Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Salamandra pisze: Jeśli faktycznie tak jest (trochę dziwne, bo wychodzi na to, że niezależnie od ilości śmieci, płaci się tyle samo), to gdzie jest ten osławiony problem, gdy ktoś Wam dorzucić śmieci do kontenera? Przecież opłaty się Wam nie zmieniają.
Wlasnie dla tego od 1 lipca bedzie stala oplata od osoby.
A przy bloku ptaki zostawionych worków nie rozdziobują i smród się nie niesie?
Takze, ale jednak mieszkajac np na 3 pietrze w bloku i maja smietnik jakies 70m od bloku ten smrod mniej bedzie odczuwalny majac smietnik 5m od domku
Również stawiają obok Albo trzymają w garażu, schowku, piwnicy i czekają na wystawkę. Albo - jeśli tych odpadów jest więcej - po prostu dzwonią i zamawiają oddzielny wywóz odpadów wielkogabarytowych.
jak ktos ma miejsce to trzyma ale jak go nie ma to albo zamawia wywoz = dodatkow koszty, albo uplynnia towar....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Romku i Salamandro ukłony w Waszą stronę jeśli faktycznie robicie tak jak piszecie. Takich ludzi jak Wy jest pewnie wielu. Ale niestety w naszej społeczności jak zawsze w każdym temacie znajdą się wyjątki. Tematowi podrzucanych śmieci z domków był swego czasu nawet poświęcony reportaż w "Uwadze". To jest duży problem w naszym kraju. To o czym piszecie, że przecież można domówić śmietnik czy zwiększyć częstotliwość wywozu śmieci to wszystko generuje większe koszty. Dlatego też co niektórzy wpadli na pomysł, żeby śmieci wrzucać do śmietników przy blokach, bądź do lasu. Przejedźcie się kiedyś drogą na Rewę przez Kazimierz. Po prawej stronie jest dróżka do lasu i to co tam można zobaczyć to przekracza ludzką wyobraźnię. Tam jest wszystko meble, stare opony, łożka, a także zwyczajne wory ze śmieciami. I co dalej myślicie, że każdy z domkowiczów chowa ponadgabaryty w garażu, albo tym bardziej zamawia specjlalny pojazd do tego? To niestety, ale bardzo się mylicie. A co do smrodu śmieci przy bloku na szczęście go nie czuję
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

a ja mam prośbę, aby nie demonizować tematu "gabarytów" na osiedlach domków jednorodzinnych - dwa razy do roku podstawiane są kontenery i mieszkańcy Ciechocina mogą legalnie pozbyć się tego co im zalega w domach
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

W całej Redzie jest zbiórka dwa razy w roku, ale jak widać nie każdemu chce się tyle czasu czekać.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

W blokach też nie zawsze można wyrzucić wielkogabarytowych śmieci.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html
także jeszcze poczekamy do decyzji
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:W blokach też nie zawsze można wyrzucić wielkogabarytowych śmieci.
Ale mozna po ciemaku wyniesc i postawic kolo smietnika. Kiedys zaobserwowalem taka sytuacje, a do kosza szly wory pelne gruzu....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Przeczytałem posty i dalej jestem w kropce - na stronie UM Reda wyczytałem, że mam rozwiązać umowę z PUK XXX gdyż od 01 lipca 2013 gmina zajmie się wywozem śmieci. Termin rozwiązania umowy to 6 miesięcy więc zdążyłem. Koszty gospodarowania odpadami miały być naliczone i uwzględnione w podatku. Przysłano do zapłaty podatek ale tam tylko dwie pozycje - za grunt i za dom. Moja umowa z PUK wygaśnie 01 lipca - zabiorą mi śmietnik i co dalej. Z tego co się orientowałem to miasto Reda nie wybrało jeszcze firmy wywozowej i nic nie wiadomo o kosztach ani o sposobie naliczania. Może ktoś z Państwa wie coś więcej o tej sprawie. Pozdrawiam.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Możesz zawsze zawrzeć nową umowę. Jestem w tej samej sytuacji, też wypowiedziałam umowę
Bori
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Do dnia dzisiejszego Reda nie rozpisała przetargu na wywóz śmieci. Nie mniej jednak chyba lepiej wypowiedzieć umowę z dniem obowiązywania przedmiotowej ustawy, aby nie płacić podwójnej stawki raz do UM a dwa do firmy z którą mamy podpisaną umowę. Chociaż pani z firmy z która wywozi nam śmieci w rozmowie telefonicznej powiedziała, że te umowy które są podpisane zostaną automatycznie rozwiązane w chwili obowiązywania ustawy, lecz nie znalazłem nigdzie takiego zapisu. W związku z tym bezpiecznie jest wypowiedzieć taką umowę zachowując odpowiedni termin wypowiedzenia niż później płacić podwójne stawki za wywóz śmieci.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

No ja właśnie się zastanawiałem, jakie będą konsekwencje nie wypowiedzenia umowy. Teoretycznie, nadal by ona obowiązywała i trzeba by płacić. Ale umowa jest obustronna - a to oznacza, że jak się płaci, to firma musi te śmieci wywozić. A tego jakoś nie widzę... Myślę, że lepiej wypowiedzieć, ale nie wyobrażam sobie kontynuacji umowy ze strony firmy wywożącej po 1 lipca...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

INFORMACJA ZE STRONY URZĘDU MIASTA

Szanowni Mieszkańcy,

1 lipca 2013 r. wchodzi w życie nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi, zgodnie, z którym samorządy będą odpowiedzialne za zbiórkę i zagospodarowanie odpadów od gospodarstw domowych.

Zmiany w gospodarce odpadami wynikają z konieczności dostosowania polskiego prawa do przepisów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

W związku z licznymi informacjami dotyczącymi „ustawy śmieciowej” informujemy mieszkańców, że Urząd Miasta Redy czeka na wejście w życie znowelizowanej ustawy i dopiero po jej analizie podjęta zostanie przez Radę Miejską ostateczna decyzja w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w naszym mieście.

Zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zapewniają samorządom elastyczność w organizowaniu nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi i jego lepsze dopasowanie do potrzeb mieszkańców. Podpisana przez Prezydenta nowelizacja ustawy wejdzie w życie 5 marca 2013 r.

Na stronie internetowej urzędu w najbliższym czasie zamieszczone zostaną wszystkie informacje dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym mieście.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
waldiwww
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W związku z licznymi informacjami dotyczącymi „ustawy śmieciowej” informujemy mieszkańców, że Urząd Miasta Redy czeka na wejście w życie znowelizowanej ustawy i dopiero po jej analizie podjęta zostanie przez Radę Miejską ostateczna decyzja w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w naszym mieście. Podpisana przez Prezydenta nowelizacja ustawy wejdzie w życie 5 marca 2013 r.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

mam pytanko
Miałem podpisaną umowę na wywóz śmieci z firmą Agora- czy muszę wypowiedzieć umowę czy wszystkie umowy według istniejącego prawa z dniem 31czerwiec 2013r przestają istnieć?
ODPOWIEDZ