Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

tola pisze:Ja już dostałam te worki na popiół. Jeśli ktoś ma piec na ekogroszek i popiołu jest mało to ok. Ale jeśli ktoś pali węglem to porażka. Niby mocne, ale szlaki z pieca nie wytrzymują. W dodatku na harmonogramie nie ma informacji o odbiorze popiołu w październiku czy w listopadzie. Póki co dali po 2 worki, więcej można dostać w UM.
W kwietniu i maju nie odbiorą za to odpadów zielonych. Urzędnicy podpisujący nową umowę są głupi czy skorumpowani? Bo jest ona skrojona tylko i wyłącznie pod firmę odbierającą - robi syf w mieście i utrudnia mieszkańcom. Jakie może być inne, racjonalne, wytłumaczenie takich zmian? Może ktoś mnie oświeci?
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

cena pewnie ale nie dla mieszkańców, tylko dla miasta
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

To ze w kwietniu nie odbiorą odpadów zielonych to można jeszcze zrozumieć ale Maj to minimum dwukrotne koszenie i gdzie się z tym podziac. A skąd masz taka informacje?masz jakiś link do uchwały która to reguluje?

Sent from my m1 note using Tapatalk
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

herring pisze:To ze w kwietniu nie odbiorą odpadów zielonych to można jeszcze zrozumieć ale Maj to minimum dwukrotne koszenie i gdzie się z tym podziac.
Nie myślałes o założeniu kompostownika? Można takie kupic w sklepach ogrodniczychn (duze plastikowe skrzynie) Ja mam zwykły tzw ziemny. Odpady zielone układam na 2małe pryzmy. Z tej ubiegłorocznej bede miał juz nowa dostawe próchnicy.
Nie używam tych brazowych worów.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Ja też stosuję kompostowniki, ale zaczynam się zastanawiać, co ja zrobię z tym kompostem?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

To można żrobic mając kikadziesiąt metrów kwadratowych ogródka.Na większej powierzchni jest to niemożliwe.Przy zachwaszczonym trawniku ten kompost trudno wykorzystać pod uprawy.Lepiej częsciej kosic i nie zbierac .
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:Ja też stosuję kompostowniki, ale zaczynam się zastanawiać, co ja zrobię z tym kompostem?
Gdy z kompostu zrobi sie próchnica, to możesz np podsypac pod kwiaty, krzewy, drzewa...lekko pogmerać i juz roślinki dostana nowe jedzonko.
Na wiosnę wsadzam tam nasiona dyni, rosna szybko, liscie zasłaniaja mało dekoracyjny wyglad, a jesienią mam dorodne dynie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:Ja też stosuję kompostowniki, ale zaczynam się zastanawiać, co ja zrobię z tym kompostem?
Zigi, tego kompostu też nie wychodzą nie wiadomo jakie ilości. Mój kompostownik to taka zbita skrzynia, na oko jakiś 1m^3, i co sezon gdy koszę trawnik to kompostownik się powoli zapełnia, a potem to się ubija i na nowy rok znowu to samo, teraz będzie 3 rok kiedy go mam, jeszcze ani razu z niego nie zabrałem, cały czas do niego dorzucam, a on się nie przesypuje. A i wygląda też nie najgorzej, bo jest to zwykła drewniana skrzynia. Jakby ją inteligentnie odmalować czy tego typu zabieg, to by się elegancko w ogród wkomponowała.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Mam kompostownik i wrzucam do niego nie tylko trawę, ale i inne odpadki organiczne. Mam już sporo tego kompostu...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Też mam kompostownik. http://nowebetlejem.pl/informacje/kompo ... rzydomowy/
Gałęzie z drzew i żywopłotu rozdrabniamy specjalną kupioną w Castoramie maszyną i używamy do podsypywania pod krzewy. Bardzo dobrze zapobiega zarastaniu przez chwasty.
Zawartość kompostownika /drugoroczną/ wsypujemy do warzywniaka.
http://nowebetlejem.pl/informacje/styl- ... -miejskim/
pi
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Pomijając już kwestie kompostownika (są ludzie którym się nie chce w to bawić, mają za duży teren czy inne powody), to przecież w harmonogramie akurat maj jest w rozpisce.. wypada tylko marzec i kwiecień, więc chyba nie taki dramat..
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Tak się zastanawiam, dla czego worki na smieci z konkretnych jakościowo zrobiły się cienkie jak reklamówka z biedry...
Kolejna rzecz to ich rozmiar.
Ten na szkło tak się skurczył, że wisi w 2/3 wysokości dedykowanego do worków na odpady sortowane stojaka.
Ten na plastiki skórczył sie do 50% pojemności tego dostarczanego przez poprzednią firmę.
Podobnie ma się sprawa z tym do makulatury.
O harmonogramie wywozu śmieci to już nie wspominam bo to takie kuriozum w porównaniu do poprzedniego, że zabrakło mi słów na indolencję tego, co go opracował.
Z całym szacunkiem do naszych włodarzy, ale informacja ze udało sie uniknąć podwyżek (bez podawania jakiego rzędu) wobec redukcji objętości odbieranych odpadów, wariackiego harmonogramu i znaczącego pogorszenia komfortu mieszkańców domków jest w mojej ocenie śmieszna.
Dopłacił bym te 2-5 złotych miesięcznie za to aby nie skakać po workach w celu ubicia ich zawartości do "nowej" pojemności, za to żeby codziennie od poniedziałku do czwartku nie studiować rozkładu wywozu śmieci a wystawiać je w jeden dzień, i za to że jak raz śmieciarka przyjechała za wcześnie - wykonałem telefon i miła pani zaordynowała ponowna wizytę tegoż pojazdu.
Mam cichą nadzieję, że to jest roczna umowa i wroci poprzednia firma razem z poprzednimi warunkami...
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Umowa jest trzyletnia

Sent from my m1 note using Tapatalk
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

herring pisze:Umowa jest trzyletnia

Sent from my m1 note using Tapatalk
To jeszcze trzeba się będzie męczyć te 34 miesiące...
Szkoda, że takich "detali" jak wywóz śmieci nie konsultuje się z mieszkańcami, zajmującymi 60-70% zurbanizowanych przestrzeni Redy.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Z odpowiedzi Burmistrza "W poprzednich latach – 2014-2015 do tutejszego Urzędu wpływały liczne sygnały mieszkańców o zbieraniu odpadów selektywnych jednym samochodem, co mogło świadczyć o mieszaniu odpadów i czyniło bezskuteczną segregację odpadów prowadzoną przez mieszkańców w ich domach"
Naprawdę ktoś zauważył coś takiego?
A nawet jeśli, to jakim cudem ten nowy harmonogram ma zagwarantować, że tak się nie będzie działo? Dla mnie tłumaczenia urzędu są wyjątkowo mętne
Tutaj całość: http://miasto.reda.pl/samorzad/pytania- ... dpowiedzi/
ODPOWIEDZ