Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

13?.... - wypadki na Obwodowej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Popieram zdanie Romka, winni wypadków zazwyczaj są kierowcy. Nikt nie kazał kierowcy jechać z taką prędkością w szczególności, że jest z Redy i dobrze wie jak niebezpiecznie potrafi być na tej drodze (wymuszający kierowcy z dróg podporządkowanych) takie rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. Myślenie to podstawa podczas zasiadania za kierownicę.
Kierowca popełnił MEGA błąd, który będzie się za nim ciągnął resztę życia, a i tak życia koledze nie wróci. Takiej nauczki nikomu nie życzę. Myślę, że gdyby tylko mógł cofnąć czas to na pewno by nie zrobił jeszcze raz tego samego.
Najszczersze kondolencje dla rodziny zmarłego.
pawelsi222
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

tak to jest jak ktos dostaje prawko za buraki, siada za kółko i jest w panice a jak cos do czegos dojdzie to niewie co zrobic , a pedał gazu to każdy potrafi wciskać
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/1 ... edzie.html

To tak apropos, że u nas jest bezpiecznie , nic się nie dzieje, wyniesienie skrzyżowan czy strefa równorzednych nie jest potrzebna.
Artur
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Arturze, a czy strefa skrzyżowań równorzędnych będzie dotyczyła Obwodowej? Wydaje mi sie że nie, więc w tym zakresie nic sie nie zmieni
turbox18
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Widzę, że znalazło się po tym wypadku wiele specjalistów od tych spraw. Wiecie czyja wina, wiecie z jaką prędkością samochód jechał. Naprawdę dajcie spokój, tym co robicie chłopakowi życia nie przywrócicie. Obwiniacie tylko jednego kierowcę, dobrze może to jego wina, ale skąd wiecie, że kierowca jadący z na przeciwka, też nie przekroczył prędkości? Może wtedy też by zdążył wyhamować? Wkurza mnie że wypowiadają się na ten temat ludzie, którzy nawet nie wiedzą jak to się stało, których nawet tam nie było. Słyszałem nawet plotkę którą rozpowiedziała, starsza i niby dojrzała kobieta , że samochód jechał z prędkością "170km/h" ciekawe co jeszcze ludzie wymyślą.
Taka mała rada, nie mówcie nic skoro sami nie wiecie jak to się stało. Naprawdę nikomu tym nie pomożecie, wręcz przeciwnie. A jeżeli chcecie by wyremontowano drogę , to zgłoście to do UM a nie tu na forum.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

turbox sądząć z tonu wypowiedzi pewnie jesteś znajomym poszkodowanego/ych i na pewno jesteś wkurzony ale tu nikt nie oskarża kierowcy tylko wyciągamy wnioski z teog wypadku - na pewno droga jest w nienajlepszym stanie, na pewno kierowca nie zachował należytej ostrożnośći i na pewno jechał za szybko (jak ktoś pisał ograniczenie jest do 50km/h) - reasumując szkoda gościa mam nadzeje, że reszta wyjdzie z tego cało.

A co do ArturaB to klikając na ten temat wiedziałem,, że gdzieś wciśnie post nt. skrzyżowań. Ja teżnie wiem co one miały by zmienić skoro obwodowa do strefy nie będzie należała? Widać, że ludzie po wypadku i lekkiej zmianie organizacji ruchu już nie ogarneli sprawy i były 2 dodatkowe kolizje. Tak samo ograniczenie do 50 na obwodowej pokazuje jak ludzie respektują ograniczenia predkosci i jak beda respektowac ta cala strefe.

Mam nadzieje ze to ebdzie nauczka dla nas wszsystkich, szkoda, że jak zwykle cos powaznego musialo sie stać.
turbox18
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Uwierz że nie trzeba być znajomym poszkodowanych, aby się wkurzyć czytając te komentarze.
Wszystkie plotki rozchodzą się bardzo szybko gdy stanie się coś złego, szkoda że tymi dobrymi rzeczami ludzie nie dzielą się w tak szybkim tempie.

A co do wypowiedzi Pawelsi222, i to tak po za tematem, bo nie będę się wypowiadał na temat tego jak jeżdżą kierowcy biorący udział w wypadku.
W życiu wolę kierowców którzy wiedzą że nie jeżdżą najlepiej , niż tych którzy jak Ty uważają się za najlepszych kierowców. Kto wie, może nawet prawa jazdy nie masz.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

dorcik00 pisze: wie jak niebezpiecznie potrafi być na tej drodze (wymuszający kierowcy z dróg podporządkowanych) takie rzeczy trzeba wziąć pod uwagę.
Warto się zastanowić dlaczego wymuszają ?
Może dlatego że duży potok samochodów jeździ tak szybko że ciężko się w ogóle wcisnąć ?
A ci z kolei jeżdżą tak szybko bo nic (ani egzekwowanie prawa a ni fizycznie architektura drogi) ich nie zmusza do tego by jeździli wolniej ?
Na obwodowej jest dokładnie ta sama sytuacja co na Łąkowej/osiedlowej przed wyniesieniem, ciężko się było włączyć do ruchu, wypadki, kolizje, zabici, ranni.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

