Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

pi
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

zagadka pisze:No, trochę ich poniosło z tą nową rozpiską. Tak jak piszesz Kowalski, worki będą stały non-stop na całym mieście, nie mówiąc o tym, że nie będziesz skupiać się na śmieciach jednego dnia, tylko codziennie coś! Porażka..
W Wejherowie tak jest. Kazdego dnia zabieraja inne wory. Trzeba pilnować, aby nie przeoczyć. Wielu zapominalskich stawia wszystko przed dom.Poza tym ludzie wyjeżdżaja, choruja itp Tez tak chyba będę robił, poniewaz jestem troche zapominalski i dość czesto wyjeżdżam.
a dla firmy smieciowej to chyba udogodnienie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

A jeśli chodzi o ten popiół, to dostaniemy jakieś worki na to?
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Worki chyba nie, bo foliowe odpadają bo są za słabe, chyba, że dadzą jakieś mocne typu jak na gruz tylko mniejsze.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Urząd Miasta w Redzie pisze:W wyniku przetargu, wyłoniona została nowa firma, która od 2016 r. wywozić będzie śmieci. Zostało nią Przedsiębiorstwo „SANIPOR”. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, prosimy o ich zgłaszanie w Referacie Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Zaś kompletny „Harmonogram wywozu odpadów” na 2016 r, jest już dostępny od kilku dni na naszej stronie internetowej.
Informujemy Państwa również, że z początkiem stycznia 2016 r. będzie możliwość bezpłatnego odbioru dużego sprzętu RTV i AGD wprost z domów – więcej informacji pod numerem telefonu 58 624 66 11 , e-mail: dgo@kzg.pl.

Jest już także gotowy harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych, który lada dzień pojawi się na naszej stronie. Jak co roku będzie można wystawić je w wyznaczonych miejscach na wiosnę i jesienią.
Przypominamy również, że raz na dwa lata – bezpłatnie – można wywieźć odpady remontowo-budowlane w ilości 1m3. Wystarczy zgłosić takie zapotrzebowanie osobiście w Urzędzie w Referacie GOK lub telefonicznie pod numerem 58 678 80 21. Ale to nie wszystkie dobre informacje, otóż, nie zmieniają się stawki za wywóz odpadów i pozostają takie same jak w roku 2015!
http://miasto.reda.pl/2015/zmiana-firmy ... ej-smieci/
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

W poniedziałek makulatura, we wtorek plastik, w środę szkło...

Czyli przez pół tygodnia śmieci stać będą na chodnikach, bo 90% ludzi wystawi je wszystkie na raz.

Serdecznie gratuluję władzom miasta logiki. Myślę, że można zgłosić to do honorowej nagrody referatu estetyzacji miasta. Aż dziwne, że żadne śmieci nie będą zabierane w czwartek i piątek, mielibyśmy piękną Redę przez cały tydzień.

ps. i nie piszcie mi, że to zależy od ludzi bo można im utrudnić lub ułatwić, a naturalnie każdy dąży do ułatwienia - tzn. każdy racjonalnie myślący...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

No tak, będzie kolorowo... Żółty i niebieski to redzkie kolory!
A co będzie z kubłami na zmieszane? Nie pamiętam jak to było? Chyba właścicielem jest firma wywożąca śmieci? Te co mamy nam zabiorą?
pi
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

kapelusznik pisze:W poniedziałek makulatura, we wtorek plastik, w środę szkło...

Czyli przez pół tygodnia śmieci stać będą na chodnikach, bo 90% ludzi wystawi je wszystkie na raz.
.
W czwartki, piatki i soboty tez sa terminy wywozu.

U mnie - rejon 3 śmieci zmieszane np w zasadzie beda wywozili w czwartki, ale;
w styczniu w piatek (8)
w kwietniu tez w piatek
W maju za to w sobotę
w czerwcu też w sobotę

Z kolorowymi worami jest podobnie
wilk
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

pi pisze:No tak, będzie kolorowo... Żółty i niebieski to redzkie kolory!
A co będzie z kubłami na zmieszane? Nie pamiętam jak to było? Chyba właścicielem jest firma wywożąca śmieci? Te co mamy nam zabiorą?
pytałem się w urzędzie pojemniki zostaną
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

To co będzie się działo przez następne kilka lat to będzie ciągła wystawka przed podwórkami. Komu przeszkadzało że śmieci były wywożone raz w tygodniu.
Ktoś musiał się nieźle natrudzić aby wpaść na taki pomysł a być może jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tego co nas spotkało.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Romek pisze: a dla firmy smieciowej to chyba udogodnienie.
No ale zaraz - czy firma śmieciowa jest dla mieszkańców czy mieszkańcy dla firmy śmieciowej?
To tak jakby urzędnicy pracowali od 11 do 13, bo tak mi było najwygodniej.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

dario1 pisze:To co będzie się działo przez następne kilka lat to będzie ciągła wystawka przed podwórkami. Komu przeszkadzało że śmieci były wywożone raz w tygodniu.
Ktoś musiał się nieźle natrudzić aby wpaść na taki pomysł a być może jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tego co nas spotkało.
Proponuję zapytać tutaj: http://miasto.reda.pl/samorzad/pytania-do-burmistrza/
Ja już to zrobiłam.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Teraz jeszcze popiół do woreczków.Worki do odbioru w urzędzie .Nie wyobrażam sobie tego przy ogrzewaniu węglowym.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Ja już dostałam te worki na popiół. Jeśli ktoś ma piec na ekogroszek i popiołu jest mało to ok. Ale jeśli ktoś pali węglem to porażka. Niby mocne, ale szlaki z pieca nie wytrzymują. W dodatku na harmonogramie nie ma informacji o odbiorze popiołu w październiku czy w listopadzie. Póki co dali po 2 worki, więcej można dostać w UM.
Robin
Częsty Bywalec
465 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
dario1 pisze:To co będzie się działo przez następne kilka lat to będzie ciągła wystawka przed podwórkami. Komu przeszkadzało że śmieci były wywożone raz w tygodniu.
Ktoś musiał się nieźle natrudzić aby wpaść na taki pomysł a być może jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tego co nas spotkało.
Proponuję zapytać tutaj: http://miasto.reda.pl/samorzad/pytania-do-burmistrza/
Ja już to zrobiłam.
Zgadzam się, ktoś się nieźle postarał, żeby zrobić mieszkańcom pod górkę. Naprawdę byłem zadowolony z działania poprzedniej firmy. Cóż, jak jest dobrze to musi być jeszcze "lepiej" .....
ODPOWIEDZ