Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

do mnie dziś dotarł kubeł i worki
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

A mi powiedzieli że mały 120 l kubeł wystarczy na deklarowane 5 osób ( wiem wcześniej pisałem 4 ale jednak jest 5 bo dzieciak też jest wpisany )
zza torów
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Widzę, że wielu pyta o brakujące worki, pojemniki dostarczone przez Remondis.
Nie przejmowałbym się tym, tylko ładowałbym śmieci (i zwykłe, i segregowane) do jakichkolwiek worków - jeśli będzie wystawione w odpowiednim miejscu, to wszystko powinno być bez łaski odebrane.
Może jestem głupi, ale ja rozumiem tę ustawę tak, że gmina odpowiada za wywóz wszystkich odpadów i obowiązek ten przejmuje firma, która wygrała przetarg. Jakie to ma znaczenie, w czym są te śmieci? Worki są oznaczone tylko po to, żeby łatwiej się w tym orientować.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ale dlaczego mamy kupować worki i kubły za własne pieniądze, skoro miały być dostarczone za darmo? A właściwie nawet nie za darmo, bo zapłacimy za nie w podatku śmieciowym.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Mam pytanko- propozycję w temacie śmieciowym
Czy ktoś byłby zainteresowany zamianą 1 dużego 240l /używanego, zielonego/ mojego kubła na 2 małe 120l ?
Kontakt przez pw.
Firmy śmieciowe nie chcą odsprzedawać używanych pojemników- chciałam od nich odkupić- niestety....
zza torów
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze:Ale dlaczego mamy kupować worki i kubły za własne pieniądze, skoro miały być dostarczone za darmo? A właściwie nawet nie za darmo, bo zapłacimy za nie w podatku śmieciowym.
Oczywiście, że powinni dostarczyć. Ale czasem możesz potrzebować więcej, albo nie dostarczyli na czas. Będziesz do nich dzwonić i prosić? Ileż kosztuje taki zwykły czarny worek śmieciowy? Parę groszy. Nie róbmy problemu.
zza torów
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze: JEDNA WIELKA ŻENADA, że Urząd Miasta i Remondis mają werwę, czas i pieniądze na urządzanie ekopikników, a nie są w stanie spełnić swojego ustawowego obowiązku i zapewnić mieszkańcom kubłów na odpady
Cóż. Nikt nie jest doskonały. Nawet Salamandra.
Karol S
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

W sobotę o godz. 6 (podobno) ktoś zostawił przed posesją pojemnik z workami. Nie raczył zadzwonić i przekazać co zostawia. W sobotę koło południa przyjechała śmieciarka i zabrała śmieci tylko z wcześniej zostawionych pojemników, oczywiście pustych. Mistrzostwo świata. Sąsiedzi się kłócili i odgrażali a panowie no to, że pretensje to do Urzędu Miasta bo oni taką mają umowę i zabierają tylko to co jest w ich pojemnikach! Moich śmieci oczywiście nie zabrali, ba nawet podobno nie zajrzeli do specjalnie wybudowanej do tego celu furteczki w ogrodzeniu.
Śmieci leżą na ulicy przy niemal każdej posesji - bród,smród i robale.
Moim zdaniem UM powinien upublicznić umowę z Wykonawcą, tak aby wszystkie sprawy były przejrzyste oraz aby w przyszłości skorygować ewentualne błędy w zapisach umownych.

PS Kto zapłacił za Ekopiknik? podczas gdy śmieci leżą na ulicach.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

zza torów pisze:Oczywiście, że powinni dostarczyć. Ale czasem możesz potrzebować więcej, albo nie dostarczyli na czas. Będziesz do nich dzwonić i prosić?

Tak, dokładnie, skoro płacę, to wymagam. To takie dziwne??
Nie róbmy problemu.
Ależ właśnie róbmy problem, bo ktoś poważnie zawalił, a my tak czy siak musimy za to płacić i nikt nas z tego obowiązku nie zwolni. Pracujesz może w firmie Remondis, że tak ich bronisz?
Nie chodzi też o sticte o zakup worka, tylko o to, że firma przez ponad tydzień nie dostarczyła kubłów na odpady. Gdzie mam te worki ze śmieciami trzymać? W domu?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

zza torów pisze:Cóż. Nikt nie jest doskonały. Nawet Salamandra.
Daruj sobie personalne argumenty, ok?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Na Betlejem ciągle nie mam śmietnika. Wystawione śmieci segregowane zabrano, ale tylko te, które były w oznaczonych workach. Plastiki zapakowane w inny worek /nie zmieściły się w oznaczony/ zostały pod płotem. Czyli nie można pakować w byle jakie worki. Po oznaczone pojechałam dziś do urzędu. Tak więc mam już worki, w ogrodzie kompostownik, jutro bedę musiała wystawić śmieci zmieszane - może być problem.
pi
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

A w Pieleszewie przywieźli pojemniki (wielgachne, o takie prosilismy) w sobotę, do tego worki po 2 sztuki każdy...zupełnie bezproblemowo. Widać tak dobrze nam się trafiło, nie mamy zastrzeżeń.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ona czyli Ja pisze:A w Pieleszewie przywieźli pojemniki (wielgachne, o takie prosilismy)
To wielkość pojemnika można sobie wybrać? Mnie powiedziano, że wydają zgodnie z ilością zadeklarowanych osób i nie ma możliwości domówienia sobie drugiego albo zamówienia większego.
A kiedy i gdzie prosiliście o duże pojemniki?
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

mam do państwa pytanie na stronie miasta Redy pojawiła sie informacja odnośnie terminów wywozu nieczystości:

gospodarka odpadami 08-07-2013
Poniedziałek - Pieleszewo i rejon ul. Gniewowskiej.

wtorek - Rekowo Dolne oraz rejon ul. 12 Marca i ul.Polnej.

środa - Ciechocino od ul. Olchowej do Wiejskiej.

czwartek - Ciechocino od ul. Wiejskiej do Al. Lipowej i Al. Lipowa.

piątek - Moście Błota oraz rejon między ul. Gdańską i ul.

ponadto informacja w um Reda
4) Niezależnie od dotychczasowych harmonogramów w pierwszym tygodniu lipca 2013 r. firma REMONDIS Sp. z o.o. wywiezie odpady komunalne zmieszane i segregowane ze wszystkich posesji w zabudowie jednorodzinnej w Redzie.

Jak rozumiem - wywieziono śmieci w 1 tygodniu to harmonogram ten dotyczy ( dla mnie ) od środy 17 lipca co dwa tygodnie. Dobrze rozumiem???. Czy może wywóz będzie od środy 10 lipca co 2 tygodnie. ?
oczywiście wystawię kubeł i 10 i 17 obserwując czy przyjadą ale może ktoś ten harmonogram rozumie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

mar1975 pisze:
ponadto informacja w um Reda
4) Niezależnie od dotychczasowych harmonogramów w pierwszym tygodniu lipca 2013 r. firma REMONDIS Sp. z o.o. wywiezie odpady komunalne zmieszane i segregowane ze wszystkich posesji w zabudowie jednorodzinnej w Redzie.
W moim kalendarzu pierwszy tydzien lipca mamy za sobą Czy ktos zna najbliższy termin wywozu smieci segregowanych? Jesli nie, to zatelefonuje do UM.
ODPOWIEDZ