RedaMojeMiasto pisze:jak wpłynąć na władze żeby przebudowali ul.Obwodową bo nie jest bezpieczna.Kto jezdzi ten wie.
Nie trzeba wpływać, to kwestia czasu i pieniędzy, decyzje już dawno zapadły i świadomość konieczności uspokojenia ruchu jest, stąd już jedno rondo powstało.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Postawić radar na Obwodowej, myślę że w sezonie letnim zarobi on więcej kasy niż niejeden taki aparat w ciągu całego roku. A co do wciskania się/braku możliwości wjazdu to jakoś specjalnie nie zauważyłem żeby tam się jakaś masakra działa. Jeździłem tam i zimą i bardzo często latem w najróżniejszych kombinacjach i zawsze dałem radę wjechać bez wymuszania (a mój samochód ma niecałe 70KM więc rakietą też nie jest) W tej kwestii proponuję więcej spokoju - pamiętacie jak uczyliście dzieci żeby nie przechodzić na czerwonym świetle tylko poczekać na zielone? Kilkadziesiąt sekund nikogo nie zbawi.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

ArturB pisze:http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/1 ... edzie.html

To tak apropos, że u nas jest bezpiecznie , nic się nie dzieje, wyniesienie skrzyżowan czy strefa równorzednych nie jest potrzebna.
Gratulacje Arturze, pokazałeś właśnie swoją rozległą i szeroką kompetencję i wiedzę. Jesteś typowym trollem. Co do ulicy Łąkowej warto, podkreślę warto przebudować skrzyżowanie i wprowadzić sygnalizację świetlną i oddzielić pasy do skrętu w lewo i w prawo lub zrobić rondo - TAM TRZEBA TO ZROBIĆ. Rondo byłoby gorszym rozwiązaniem.

Dziwi mnie, że Twoja wielce szanowna i tak kompetentna osoba nie przejdzie się do Twojego kolegi Krzysztofa i nie przekona go aby przeznaczyć niebagatela 5 mln zł (lata 2014-2016) na nowe ścieżki rowerowe. A przypominam, że pieniądze te mają zostać wydane na nową siedzibę urzędu miasta przy ul. Gdańskiej. Tylko pomyśl chłopie ile byłoby to ścieżek rowerowych! I to w czasach kryzysu.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

brzezins pisze:....przeznaczyć niebagatela 5 mln zł (lata 2014-2016) na nowe ścieżki rowerowe. A przypominam, że pieniądze te mają zostać wydane na nową siedzibę urzędu miasta przy ul. Gdańskiej.
a ty to dopiero demagog jesteś
Urządowi chciałbyś zabrać?
URZĄDOWI?!
good by my love, good bye...
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

brzezins pisze:Rondo byłoby gorszym rozwiązaniem.

Nieprawda, rondo w tym miejscu byłoby akurat najlepszym wyjściem. Rondo "działa" podobnie niezależnie od tego z której strony jest w danej chwili największy ruch i przy rondzie nie ma czekania na zmiany świateł. Sygnalizacja jest najtańsza i najprostsza, ale już sygnalizacja z przebudową i dokładaniem pasów to inwestycja zbyt gruba i raczej niepotrzebna. Wystarczy spojrzeć na Młyńską i wyobrazić sobie tam światła. Czy dziś czeka się tam dłużej niż 5 sekund na włączenie do ruchu? A przypominam że ruch jest dość spory.
Tananger
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pozwolę sobie wtrącić moje skromne zdanie.
Dziś, 7 rano, ruszam do pracy. Jadę sobie Kazimierską spokojnie, 40 km / h (bo takie tu jest ograniczenie, bo za chwilę skrzyżowanie uniesione, bo jeszcze silnik zimny, nie będę go katować). Za plecami "za szybki, za wściekły" (audi rocznik 92, 65 KM bo reszta zdechła z racji wieku, czarna chmura za samochodem). Na SKRZYŻOWANIU (uniesionym) kierowca podejmuje blyskawiczną i koordynowaną satelitami akcję wyprzedzania plując we mnie chmurami czarnego dymu. Manewr się udał, błyskawiczne przyspieszenie audi po chwili się odrobinę oddala, nie znika, aż tak szybkie nie jest. Za chwile Yaris: 1,2 litra pojemności, znowu decyzja o wyprzedzaniu na skrzyżowaniu. Od razu po zakończeniu manewru gwaltowne hamowanie: przeciez "miałam skręcać w lewo" - przypomniała sobie Pani Kierowniczka.
Na Obwodowej nic lepiej: pomimo prędkości 70 km / h co chwilę wyprzedza mnie jakaś Fabia (w papierach jest Vmax 183, ale poprzedni właściciel, Przedstawiciel Handlowy, zapewniał, iz jechał nią 221 km / h, więc tez dam radę)...
Możecie sobie dywagować, że kiepskie drogi, że fotoradaru nie było, że za mało leżących policjantów, ale dopóki będziemy jeździć bez wyobraźni, nic się nie zmieni.
Uprzedzając pytania: nie, nie jestem emerytem z powolnym autem. Moc samochodu powyzej przeciętnej.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

brzezins pisze:
Dziwi mnie, że Twoja wielce szanowna i tak kompetentna osoba nie przejdzie się do Twojego kolegi Krzysztofa i nie przekona go aby przeznaczyć niebagatela 5 mln zł (lata 2014-2016) na nowe ścieżki rowerowe. A przypominam, że pieniądze te mają zostać wydane na nową siedzibę urzędu miasta przy ul. Gdańskiej. Tylko pomyśl chłopie ile byłoby to ścieżek rowerowych! I to w czasach kryzysu.
Czy ja dobrze zrozumiałem? Na nowa siedzibe UM planuje sie wydać 5 mln zł? Skąd te dane? Za takie pieniadze mozna chyba wybudować całkiem okazały nowy ratusz

A swoja droga ciekawa konstrukcja gramatyczna ..."niech osoba sie przejdzie i przekona"
ODPOWIEDZ