Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Obejrzałem wypowiedź Pana Jaworka z UMR w TTM jak jest prawie idealnie w nowej rzeczywistości śmieciowej na terenie Redy poza pewnymi drobiazgami typu braku worków czy za małych pojemników to jak to się ma do tego ,że mija miesiąc a na osiedlu M.Buczka nie ma w ogóle pojemników do segregacji ,postawili piękne wiaty ,wręczyli każdemu klucz a ludzie nadal wrzucają wszystkie śmieci do kontenerów znanych z poprzedniej epoki śmieciowej.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Major pisze:Bądzcie cierpliwi co do wywozu posegregowanych śmieci,wiadomo że nie wywiozą wszystkich na raz !
Jakoś przed wprowadzeniem ustawy inne firmy doskonale sobie z tym radziły.
Dziwię się że domki nie mają terminów odbiorów
Mają. Problem w tym, że Remondis tych terminów nie przestrzega.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze:Jakoś przed wprowadzeniem ustawy inne firmy doskonale sobie z tym radziły.
Tak, radziły sobie, bo było ich kilka, a teraz jest jedna na całą Redę. Ja wiem, że jest to irytujące, ale może warto spróbować przetrwać ten okres przejściowy i dopiero po tym czasie domagać się np. zmiany firmy?
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Tylko ile czasu powinien trwać ten okres przejściowy? bo średnio wyglądają te worki pod płotami leżące kilka dni,przepełnione śmietniki na osiedlach.Poza tym kiedyś śmieci były zabierane z rana,a teraz widuję śmieciary o różnych porach dnia kombinujące jak tu się dostać do śmietników pomiędzy zaparkowanymi autami lub stojące w korku! Nie wiem dlaczego zmieniono coś co dobrze funkcjonowało?można było przecież podpisać nowe umowy uwzględniające przepisy o segregacji z dotychczasowymi firmami.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W żadnym razie nie powinno się tłumaczyć zaniedbań Remondis i przypisywać to pod okres przejściowy. Ta firma przecież nie dowiedziała się 2 czy 3 dni przed 1 lipca że będzie w Redzie odpowiedzialna za śmieci. Nie znam dokładnej daty przetargu ale sądzę, że było to ze 2-3 miesiące przed wdrożeniem ustawy... czy to nie jest wystarczająca ilość czasu by przeprowadzić badania i ustalić harmonogram by wszystko hulało jak trzeba...?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Firm było kilka, ale Remodisowi przecież odpadła cała Gdynia i o ile się nie mylę także Sopot. Bez przesady, jak się chce startować w przetargu na obsługę danej gminy, to trzeba przeanalizować swoje możliwości i moce przerobowe. A nie na huraaaa, weźmy udział, wygrajmy, a potem się będziemy martwić czy damy radę.
Okres przejściowy? OK, ale już miesiąc minął, a sytuacja nie uległa poprawie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

W Gdyni to wywoził i wywozi obecnie Sanipor.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie tylko Sanipor, bo Remondis też tam działał. Zresztą nie bez powodu na Hutniczej mają siedzibę.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Okres przejsciowy? To jest biznes, więc jaki okres przejściowy. My za to płacimy. Albo robicie to zgodnie z umowa, albo kary umowne.
Okres przejściowy? Ok. Firma ma powiedzmy 1 miesiąc okresu przejściowego, a my w tym czasie płacimy ceny przejsciowe.
Gdy pracodawca zatrudnia nas na okres próbny, to dostajemy próbna płacę. Potem zostajemy i dostajemy wyższą płacę, albo do widzenia...
A nam jeszcze każą chodzic po worki do urzedu. Nieźle wykombinowane
Aika
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Witam. Firma Remondis z mojej posesji zabrała pełne worki z odpadami: makulaturę i plastik, ale nie otrzymaliśmy nowych przeznaczonych do tego celu. Czy to jest zdarzenie incydentalne, czy zaczyna się problem z workami? Czy takowe można gdzieś kupić, czy otrzymać?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Od nas nie odebrano dziś w ogóle. I to akurat na weekend worki że śmieciami na ulicy..
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Dzisiaj poszły. Jeden dzień obsuwy to w sumie nie dramat..
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

A nowe worki dostaliście?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Na Lipowej i Łubinowej byli z jednodniowym poslizgem.Dawali zamiast na plastyk i makulaturę zamiennie worki na szkło i odpady zielone.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Worki im się ewidentnie skończyły. Ja mam zapas, bo w pierwszym tygodniu dali po dwa komplety.
ODPOWIEDZ