Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

lukasz8881 pisze:a co będzie segregowane tak jak do tej pory papier,plastik i szkło czy cos jeszcze dodatkowo?
1. odpady zmieszane
2. plastik (wrzucamy takaże PUSZKI)
3. szkło
4. makulatura
5. leki (pojemniki w aptekach)
6. sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie, cd-romy, (punkt zbiórki w koksiku lub sklepy)
7. odpady wielkogabarytowe (wystawki 2 w roku)
8. gruz - worki typu big bag

Nie wiem tylko co z odpadami zielonymi w Redzie
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

W ubiegłym roku można było pobrać z PGK w Rumi, które opróżniało dotychczas nasze śmietniki, specjalne worki na odpady zielone np skoszoną trawę. Mieszkańcy Redy mogli dostać bezpłatnie na ubiegły rok 6 worków na gospodarstwo domowe (domek jednorodzinny) i dokupić sobie więcej w cenie 6zł/szt, jeśli była taka potrzeba. Te odpady były zabierane razem ze śmieciami segregowanymi czyli workami z plastikiem, szkłem i makulaturą. Uważam, że był to dobry system i warto byłoby to kontynuować.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Rada Miasta podjęła Uchwałę dot gospodarowania odpadami:
http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=17

Linki do uchwał poniżej:
http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=80
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Teraz na naszych smieciach zarabiać ma warszawska firma która wygrała przetarg.
anka_cyganka
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

dlaczego warszawska? to w pobliżu nie ma dobrych firm?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Może warszawska okazała się lepsza niż firmy lokalne.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

anka_cyganka pisze:dlaczego warszawska? to w pobliżu nie ma dobrych firm?
A dlaczego nie? W pobliżu pewnie są dobre firmy, lecz może ta jest lepsza?
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

A skąd info kto wygrał przetarg? Jakieś szczegóły? Bo na BIPie cały czas jest napisane, że przetarg nie rozstrzygnięty. Inna sprawa, że mało dziś nie ustawionych przetargów...
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:
anka_cyganka pisze:dlaczego warszawska? to w pobliżu nie ma dobrych firm?
A dlaczego nie? W pobliżu pewnie są dobre firmy, lecz może ta jest lepsza?
Dlatego, że ta cała ustawa śmieciowa dalej zwana bublem śmieciowym zabija konkurencję.
Wygrywają największe firmy, głównie te z kapitałem zagranicznym.
Dają najniższą cenę ponieważ mogą sobie odbić na innych rynkach. W ten sposób wyeliminują lokalne firmy, które nie przetrwają roku do następnego przetargu.
;]
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

partagas, czy ustawa "śmieciowa" jest bublem tego nie wiem. Fakt, to i owo mozna było inaczej ująć.

Ustawa zabija konkurencję? Masz na myśli lokalne firmy, które niekiedy przegrywaja przetargi. No tak, gdyby jednak chroniono "swojaków", to nie byłoby zgodne z prawem i firmy "zewnetrzne" w postępowaniu odwoławczym wygrywałyby. no i procedura zaczęła by sie od poczatku.
Kapitalizm to wolny rynek i konkurencja. Nie ma wolnego rynku tylko dla miejscowych firm. Wolny, to wolny.
Chcieliśmy kapitalizmu....

Aaa, dziś w tv zapodali, że gdzies tam w Polsce wójt odstąpił od przetargu. Zawarł umowe z miejscowa firma i szlus Moje śmieci, moja gmina, moja firma. Ja tu rządzę!
Może to jest jakieś rozwiązanie
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Na stronie UM nie ma, póki co, żadnych informacji na temat rozstrzygnięcia przetargu. Jesli ktoś ma jakies konkretne informacje na ten temat, prosimy o ich podanie. Obawiam się, że brak wiadomości na stronie UM, może oznaczać, że już jest "w drodze" procedura odwoławcza od wyników przetargu (obym sie mylił), tak jak to się stało w Warszawie. Pamiętajmy, że cena usługi nie jest jedynym kryterium przetargu. Opłaty za wywóz smieci zostały określone w uchwale z lutego br. Firma startujące w przetargu znały te stawki i musiały się zmieścić w tych określonych w uchwale kosztach. Zagadką dla mnie jest, w jaki sposób firma pozamiejscowa, która wygrałaby przetarg, a nie ma na miejscu żadnej bazy, zorganizuje całą logistykę wywozu śmieci w ciągu 3 tygodni dla przeszło 20-tysięcznego miasta.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

MA swój oddział w gdyni na Hutniczej.Informacja pochodzi z UM.Wisi na tablicy ogłoszeń.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

"Albo pustostany, albo samotni".
http://www.tvn24.pl/albo-pustostany-alb ... 847,s.html
To akurat o Warszawie.
Ciekawe jak deklaracje wyglądają w Redzie?
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:MA swój oddział w gdyni na Hutniczej.Informacja pochodzi z UM.Wisi na tablicy ogłoszeń.
Dzięki za informację. Ja jestem aktualnie daleko od Redy i nie mam możliwości, aby pofatygować się do UM osobiście, a na stronie internetowej nadal zero wiadomości na ten temat. Tym niemniej pozostaje pewna doza niepewności jak będzie wyglądała jakość usług "śmieciowych" po 1 lipca.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Romek, wolny rynek to wtedy kiedy ja decyduje co chce i z kim podpisuję umowę a nie robią to inni za mnie.
skoro wszystko ten rząd prywatyzuje to czemu upaństwawia śmieci??
;]
ODPOWIEDZ