Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Witajcie,
Kilka worków to żaden problem, dwójka lub trójka dzieci a ilość śmieci rośnie lawinowo. Nie ma to nic bogatego. To czy ktoś zgniata plastikowe butelki nie wpływa na koszt wywożonych śmieci. Dla mnie reforma związana ze śmieciami to wielka porażka. Miały zniknąć nielegalne wysypiska bo wszystkie śmieci miały być miejskie lub gminne. Tymczasem system wypaczono tak, że płacąc o 60% więcej mam umową z miastem a śmieci wywozi firma trzecia. Miasto umywa ręce od odpowiedzialności udostępniając jedynie telefon interwencyjny, należący do owej firmy [sic!!]. Kończy się tym, że płacąc dużo więcej co dwa tygodnie trzeba dzwonić do tej firmy bo nie zabrali worków. Dla mnie tragedia.
drac
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Jestem doskonałym przykładem, że nawet z dziećmi można zmieścić plastiki w jednym worku. No, ale ja jestem wyjątkowo zboczony, bo nawet odrywam plastikowe gwinty od kartonów po mleku Ale dlaczego nie, skoro mogę... A kilka worków to owszem koszt ekologiczny, bo same worki to także śmieci.
JJJ
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

A ja tam nie narzekam. Mieszkam w domku jednorodzinnym i jeszcze nie zdarzyła się sytuacja wymagająca interwencji. A co do kosztów to przed ustawą ca pół roku płaciłam za pojemnik 193 ab teraz 198. Nie mniej wtedy musiał zmieścić się w pojemnik 120 litrów a teraz nie mam ograniczeń. A poza tym dobrze zorganizowane wystawki no i w mojej ocenie śmieci w lasach nie przybywa- chyba ze jakieś buraki zostawiają butelki po alkoholu spożywanego na grzybobraniu.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Jeżeli chodzi o butelki, to o ile są odkręcone to nie ma problemu, że są one nie zgniecione, gdyż jak trafiają do śmieciarki to oni i tak sobie je upchną, a skoro wiemy, ze te butelki mają trafić do recyklingu to, ze względu na sam proces technologiczny, z części z nich trzeba zdjąć naklejki (przeważnie te termokurczliwe), a to muszą robić ręcznie ludzie ze względu na to, że butelki lecą pogniecione, poskręcane, z różnymi śmieciami w środku(!).

A co do worków, jeżeli to były duże worki na śmieci, to także trzeba spojrzeć na ergonomię pracy przy obróbce - człowiek chwyci worek, i jednym ruchem rozrywa i wywala co jest w środku, ewentualnie robi to rozrywarka mechaniczna jeżeli sortownia posiada. Sytuacja się kicha w momencie gdy niektórzy pakują worki w worki, a te w następne worki, bo po co wrzucić wszystko w jeden worek, skoro można ich użyć 10 na raz, albo powiązać ze sobą.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Czy ktoś czytał nowy harmonogram wywozu smieci z domków jednorodzinnych w 2016 .
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Ja czytałam. Bez notatek w kalendarzu nie dam rady spamiętać. To są takie ćwiczenia w ramach profilaktyki demencji umysłu.
pi
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

A mojej ulicy oczywiście niema.
wilk
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

MarcinGTD pisze:A mojej ulicy oczywiście niema.
to może zadzwoń i powiedz, że jej nie ma
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Czemu tak to komplikują.Niech ten urzędas zrobi jeszcze harmonogram kiedy mieszkaniec bloku może wyniesc smieci na smietnik.Po nowym roku na ulicach ciągle będą stały worki .
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Urzędasy już grożą palcem mieszkańcom bloku,bo rzekomo niedostatecznie segregujemy śmieci ,w tym najbardziej szkło,no i z bodajże 11 czy 12 zł ,może być podwyżka na 17 zł za osobą Spodziewałam się ,że będą takie kombinacje,bo przecież nie jesteśmy w stanie udowodnić w jakim stopniu segregujemy
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

U nas też jest taka informacja na klatce, ale to że wczoraj ze śmietników się wysypywały śmieci i nie było już gdzie ich upychać to nikogo nie interesuje...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

No, trochę ich poniosło z tą nową rozpiską. Tak jak piszesz Kowalski, worki będą stały non-stop na całym mieście, nie mówiąc o tym, że nie będziesz skupiać się na śmieciach jednego dnia, tylko codziennie coś! Porażka..
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

redzianka pisze:Urzędasy już grożą palcem mieszkańcom bloku,bo rzekomo niedostatecznie segregujemy śmieci ,w tym najbardziej szkło,no i z bodajże 11 czy 12 zł ,może być podwyżka na 17 zł za osobą Spodziewałam się ,że będą takie kombinacje,bo przecież nie jesteśmy w stanie udowodnić w jakim stopniu segregujemy
W jakich budynkach pojawiła się ta informacja?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze: W jakich budynkach pojawiła się ta informacja?
W blokach Spółdzielni "Słoneczna".
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

kowalski pisze:Czy ktoś czytał nowy harmonogram wywozu smieci z domków jednorodzinnych w 2016 .
Gdzie można to znaleźć?
ODPOWIEDZ