Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

a co będzie segregowane tak jak do tej pory papier,plastik i szkło czy cos jeszcze dodatkowo?
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Jesli chodzi o domki, to sprawa jest prosta, bo kazdy domek ma swoje smietniki
Chyba śmietnik i worki
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

lukasz8881 pisze:a co będzie segregowane tak jak do tej pory papier,plastik i szkło czy cos jeszcze dodatkowo?
Na stronie UM Reda sa opublikowane uchwały w sprawie smieci. Tam znajdziesz odpowiedź na szereg nurtujacych cie pytań.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Zigi .Tobie nie zdarza się coś w domu pobić.Ja podałem różne możliwości.Romek wrzuć tą uchwałę o rodzajach segregowanych odpadów bo nie mogę tego znalezc.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Zigi .Tobie nie zdarza się coś w domu pobić...
Zdarza się Nie notorycznie, ale się zdarza... Mimo wszystko daję radę
bozia
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Śmieci to żeczywiście problem , jak mierzyć zużycie wody przy liczniku na cały blok a jeżeli nawet to co karać młodych rodziców że zdecydowali się na Dzieci , jakby ich było za dużo , a tam trzeba więcej wody , albo staruszków za Ojcowizne , bo dzieci im się rozjechały (gdyby liczyć metraż ). Mieszkam w budynku z 10-cioma mieszkaniami , wode i śmieci są wliczone w czynsz , płacę ekstra za prąd i gaz bo mam liczniki , a te mają nadajnik radiowy i poborca ma stały wgląd w zużycie i nie kombinuje w tzw. "prognozy". Śmieci są naliczane od liczby pojemników , mamy trzy ale tylko czasami wszystkie są pełne , za to wiele jest worków "kolorowych" po segregacji , tylko szkoda że to nie Polska. Ale morze lepiej skorzystać z doświadczenia tam gdzie chcemy dojść ??
Dla niektórych Troll
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

bozia,, w kazdym kraju w różny sposób rozwiazuje sie te problemy. Nie istnieje jeden wzorcowy model.

Metoda na "zuzycie wody" jest pomocna np w miejscowosciach wypoczynkowych, gdzie latem ilość mieszkańców wzrasta wielokrotnie, zaś własciciele pensjonatów niekiedy dogaduja sie z panami smieciarzami....

Opłaty za prad i gaz nie musisz płacic wg prognoz. Mozesz co miesiąc odczytywac i przekazywac do elektronicznego biora obsługi klienta. Ja tak robie i jest ok
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

MarcinGTD pisze:W UK każdy domek ma kilka kubłów na śmieci i wtedy niema problemu z segregacją a gdzie ja mam te worki trzymac, w kuchni ??
Powiem Ci, że w Niemczech i Holandii sprawa wygląda podobnie, nie wiem gdzie oni te worki trzymają, ale raz na pewien okres czasu widzę jak przed wszystkie domki wystawione są kolorowe worki ze śmieciami, zwykły kubeł (prawdopodobnie na śmieci nie do segregacji) oraz bardzo często skrzynki/kartony z butelkami niezwrotnymi. Jeżeli chodzi o butelki plastikowe i puszki w Niemczech prawie wszystkie są zwrotne i można za jedną dostać 0,25€, także każdy szanujący się Niemiec ma worek na puszki i karton na butelki.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
spinny
Forumowicz
51 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Miałam wczoraj zebranie wspólnoty mieszkaniowej i wiem, że opłaty będa kształtowały się nastepująco: 11 zł od osoby - obowiązkowa segregacja śmieci, co kwartał będą kontrole, jeżeli podczas kontroli wyjdzie, że liczba nieposegregowanych śmieci wyniesie więcej niż 20% automatycznie wspólnota przechodzi na 17 zł od osoby i system bez segregacji.
Awatar użytkownika
clubs
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam,
hipotetycznie u mnie w domu mieszkają trzy osoby, ale do tej pory mieliśmy dwa kubły po 120 l. a teraz kto ustala ile kubłów na osobę ma być? Bo moja rodzina się do jednego nie zmieści.

Pozdr
Clubs
clubs
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

clubs pisze:Witam,
hipotetycznie u mnie w domu mieszkają trzy osoby, ale do tej pory mieliśmy dwa kubły po 120 l. a teraz kto ustala ile kubłów na osobę ma być? Bo moja rodzina się do jednego nie zmieści.
Hipotetycznie?
Rodzina sie do jednego nie zmieści?


W uchwale Rady Miasta na stronie UM możesz wiele sie dowiedzieć.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

A czy wiadomo jak będzie z deklarowaniem osób mieszkających w danej nieruchomości?
Jeżeli zameldowane są trzy, a mieszkają dwie osoby, ktoś to będzie weryfikował, czy samemu zgłaszć trzeba?
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

spinny pisze:jeżeli podczas kontroli wyjdzie, że liczba nieposegregowanych śmieci wyniesie więcej niż 20% automatycznie wspólnota przechodzi na 17 zł od osoby i system bez segregacji.
Wyczytałem że na mieszkańca miasto deklaruje odbiór 180l śmieci niesegregowanych miesięcznie więc nie wiem skąd wezmą te kosmiczne ilości śmieci posegregowanych. To jest dość gruba przesada ze strony wspólnoty albo niebywałe asekuranctwo.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Wejherowo ma obniżyć w piątek stawki za wywóz śmieci podaje portal Nadmorski.pl.Będą one mniejsze niż w Redzie.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

I dobrze, bo przesadzili trochę. 35 zł jak jest osoba samotna to dużo, a jak sasiedzi nie posegregują to płać 55 zł i płacz.
Rzeczywiście będzie taniej. Bardzo dobry pomysł na podział gospodarstw z różną ilością osób.
ODPOWIEDZ