Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
hulajnoga
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

4 lat temu

No wlasnie o to chodzi ze podatki sa z Naszych pieniedzy a dodatkowo jeszcze biora od Nas oplate za gospodarke odpadami ( w tym m.in. wywoz ulicznych koszy, likwidacja wysypisk itp. o ktorych wyzej napisalam)

No i Gdynia sie zbuntowała i mieszkancy dążą do tego by oplata za śmieci była wyłacznie za wywóz i utylizacje odpadow z gospodarstw domowych...tak powinno być a nie jest
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w Redzie opakowania kartonowe po mleku i sokach należy wrzucać do makulatury, a te same opakowania w Gdyni są segregowane jako plastik? Z kolei z obu miast odpady trafiają do jednego punktu zbioru odpadów EkoDolina w Łężycach. Co więcej - i w Gdyni i w Redzie zbiórką odpadów zajmuje się Sanipor.
Skąd więc i w jakim celu taki dziwny podział?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

4 lat temu

Tak było w ubiegłym roku.Teraz wrzuca się te opakowania do plastyku.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

kowalski pisze:
4 lat temu
Tak było w ubiegłym roku.Teraz wrzuca się te opakowania do plastyku.
Ups, serio? No to lejesz miód na me serce :D Byłam przekonana, że się nic nie zmieniło.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

4 lat temu

Salamandra pisze:
4 lat temu
kowalski pisze:
4 lat temu
Tak było w ubiegłym roku.Teraz wrzuca się te opakowania do plastyku.
Ups, serio? No to lejesz miód na me serce :D Byłam przekonana, że się nic nie zmieniło.
A ja mam ulotkę Urzędu Miasta i pisze że do papieru
Obrazek

Przepraszam ale nie mogę wstawić pionowo , nie wiem czemu
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

To jest chyba stara ulotka. Od nowego roku opakowania wielomateriałowe po mleku, sokach wrzucamy do plastiku.

Wrzucam link do aktualnej ulotki: http://miasto.reda.pl/wp-content/upload ... x890-1.jpg
(ciężko ją znaleźć na stronie UM).
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

4 lat temu

No to taka do skrzynki nie trafiła
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

W styczniowym biuletynie informacyjnym jest kolejna informacja o segregacji śmieci i tam w sekcji "żółtej" - metale i tworzywa sztuczne, znajdują się również opakowania wielomateriałowe: kartoniki po napojach i mleku.
Załączniki
selekcja śmieci.jpg
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

4 lat temu

Co te fotki takie zmęczone że leżą sobie na boku.
Nie wiem czemu w skrzynce była stara ulotka.
No ale nie tylko ja żyłem w nieświadomości.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

jarekm pisze:
4 lat temu
Co te fotki takie zmęczone że leżą sobie na boku.
Nie wiem czemu w skrzynce była stara ulotka.
No ale nie tylko ja żyłem w nieświadomości.
Przy wstawianiu do tekstu załączniki są sytuowane automatycznie w poziomie [pewnie zależy to od tego, który wymiar jest większy (wysokość czy szerokość)]. Ale zwykłe kliknięcie w fotkę stawia ją do pionu, a kolejne kliknięcie powiększa tak, że można łatwo odczytać tekst.
Co do meritum sprawy, to pamiętam, że było sporo wątpliwości co do tego gdzie mają być wrzucane różne śmieci, w tym właśnie kartony po mleku lub sokach. Jak widać, jakieś stare ulotki z błędnymi informacjami jeszcze krążą po mieście. W przypadku biośmieci, które segregujemy osobno od niedawna, mam wątpliwości czy można je wrzucać w foliowych workach. Na stronie UM Reda jest info, że biośmieci można wyrzucać do pojemnika w workach papierowych lub foliowych, natomiast w publikacjach prasowych i w necie czytałem, że nie powinno wrzucać się w workach foliowych. Nie wiem, czy to kolejna nieścisłość, czy też taka jest nasza lokalna specyfika.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Jak Wasze wrażenia dotyczące wywozu śmieci oraz segregacji ?
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale ilość śmieci szczególnie plastikowych rośnie - mimo samoograniczania, ciekawe jak to się ma do ekologii... coraz więcej opakowań jednorazowych , maseczki... Temat ekologii zniknął z mediów...
ODPOWIEDZ