Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

DVB-T w Redzie .

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf/ Tu jest przykładowy sklep z antenami do pasma UHF.

Wzmacniacze podobno są szkodliwe w odbiorze cyfrowej telewizji i lepiej polegać na tzw. zysku energetycznym tworzonym przez antenę.
ediek
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Witam
A czy ktoś z was próbował ustawiać antenę w przeciwnym kierunku niż Chwaszczyno i odbierać sygnał odbity?
Bo czasem jest tak, że okna są tylko w tym niekorzystnym kierunku.

Pozdrawiam
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

u mnie zadziałał zestaw Wiwa hd 80 + pokojowa antenta Thomson (kosztowała około 40-50 zł).
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Czy ktoś próbował stosować antenę pokojową w rejonie Ciechocina?
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Witam, używam anteny pokojowej ale wykonanej na zamówienie, bo każda z kupnych słabo się sprawiała [mieszkam w Betlejem]. Okazało się, że wzmocnienie w całym paśmie UHF na poziomie 25dB to utopia. Więcej szumu niż sygnału. Sygnał z MUX1 odbieram idealnie a MUX3 wcale. Podsumowywując w naszych Redzkich warunkach polecałbym anteny pasmowe albo pasmowe wzmacniacze. Pozdrawiam
drac
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Witam wszystkich. Czy po zmianie parametrów nadajników z Chwaszczyna poprawiła się jakość odbieranych kanałów ??
drac
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

W ostatnim czasie zauważyłem prawdziwy wysyp anten na balkonach...
Czyżby ludzie mieli dość Chopina/Jamboxa itp? Czy ekonomia ma tutaj znaczenie?
Mam pytanie - jak z odbiorem naziemnej tv - no i jaki sprzęt ewentualnie polecacie do odbioru?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Miałem (mam, jest ciągle zamontowana na balkonie) antenę satelitarna, najpierw z "N-ki", potem była przygoda z Polsatem Cyfrowym, a także nie związana z żadnym operatorem, czyli własny dekoder. Aaa zapomniałbym napisać, że przygoda z talerzem zaczęła się jeszcze przed pojawieniem N-ki, gdzie za dekoder służyła karta DVB w komputerze... ale to czasy kiedy możny było piracić zakodowane kanały.

Obecnie mam TV Chopin i nie wróciłbym do talerza.... wszystko oczywiście zależy co oglądasz, jakie kanały Cię interesują itp. Wartą przeglądnąć jakie kanały są nie kodowane na satelitach Astra i Hotbird i sprawdzić czy są tam te które nas interesują..... od razu powiem, że nie masz co liczyć na wysyp kanałów w jakości HD.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Redziaczki - dziękuję za chęć pomocy - ale spójrz na temat wątku...
Mi chodzi TYLKO i wyłącznie o naziemną tv cyfrową!!! DVB-T - a nie żadne talerze typu NC+ czy Polsat Cyfrowy...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

hehe poniosło mnie ale wszystko sprowadza się do tego samego.... Co oglądasz, jakie kanały Cię interesują. Ludzie którzy telewizję oglądają sporadycznie, telewizor włączają po pracy, przeżucają kilka kanałów i wyłączają bo idą spać nie potrzebują platynowych pakietów w Chopinie które kosztują nie mało! Jeśli zadowolisz się tymi kanałami http://www.naziemna.eu/index.php/kanaly to nawet nie ma się co zastanawiać nad założeniem anteny na balkonie.
Z tego co wiem to jakieś 2 tygodnie temu zmieniali koncówkę masztu w Chwaszczynie tak więc jakość i moc sygnału się poprawiła.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Co do wyboru samej anteny to kwestia indywidualna, bo musisz sam ustalić odległość do nadajnika oraz wszelkie przeszkody które na tej drodze się znajdują a mogą obniżyć jakość sygnału. Warto poczytać: http://www.telewizja-cyfrowa.com/antena_dvb_t.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze:Redziaczki - dziękuję za chęć pomocy - ale spójrz na temat wątku...
Mi chodzi TYLKO i wyłącznie o naziemną tv cyfrową!!! DVB-T - a nie żadne talerze typu NC+ czy Polsat Cyfrowy...
W kwietniu przetestowałem odbiór naziemnej tv cyfrowej za pomocą nowego odbiornika tv LED (z wewnętrznym dekoderem MPEG-4) i antenki wieloelementowej kupionej w Auchaun za mniej niż 50zł w bloku na ul.Garncarskiej (SEMEKO) na 1 piętrze. Antenka została wystawiona na balkon. Odbiornik bez problemu automatycznie wyłapał dostępne programy tv cyfrowej, sygnal był dobry lub bardzo dobry, kierunek ustawienia anteny nie był krytyczny. Test powtórzyłem z podłaczonym krótkim kablem taśmowym umożliwiającym zamknięcie drzwi balkonowych, w tym przypadku sygnał się nieco pogorszył (wg wskaźnika poziomu sygnału), ale obraz pozostał dobry. Wygląda na to, że na tym terenie odbiór tv cyfrowej jest dobry. Nie da się tego powiedziec o rejonie ul.Gniewowskiej, szczególnie w pobliżu cmentarza, gdzie sygnał jest słaby lub bardzo słaby, a odbiór kiepski lub wręcz niemożliwy.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Super @rkwiat - dziękuję! Właśnie oto mi chodziło - opinię jak to wygląda w praktyce!
Teorii trochę znam - ale najbardziej mnie interesują opinie i doświadczenia tych co używali/używają naziemnej tv cyfrowej w Redzie!
Może ktoś jeszcze coś dopowie?
valencianistas
Forumowicz
74 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

ja mam antenę Digit Pasiv, gdańskiego producenta Telkom Telmor, kupiona w Multiproject w Gdańsku na Zaspie koło Szpitala.. mimo niekorzystnego ustawienia (tzn. drogę na Chwaszczyno zasłania drugi blok) obraz jest prawie zawsze idealny na wszystkich programach
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

valencianistas pisze:ja mam antenę Digit Pasiv, gdańskiego producenta Telkom Telmor, kupiona w Multiproject w Gdańsku na Zaspie koło Szpitala.. mimo niekorzystnego ustawienia (tzn. drogę na Chwaszczyno zasłania drugi blok) obraz jest prawie zawsze idealny na wszystkich programach
A mniej więcej - jaki rejon Redy?
Antena - coś takiego? - http://cardsplitter.pl/antena-digit-tel ... -1765.html
ODPOWIEDZ