Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Teoretycznie wszystkie umowy będą anulowane automatycznie, ale dla pewności radziłbym sam na własną rękę ją wypowiedzieć
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Agora przysłała wraz z ostatnią fakturą podziękowanie za współpracę oraz info, że nie wymagają wypowiedzenia zawartych umów.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Według prawa nie przestają istnieć i powinno się je wypowiedzieć. Takie są opinie prawników, ale mnie trudno wyobrazić sobie sytuację, że te umowy będą obowiązywać, bo poza tym, że ty musiałbyś płacić, to Agora musiałaby specjalnie do Ciebie przyjeżdżać i te śmieci odbierać...
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

A ja dostałam od PUK Rumia druk wypowiedzenia do wypełnienia i wysłania im.
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Informacje dotyczące uchwał "śmieciowych" są już na stronie UM

http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=80
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jak oni będą weryfikowac ile osób mieszka pod danym adresem ?
U mnie na adresie mieszka w 2 domkach łącznie 5 osób łącznie z 14 miesięcznym dzieckiem.
A zameldowana jest tutaj tylko jedna osoba.
Cena 17zł za niesegregowane i 11 za segregowane hmmm a jak 2 osoby będą segregować i 2 nie będą segregować
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

hehe... idąc tym tropem, mnie zastanawia co innego. Powiedzmy pół mojego bloku będzie segregowało a pół nie... a śmietnik ten sam....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Czas pokaże jak będzie to wyglądało.
I drażnią mnie dodatkowo te worki na śmieci segregowane.
W UK każdy domek ma kilka kubłów na śmieci i wtedy niema problemu z segregacją a gdzie ja mam te worki trzymac, w kuchni ??
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Rozbite szkło w plastykowym worku zniszczy worek .Gdzie wyrzucić stare i podarte skarpety.Obity garnek itp.Gdzie te worki trzymać.Częstotliwośc wywozu jest dwutygodniowa.Ja rozumiem ze ochrona srodowiska jest bardzo ważna ale jak to wszystko pogodzić.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

MarcinieGTD, Kowalski ,macie problem z przechowywaniem worków na segregowane smieci? Mieszkacie w Ciechocinie, no to chyba w domkach jednorodzinnych. Nie ma miejsca? Hm, być może. No, ale segregowanie smieci nie jest obowiązkowe. I obecnie i od lipca. Trzeba bedzie więcej płacić

A do jakiego wora jakie smieci? W uchwale RM jest tabelka i tam napisali, gdzie metalowe przedmoty nalezy umieszczać
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jesli chodzi o domki, to sprawa jest prosta, bo kazdy domek ma swoje smietniki.... ale ja sie pytam jak to bedzie w blokach? Wszyscy powiedzą, że segregują ale nikt nie będzie tego robił bo i tak wszystko będzie szło do wspólnego smietnika
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Romku ten usmiech na końcu posta jest zbędny.Każdego z nas może to dotyczyć.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Romku ten usmiech na końcu posta jest zbędny.Każdego z nas może to dotyczyć.
"Uśmiechnij się jutro będzie lepiej"....

Uśmiechu nigdy nie jest za wiele!
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

W blokach będzie odpowiedzialność zbiorowa - jak ktoś nie będzie segregował, to wszyscy inni będą płacić jak za niesegregowane. Jest to główny problem tej ustawy, który powinno się jakoś poprawić.
Analogicznie, jak w domu mieszka kilka osób, to oczywiście muszą segregować wszyscy - to chyba jasne
Wydaje mi się, że liczba osób zamieszkująca będzie deklarowana...

Ja już od dawna stosuję worki na segregowane śmieci i jestem z tego bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o przechowywanie, to mam w szafeczce jeden kubełek na śmieci niesegregowane, jeden na makulaturę i jeden na szkło+plastik (w Ikei są bardzo fajne rozwiązania do segregacji). I dopiero jak się zapełnią, to przerzucam do worków, które mam w piwnicy (w Leroy Merlin można kupić takie fajne stojaki na trzy worki do segregacji).

Jeśli chodzi o worek na szkło... Ktoś napisał, że worki będą się rwały od potłuczonego szkła. Oczywiście, że tak, ale dlaczego ktoś miałby wyrzucać do worka potłuczone szkło? Do worka na szkło wrzuca się butelki, słoiki, itp, a nie potłuczone szkło... Jakoś nie mam z tym problemu.
ODPOWIEDZ