Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

No akurat nowy harmonogram bardziej to gwarantuje ponieważ w dany dzień odbiera się tylko jeden rodzaj odpadów a nie wszystko jak leci do jednego auta

Sent from my m1 note using Tapatalk
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

herring pisze:No akurat nowy harmonogram bardziej to gwarantuje ponieważ w dany dzień odbiera się tylko jeden rodzaj odpadów a nie wszystko jak leci do jednego auta

Sent from my m1 note using Tapatalk
A jaki to problem dla kombinatorów nie zabrać czegoś jednego dnia, a zabrać wszystko łącznie na drugi dzień? Dokładnie takie samo ryzyko.
Swoją drogą nigdy nie zauważyłam, by wszystko leciało do jednego auta. Zawsze każdy rodzaj worków zbierany był oddzielnie, co na początku mnie dziwiło, bo wydawało mi się, że skoro śmieci już są wcześniej posegregowane w workach, to jaka to różnica, że żółte pojadą razem z niebieskimi, a dopiero na miejscu będą rozdzielone na poszczególne "frakcje".
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Przy odpadach pakowanych w worki i układanych na jednym samochodzie, to ile rodzai odpadów będzie zapakowanych to nie ma znaczenia dla ich sortowania. Jest to jedynie logistyka firmy.
Zakładam, że największą pianę bili w blokach - bo jak pojemniki były zasypywane w jeden kiper to sortowanie nie miało sensu.
I za te jednostki zapłaciliśmy my, wszyscy mieszkańcy domków.
Bloki to jakieś 20-30% powierzchni Redy i jak mniemam mniej niż 50% mieszkańców - a załatwili nam mieszkańcom domków szopkę z wywozem.
Paradoksalnie to mieszkańcy bloków maja w poważaniu ile razy i w jakie dni wywozi się odpady.
Mieszkańcom domków nikt nie podjeżdża pod śmietniki i nie wyciąga z nich śmietników i nie opróżnia.
Wszystko trzeba wytaczać za płot i broń Boże nie spóźnić....
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

therminator pisze: Paradoksalnie to mieszkańcy bloków maja w poważaniu ile razy i w jakie dni wywozi się odpady.
Mieszkańcom domków nikt nie podjeżdża pod śmietniki i nie wyciąga z nich śmietników i nie opróżnia.
Wszystko trzeba wytaczać za płot i broń Boże nie spóźnić....
Jest dokładnie tak jak piszesz. Dodam do tego, że jak się z kolei wystawi za wcześnie np. wieczorem przed dniem zbiórki, to istnieje ryzyko, że psy, koty i lisy rozszarpią taki worek i chyba nie muszę opisywać jak to potem wygląda
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

a ja myślałem że po zmianie firmy choć cena odrobinę spadnie, a tymczasem zamiast ceny spadła ... pojemność worków na sortowane śmieci
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Szczególnie worek na szkło to mistrzostwo świata. Dotychczas w szeroko stosowanych stojakach na worki wszystko pasowało. Nowe worki na szkło Saniporu są krótsze, wobec czego worek wisi na stojaku i po wrzuceniu 4-5 opakowania szklanego worek nie wytrzymuje w uchwycie i zwyczajnie spada Nie dość, że na skutek genialnego posunięcia worki zalegają na ulicach i czekają na swój dzień, to jeszcze w domu worek na szkło zalega na podłodze, bo kolejny super wynalazca "skrócił" worek
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:Z odpowiedzi Burmistrza "W poprzednich latach – 2014-2015 do tutejszego Urzędu wpływały liczne sygnały mieszkańców o zbieraniu odpadów selektywnych jednym samochodem, co mogło świadczyć o mieszaniu odpadów i czyniło bezskuteczną segregację odpadów prowadzoną przez mieszkańców w ich domach"
Naprawdę ktoś zauważył coś takiego?
A nawet jeśli, to jakim cudem ten nowy harmonogram ma zagwarantować, że tak się nie będzie działo? Dla mnie tłumaczenia urzędu są wyjątkowo mętne
Tutaj całość: http://miasto.reda.pl/samorzad/pytania- ... dpowiedzi/
Z tego co pamietam to po szklo przyjezdzal osobny samochod. Co do reszty nie jestem pewny. A Tlumaczenie burmistrza troche dziwne czyli uwaza ze teraz Sanipor bedzie lepiej sobie z tym radzil bo wywozi w inne dni?? A co do workow na szklo zgadzam sie .
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

