Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

1. Ustawe o śmieciach uchwalił Sejm. Rząd ją wykonuje poprzez lokalne samorządy.
2. O powodach powstania takiej ustawy juz tyle napisano i powiedziano, że nie bedę tego powtarzał
3. Wolny rynek w tym przypadku polega na wolnej konkurencji. Na ogłoszony przetarg moga zgłosic się WSZYSTKIE firmy. Wygrywa ta, która proponuje najlepsze warunki. ( na sesji Rady Miasta usłyszałem, że istnieje możliwość obniżenia stawki. Poszukaj w TTM)

Inną sprawa jest, że ta ustawa posiada niestety wiele niedoskonałości. Poczekajmy jednak, moze nie bedzie tak żle. więcej optymizmu
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Oh,ach,ech....vivat Wszystko to jest czynione dla dobra narodu,w imię postępu i cywilizacji i ku czci
pierwszej małpy,która zlazła z drzewa .A teraz wszyscy bierzemy się za rączki ,podskakujemy i klaszczemy i śpiewamy "a nam wsio rawno"
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

partagas pisze:Romek, wolny rynek to wtedy kiedy ja decyduje co chce i z kim podpisuję umowę a nie robią to inni za mnie.
skoro wszystko ten rząd prywatyzuje to czemu upaństwawia śmieci??
Trudno nazwać ten nowy system upaństwowieniem. W największym skrócie i pewnym uproszczeniu chodzi o to, aby gmina na swoim terenie tak zorganizowała gospodarkę odpadami powstającymi w mieszkaniach lub domach prywatnych, przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, szkołach, przedszkolach, miejscach publicznych itd, aby wszystkie smieci zagospodarować i zapobiec m.in.wywalaniu tychże w różnych miejscach np w lesie (spacerowicze po redzkich lasach doskonale wiedzą o co chodzi). W Redzie Rada Miejska podjęła stosowne uchwały (można je przeczytać na stronie UM), które po wdrożeniu powinny dać pożądane efekty. Smieci powinny być też sortowane i utylizowane. Wolny rynek, który faktycznie istniał do tej pory, sprawdzał się średnio w całej "śmieciowej" materii. Jak będzie po 1 lipca, zobaczymy. Podejrzewam, że potrzebny bedzie jakiś okres czasu, aby to wszystko zafunkcjonowało. Oby jak najkrótszy.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Firma która wygrała przetag w Redzie nazywa się Remondis.Wiadomości o niej na google.
rekowianka
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Remondis AG & Co KG - niemieckie przedsiębiorstwo z sektorów: zbiórki i przetwarzania odpadów, gospodarki wodno - ściekowej i oczyszczania miasta. Jest spółką rodzinną założoną w 1934, do 2005 działającą pod nazwą Rethmann. Obecnie jest największym przedsiębiorstwem gospodarki odpadami i recyklingu w Niemczech, z dużym udziałem w rynku w Polsce i w Australii oraz mniejszym w kilkunastu innych krajach Europy oraz w Japonii, Chinach i na Tajwanie.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zerknąłem na ich polską strone internetową, prezentuje się nieźle. Ciekawy jestem, czy oni dostosują się do wymogów uchwały RM w Redzie np rodzaju i kolorów worków na śmieci segregowane, czy będa usiłowali narzucić inne standardy, co wynika z tego co można zobaczyć na ich stronie. A swoją drogą, czy umowa jest już podpisana, bo wygranie przetargu nie oznacza jeszcze automatycznego podpisania umowy.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

jeszcze jeden błąd tej ustawy jest to powoduje konflikt interesu. np. jeśli przedsiębiorca będzie chciał wykorzystać 100% zbieranych odpadów to co się stanie z ekodoliną, której właścicielem jest samorząd jak i z resztą śmieci?
;]
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Mieliśmy pierwszy tego typu przetarg. Jest to poligon doświadczalny zarówno dla gmin, jak i dla firm wywożących śmieci. Myślę, że mogło być to pewne zaskoczenie dla PEWiKu, że firma z zewnątrz zaproponowała lepsze warunki - czytaj, działają bardziej efektywnie (?) Kolejne przetargi przyniosą większą determinację firm i pewnie niższe stawki. Jeśli to nie jest konkurencja, to co?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

PEWiK to woda.Chodzi chyba o PUK.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Jasne że PUK, przejęzyczenie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Informacja o odpadach ze strony UM - Link
Szanowni Mieszkańcy!!!

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi pragnę przedstawić najważniejsze informacje, głównie dla właścicieli domków jednorodzinnych:

1) Pojemniki na odpady zmieszane nie będą zmieniane.

2) Wyjątek stanowią pojemniki, które dotychczas należały do firmy PUK w Rumi.

Nowe pojemniki zostaną dostarczone przez firmę REMONDIS Sp. z o.o w dniach od 27 do 30 czerwca 2013 r. Właścicieli nieruchomości prosimy o obecność na terenie posesji w celu umożliwienia wstawienia i potwierdzenia odbioru pojemników.

3) W dniach od 27 do 30 czerwca 2013 r. firma REMONDIS Sp. z o.o. dostarczy wszystkim mieszkańcom, w zabudowie jednorodzinnej, komplet worków na odpady segregowane.

4) Niezależnie od dotychczasowych harmonogramów w pierwszym tygodniu lipca 2013 r. firma REMONDIS Sp. z o.o. wywiezie odpady komunalne zmieszane i segregowane ze wszystkich posesji w zabudowie jednorodzinnej w Redzie.

5) Wszyscy mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje w Urzędzie Miasta w Redzie, otrzymają w lipcu br. pisma z indywidualnym numerem konta, kwotą i terminem dokonania opłaty oraz ulotkę z podstawowymi informacjami na temat gospodarowania odpadami.

6) 6 czerwca 2013 r. w godzinach od 1400 do 1900 w Miejskim Parku Rodzinnym, przy ul. Łąkowej w Redzie odbędzie się festyn ekologiczny, na który serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za zrozumienie, czekamy od Państwa na uwagi, które pomogą nam zapewnić właściwe funkcjonowanie systemu odbioru odpadów komunalnych.

Z wyrazami szacunku

Burmistrz Miasta

Krzysztof Krzemiński
Dziś na stronie UM Reda pojawiło się oto takie ogłoszenie, niby nic nadzwyczajnego, ale w punkcie 6. jest zaproszenie na festyn ekologiczny który odbędzie się 2 tygodnie temu, czas zaopatrzyć się w wehikuł czasu
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Grace
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

ooo co za zbieg okoliczności, tą samą wypowiedź przeczytałam na mtk.pl Jak już coś kopiujecie Redziaczki to poprawcie chociaż błędy interpunkcyjne
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Wydaj mi się, że zmieniony cytat nie jest już cytatem, a na pewno niedosłownym.
MamaG
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

cytat jest wtedy, kiedy w cudzysłowie cytujemy czyjąś wypowiedź. Jeśli ją zwyczajnie kopiujemy to już jest plagiacik zmiana w tym przypadku zwrotu "znalazłem" na "pojawiło się" jest po prostu słabe
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Trochę schodzicie z tematu wątku.... a tak na marginesie to skąd wiecie, że post umieszczony na MTK nie jest mojego autorstwa?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