprzez swoją strone internetową www.skleptt.pl prowadzi też sprzedaż on-line. Na tej stronce lub na stronie Telkomu Telmoru można obejrzec produkowane przez nich anteny m.in. Digit Passive i Digit Active.
valencianistas
Forumowicz
74 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Johny, tak ta antena, a rejon Łąkowa przy stadionie
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

valencianistas pisze:Johny, tak ta antena, a rejon Łąkowa przy stadionie
O proszę - super! Dzięki za informację!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Nie śmiejcie się ze mnie, że zadaje głupie pytanie, ale kompletnie nie rozumiem tego DVB-T

Czy jest możliwość oglądania TV za pomocą DVB-T bez instalowania anteny zewnętrznej, a jedynie jakiejś małej anteny wewnętrznej (małej a nie większej od TV)?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek, nie ma głupich pytań i tylko idiota się śmieje z je zadającego.
DVB-T możesz oglądać na swoim telewizorze kupując antenę "domową".
Wybór jest ogromny - możesz wybrać coś dużego (podobne konstrukcje jak anteny zewnętrzne) albo antenę ze wzmacniaczem i wąsami - tak jak kiedyś były , albo małe kompaktowe w zwartej obudowie - z wyglądu jak np. kinekt do XBOX-a . Ja, aby nie qć ścian qpiłem ostatnio dla córki taką :
https://pl.hama.com/001319160000/thomso ... ywna-40db-
i działa.
Jeśli masz starszy model telewizora to może się okazać konieczny dekoder za ok 100pln, abyś mógł odbierać program cyfrowy. Nie jestem pewien, ale teraz jest tam chyba ok 24 programów :1,2, TVN, TVN7, POLSAT, POLSAT SPORT, TRWAM, ABC - dla dzieci i jeszcze parę innych, ale jak widzisz podstawa jest.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Dzięki RECIECH

TV jest nowy, więc nie będzie problemu.
Taka antenka jak ta którą załączyłeś rozumiem, że musi stać na oknie?

Dzięki raz jeszcze o szczegóły dopytam w sklepie
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

nie ma sprawy - u mojej córki antena stoi na szafie w głębi pokoju i działa (choć trochę było kręcenia "wąchów" ), ale masz rację - im bliżej okna tym pewnie lepiej (kabel jednak nie jest zbyt długi)
pzdr
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

zawsze można zrobić samemu antenę biquad przynajmniej nie musisz wymieniać co jakiś czas płytki lub zasilacza
gajowy g
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Cześć, chciałbym zamontować antenę telewizyjną i mam kilka pytań. Jaką antenę polecacie? Czy ma to być antena ze wzmacniaczem?
valencianistas
Forumowicz
74 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

w Redzie nie jest potrzebna z wzmacniaczem, średnia półka cenowa, jakaś kierunkowa i będzie dobrze
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

valencianistas pisze:w Redzie nie jest potrzebna z wzmacniaczem, średnia półka cenowa, jakaś kierunkowa i będzie dobrze

Nie wszędzie w Redzie jest tak dobrze. Są takie rejony np Gniewowska blisko lasu i okolice, gdzie sygnal jest słaby i trzeba dobrze kombinować, aby odbiór by przyzwoity. Są takie miejsca, gdzie praktycznie pozostaje tylko kablówka lub satelita.
Awatar użytkownika
Tomasz_Jasinski
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Wszystkie multipleksy naziemne najlepiej odbierać w Redzie z nadajnika w Chwaszczynie https://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_Chwaszczyno około 17km co jest małą odległością i powinny wystarczyć proste konstrukcje anten kierunkowych

Obrazek

Gdyby był kłopot z odbiorem MUX3 (kanały TVP - tvp1, tvp2, tvp historia) można dołożyć najprostszą antenę do instalacji i skierować ją na nadajnik Oksywie.

Do odbioru nowych kanałów multipleksu 8 trzeba mieć taką antenę, która umożliwi odbiór w polaryzacji pionowej, nie trzeba wymieniać całej instalacji, wystarczy podłączenie do istniejącej dodatkowej anteny VHF http://montaz-anten.pl/jak-odbierac-now ... asmie-vhf/ bo nowe kanały (Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV) nadawane są w innym paśmie
Julia5
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

Mux 2 działa świetnie, ale z mux 1 jest spory problem. Przerywa tak, że przy gorszej pogodzie nie da się nic oglądać. Zrezygnowałam więc z dvb-t i wykupiłam kablówkę.
ODPOWIEDZ