wszystkie worki są mniejsze i z gorszego materiału, bardzo łatwo rozrywają się.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Są mniejsze i przez to nie pasują do standardowych stojaków. I rzeczywiście jest to największy problem w przypadku szkła. Worki powinny zostać zmienione. Harmonogram wywozu, rozkładający wywóz worków na kilka dni to także kiepskie rozwiązanie. Oczywiście z perspektywy mieszkańca, a zakładam, że ta perspektywa jest najważniejsza.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Dzwoncie o jakosci worków pod nr.58 678 80 21 .Im więcej telefonów tym szybciej problem zostanie rozwiązany.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Czy ktoś może orientuje się gdzie można kupić takie lub podobne pojemniki na odpady w najbliższych okolicach? Chodzi oczywiście o kolorowe, bo czarne czy szare są praktycznie wszędzie

http://sprzedajemy.pl/pojemnik-pojemnik ... we,5138597
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Sprawdź w Leroy Merlin.

http://www.leroymerlin.pl/porzadki-w-og ... y,a98.html
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Salamandra, a odbiorą w tych pojemnikach sorty? Bo ja pytałam w urzędzie (jak Remondis jeździł też pytałam) i powiedzieli mi, że nie; że tylko worki..
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Zagadka, bardziej mi chodzi o to, żeby gdzieś te śmieci składować. Trzymanie worków w garażu jest mało komfortowe A z kolei worki pod płotem nie dość, że wyglądają obleśnie to jeszcze mogą (i są) być rozrywane przez psy i lisy.
Swoją drogą idealnym rozwiązaniem byłyby takie duże, zbiorcze kontenery na potrzeby kilku(nastu) posesji, problem tylko taki, że nie bardzo jest miejsce, żeby je postawić.

Zigi - dzięki za sugestię, teoretycznie w naszym Leroyu takie pojemniki są nawet obecnie na stanie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

nasi urzędnicy nie potrafią lobbować w sprawie OPATu czy poprawy infrastruktury na peronie PKP, ale doskonale potrafią zniechęcać do segregowania śmieci.

Osobiście segreguje śmieci, ale szczerze rozważam zaprzestanie tego od 1.11.2019 r.
Już dziś widzę, że sporo sąsiadów ma to w głębokim poważaniu... więc miasto postanowiło ludziom to jeszcze bardziej utrudnić... brawo dla oderwanych od rzeczywistości
Nowe zasady segregacji w Redzie

Od 1 listopada mieszkańcy Redy będą zobowiązani do gromadzenia odpadów kuchennych jako odrębnej frakcji odpadów zbieranych selektywnie, podobnie jak papier, plastik czy szkło.
Na odpady biodegradowalne przeznaczony będzie pojemnik brązowy. Powinny tam trafiać odpady organiczne, ulegające naturalnemu rozkładowi. A zatem do pojemnika na bioodpady mieszkańcy będą wrzucali resztki warzywne i owocowe oraz żywności pochodzenia roślinnego.

Do odpadów organicznych nie wolno wrzucać resztek pochodzenia zwierzęcego, kości i odchodów zwierząt oraz oleju jadalnego. Odpady kuchenne można wyrzucać do brązowego pojemnika w torebkach foliowych lub papierowych, które będą oddzielone w procesie sortowania w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych „Eko Dolina” w Łężycach. Tam też będą poddawane procesowi kompostowania, w wyniku którego wytwarzany jest nawóz organiczny zwany kompostem.

-Pełnowartościowy kompost przeznaczany jest do nawożenia upraw ozdobnych oraz upraw polowych – wyjaśnia Cezary Jakubowski, prezes zarządu Eko Doliny. - Jest on szczególnie polecany do zakładania trawników. Mieszkańcy mogą w zakładzie nabyć kompost w cenie niecałych 20 zł brutto za tonę.

A prawdopodobnie już od sierpnia mieszkańcy Redy będą mogli na bieżąco otrzymywać informacje o harmonogramie wywozu odpadów komunalnych, jak również tzw. wystawek czy terminie płatności za śmieci za pomocą aplikacji BLISKO.

Dzięki tej usłudze mieszkaniec w bardzo prosty i przejrzysty sposób wyszuka swój harmonogram za pomocą adresu, dzięki czemu otrzyma tylko i wyłącznie harmonogram przypisany do danej posesji. Ta informacja będzie również dostępna z poziomu strony internetowej, po skorzystaniu z odpowiedniej zakładki, gdzie znajdziemy także informacje o zasadach segregacji.
https://gwe24.pl/pl/11_wiadomosci/26806 ... edzie.html
ODPOWIEDZ