Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie ma to jak śmieciarka w największych godzinach szczytu jadąca ul. Gdańską.... lewy pas zablokowany bo śmieciarka co dom się zatrzymuje tworząc mega korek. Jakby nie można wybrać innej godziny...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ornitolog
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Na stronie Stowarzyszenia Nowe Betlejem mały przyczynek do tematu "śmieci" http://nowebetlejem.pl/informacje/kompo ... rzydomowy/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze:
goya pisze:Do pojemników z ubraniami, rozstawione są po mieście.
Rozumiem, że nie mogę ich wyrzucić po prostu do odpadów zmieszanych? Szczerze mówiąc nie bardzo uśmiecha mi się jeżdżenie po mieście żeby pozbyć się starych szmat.
możesz śmiało
redziaczki pisze:To i ja się zapytam, co zrobić z drewnem i odpadami zielonymi w bloku?
też mnie to zastanawia, sam częsćiej niż spółdzielnia przycinam żywopłot, sąsiad kosi trawę itd. i wniosek jest jeden: jeśli spółdzielnia nie da nam worków i nie zorganizuje ich odbioru to powinniśmy to zrobić we własnym zakresie... to wersja oficjalna
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

dziś z mojej ulicy mieli zabierać posegregowane odpady (szkło, zielone,plastiki,makulatura)
zabrali tylko plastiki i szkło .... pozostałe worki zostały
worków na wymianę nie pozostawili
jak to ma tak wyglądać to ja dziękuję
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

U nas mieli zbierać wczoraj, zebrali dopiero dzisiaj, na szczęście wszystko, ale też nie zostawili nowych worków. A już myślałam, że wszystko będzie grało.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Wcześniej obowiązek segregacji śmieci leżał po stronie odbiorcy i było taniej. Dzisiaj sami segregujemy i jest drożej a sąsiad jak palił śmieci tak pali.
Awatar użytkownika
słoneczko
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

U mnie na ulicy wczoraj także zabrali tylko plastik i szkło. Reszta stoi do dziś worków brak. Jedynym kryterium jakie było brane pod uwagę podczas przetargu była pewnie cena jaką ta firma zaproponowała. Efekty mam już tego bardzo widoczne.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Kochani, piszcie i dzwońcie do UM, zgłaszajcie, jeśli są takie sytuacje, bo ja dziś dostałam od nich odpowiedź niemalże z pretensją, że jako jedyna zgłaszam problem z firmą Remondis. Wychodzi na to, że chyba sobie te problemy sama wymyślam
A wyjaśnienie UM jest takie:
Wynikłe opóźnienia w odbiorze są spowodowane zwiększoną ilością śmieci oddawanych przez poszczególne gospodarstwa domowe, a co się z tym wiąże czasem potrzebnym na opróżnienie pojemników.
Występujące aktualnie problemy z workami na odpady segregowane są efektem dokładnej segregacji odpadów i związanego z tym zwiększonego zapotrzebowania na tego typu worki. W chwili obecnej worki na makulaturę, szkło i odpady zielone SA dostępne w budynku Urzędu Miasta Reda.
Jednocześnie informuję, iż po uzgodnieniu z firmą Remondis plastik można składować w innych workach np. przeznaczonych na szkło, ale z zastrzeżeniem, żeby w jednym worku był tylko jeden rodzaj odpadów.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

To Cię okłamują.Osobiście byłem kilka razy w urzędzie.Ostatnio po worki bo dali tylko po 1 na plastyk i makulature.Pan który tam pracuje jest chyba z innej planety.On nic nie wie co się dzieje w miescie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Do tej pory nie miałem wiekszych zastrzezen do tej nowej firmy. Jeżeli im zabrakło żółtych worków, no to niech daja inne w zamian. Mogą być czerwone, fioletowe lub nawet różowe w kwiatki. Ale nieee, to ja mam iść do urzedu i poprosic o worek. A własnie, że nie pójdę.!!! Nie mają worków, no to będe wrzucał plastiki do jakichkolwiek worków. Do takich jakie mam.

Dobre sobie. Naród chodzi do urzedu po worki plastikowe na smieci Komus chyba słoneczko przygrzało łepetynkę
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Nie obrażaj ludzi.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Intrygujące jest to, że firmie Remondis niby zabrakło worków, ale jednocześnie są one dostępne w Urzędzie Miasta. Nie bardzo się to kupy trzyma - albo nie ma worków albo są. A jeśli są, to niechże Remondis zbierze swoje cztery litery w troki i porozwozi po Redzie te worki, które leżą sobie w Urzędzie. Jeszcze tego brakowało, by po worki każdy jeździł samemu. Może jeszcze niedługo śmieci będziemy musieli sami do Eko-Doliny wywozić.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja dzisiaj byłam w UM w związku z tym, iż wg uchwały rady miasta przysługuje mi większy śmietnik a dostałam mały. Remondis ma dostarczyć śmietniki wg osób zgłoszonych. Ciekawe jest to iż pracownik pytał się o adres. To tak jakby nie sprawdzali deklaracji zgłoszeniowej. Ponoć dostarczą dodatkowe pojemniki lub wymienią na większy jeszcze w tym miesiącu. Co do worków, to możemy plastiki wrzucać obojętnie do jakich worków, nawet tych czarnych, byle by były posegregowane.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Oni to chyba co chwilę zmnieniają zdanie.. czy to stosowanie dowolnych worków to tylko teraz, bo im zabrakło? czy na stałe? bo jak ok. 2 tygodnie temu pytałam czy mogę sortować w workach z PUK, bo miałam zapas, to uzyskałam odpowiedź, że tylko w okresie "przejściowym", potem tylko worki Remondis.. Teraz jednak możemy segregować w dowolnych? ehh... no comment..
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Bądzcie cierpliwi co do wywozu posegregowanych śmieci,wiadomo że nie wywiozą wszystkich na raz !
Dziwię się że domki nie mają terminów odbiorów kiedy szkło a kiedy plastik,czyli coś jeszcze nie dograne.
Najlepszy przykład jest przy blokach Semeko, we wtorek zabrali makulaturę ,wczoraj (środa)zabrali szkło , a dziś plastik,w między czasie też zabierają śmieci (drugim podjazdem),czyli Remondis jak na razie się spisuje,oby tak dalej (odpukać ...)
ODPOWIEDZ