Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

DVB-T w Redzie .

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Gniewosz
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam pytanie . Jak wygląda w Redzie sygnał telewizji naziemnej cyfrowej z anteny pokojowej/ zewnętrznej? Proszę o odpowiedź
anikia
Forumowicz
76 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Też jestem ciekawa. Czy ma znaczenie, z której strony ma się okna?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

qrcze, jeszcze nigdy nie widziałem sygnału telewizji... to chyba jakieś takie zawijaski, prawda ?
anikia
Forumowicz
76 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

jaka błyskotliwość
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Mam na jednym tv z pokojówki i jest ok czasem przerywa ale to jest raczej rzadkość ,jedynie czasem przerywa mux1 bo poprostu ma słabszy sygnał
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A jakie kanały są ??
I czy jest możliwość podłączenia równolegle z kablówką bez konieczności przełączania kabli
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

MUX 1

Programy dostępne w tym multipleksie to:
TVP1 (www)
TVP2 (www)
TVP INFO (Regionalny) (www)
EskaTV (www)
Polo TV (www)
ATM Rozrywka TV (www)
TTV (www)

MUX 2

Programy dostępne w tym multipleksie to:
POLSAT (www)
TVN (www)
TV4 (www)
PULS TV (www)
TVN Siedem (www)
Polsat Sport News (www)
TV6 (www)
Puls2

MUX 3

Programy dostępne w tym multipleksie to:
TVP1 (www)
TVP2 (www)
TVP INFO (Regionalny) (www)
TVP KULTURA (www)
TVP HISTORIA (www)

o jakie podłączenie ci chodzi bo nie rozumiem do konca
anikia
Forumowicz
76 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A te MUXy to wszystkie na raz można odbbierać czy trzeba zmieniac ustawienie?
Z mojej strony bloku nie chciała z balkonu odbierać żadna tv cyfrowa. Ciekawe czy naziemna dałaby rade.
Jarek

11 lat temu

U mnie, na dachowej antenie siatkowej (bardzo kiepska!), doskonale działa tylko MUX 2. Niestety, MUX 1 przerywa przy złej pogodzie, a MUX 3 prawie wcale nie odbiera - działa tylko w idealnych warunkach. Na pokojowej ze wzmacniaczem jest znacznie lepiej. MUX 2 doskonale, MUX 1 dobrze, a MUX 3 czasem wariuje podczas deszczu. Czasem udaje mi się także "złapać" wiązkę rosyjską: Channel 1, Channel 5, Karusel, Mayak, NTV, Rossia 1, Rossia 2 i Rossia 24. Mam nadzieję, że wkrótce nadawca podniesie moc nadajników - szczególnie dla MUX 3

Nie wiem, czy dobrze odczytuje pytanie, ale wszystkie MUXy można "łapać" jednoczesnie, bez każdorazowej zmiany ustawień. Podczas wstepnego strojenia, Twój wbudowany w odbiornik tuner DVB-T lub zewnętrzny dekoder zapisze dostępne MUXy i nadawane w nich kanały. Potem tylko raz uporządkujesz sobie kanały i możesz przełączać się miedzy nimi za pomocą pilota.
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Wyżej wskazane trzy multipleksy są nadawane z jednego nadajnika w Chwaszczynie i najlepszy odbiór daje antena kierunkowa skierowana w tamtą stronę. MUX 2 ma najsilniejszy sygnał, MUX 3 najsłabszy.
anikia
Forumowicz
76 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dzieki za odpowiedź.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

a abonament płacicie?
Jarek

11 lat temu

Mike El pisze:Wyżej wskazane trzy multipleksy są nadawane z jednego nadajnika w Chwaszczynie i najlepszy odbiór daje antena kierunkowa skierowana w tamtą stronę. MUX 2 ma najsilniejszy sygnał, MUX 3 najsłabszy.
A masz może jakieś propozycje anteny kierunkowej (sprawdzonej w naszych redzkich warunkach)?
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jarek pisze:
Mike El pisze:Wyżej wskazane trzy multipleksy są nadawane z jednego nadajnika w Chwaszczynie i najlepszy odbiór daje antena kierunkowa skierowana w tamtą stronę. MUX 2 ma najsilniejszy sygnał, MUX 3 najsłabszy.
A masz może jakieś propozycje anteny kierunkowej (sprawdzonej w naszych redzkich warunkach)?
Warunki w różnych miejscach w Redzie są diametralnie różne. O ile np na Obwodowej czy Łąkowej nie powinno być większych problemów, to na Objazdowej z odbiorem sygnału z Chwaszczyna zawsze była masakra. Dlatego też trzeba napisać konkretniej, o które miejsce chodzi i liczyć na to, ze ktoś z tego rejonu zgłosi się i przekaże swoje doświadczenia.
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Witam, Mux 1 i 2 to 100kW a Mux 3 tylk o 15kW. Ja odbieram na samorobnej antenie bez wzmacniacza wewnątrz budynku. Dobrze odbieram tylko Mux1 reszta zależna silnie od pogody. Testowałem kilka anten dostępnych w Auchan oraz w Internecie, ale wyniki wyszły blado. Zasadniczo gorzej niż z "dopasowana" antena. Szerokie pasmo anten powoduje, że nie można dobrze niczego odebrać. Wzmaczniacze na poziomie 24 - 30 dB to utopia. W warunkach redzkich z wzmacniacza wychodzi sam szum .... Pozdrawiam
drac
ODPOWIEDZ