Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

UWAGA !!! "DZIKI w MIEŚCIE"

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=17
Gmina Miasto Reda informuje: pisze: UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W związku z prowadzoną akcją „DZIKI w MIEŚCIE”, prosimy mieszkańców miasta, ażeby ograniczyli wejścia do lasu na osiedlu Mariana Buczka. Od 12 listopada 2012 r. koło łowieckie prowadzi prace związane ze zbudowaniem zwyżki oraz zorganizowaniem nęciska dla dzików. Sukcesywnie rozsypywana jest żywność w rejonie tegoż nęciska. Myśliwi dokonywać będą odstrzału części populacji dzika podczas jego żerowania tj. w czasie: od godziny przed zachodem słońca, aż do godziny po wschodzie słońca."
Załączniki
dziki3.jpeg
dziki
dziki3.jpeg (14,39 KiB) Przejrzano 7638 razy
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ale piękny
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zastanawiam się tylko, dlaczego nie można tych dzików łapać i wywozić w inne miejsca, tak jak to się robi w innych miastach, dlaczego od razu zabijać
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

bo jak jest za dużo dzików w lesie to zaczyna im brakować jedzonka i terenu do spacerów i wpadają na osiedla miast. To naturalne że się reguluje liczebność populacji dzika.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Naturalne jest miejsce dzika w lesie, a nie na stole świątecznym pana, który lubi sobie postrzelać. Nigdy tych ludzi nie rozumiałam i nie zrozumię...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

goya pisze:Naturalne jest miejsce dzika w lesie, a nie na stole świątecznym pana, który lubi sobie postrzelać. Nigdy tych ludzi nie rozumiałam i nie zrozumię...
To nie ten pan lubi sobie postrzelać, tylko to człowiek jest coraz bliżej lasu. Dziki przychodzą pod os. Buczka, bo ludzie często lubią zostawiać swoje odpadki co je wabi łatwym kąskiem (no raczej normalne), na prefabet dziki też często przychodzą, bo tam jest zbiornik z ciepłą wodą, w którym dziki lubią się popluskać.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Huherko pisze: tam jest zbiornik z ciepłą wodą, w którym dziki lubią się popluskać.
Dziki zwierz, a jaki cywilizowany
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Gdyby koło łowieckie pracujące na tym terenie nie wykonywało planu łowieckiego i nie regulowało populacji dzika to ludzie mieszkający nie tylko na os. Buczka ale w innych miejscach zbliżonych do lasu nie mogli by spokojnie spacerować i żyć bo tych dzików było by mnóstwo. To nadmierna urbanizacja zbyt daleko się posuwa, zabierając tereny leśne zwierzynie do swobodnego przemieszczania się i żyrowania. Do tego wszystkiego dochodzą ludzie którzy bezmyślnie wyrzucając resztki pokarmów i tym samym zwabiają, dokarmiają zwierzynę, a po czasie ta czuje się w mieście jak u siebie. Nikt jej nic nie robi, jest bezpieczna, a na dodatek łatwy pokarm znajduje. Za to człowiek przestaje być bezpieczny w mieście. Przestańcie dokarmiać, jeden człowiek się nie boi, drugiego sam widok dzika paraliżuje, za to trzeciemu wyrządzają szkodę w uprawie, ogrodzeniu. Ta zwierzyna w lesie znajdzie wystarczająco dużo pokarmu.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

goya pisze:Naturalne jest miejsce dzika w lesie, a nie na stole świątecznym pana, który lubi sobie postrzelać. Nigdy tych ludzi nie rozumiałam i nie zrozumię...
Jest jakaś różnica (oprócz technicznej) między zabiciem dzika a świni? Tu zwierzę i tam zwierzę.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Oczywiście, że nie ma różnicy, tylko w tym wątku chodzi o dziki.
Możemy założyć wątek o zabijaniu zwierząt na futra, na obiad, na buty, a może tylko dlatego, że są zwierzętami. Ale to niczego w naszej mentalności narazie i tak nic nie zmieni. Tu wystarczy zacząć dyskusję na temat psów, to już widzisz jak ludzie podchodzą do tematu tolerowania psów wśród nas.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

goya pisze:Oczywiście, że nie ma różnicy, tylko w tym wątku chodzi o dziki
Zauważyłam Tylko po prostu nie rozumiem, dlaczego uważasz, że zabicie dzika jest niefajne, a zabicie świni jest ok. No chyba, że tak nie uważasz, bo jesteś wegetarianką, wówczas nie było tematu.
Możemy założyć wątek o zabijaniu zwierząt na futra, na obiad, na buty, a może tylko dlatego, że są zwierzętami. Ale to niczego w naszej mentalności narazie i tak nic nie zmieni.
Ale co konkretnie miałoby się zmienić? Cała ludzkość powinna przejść na wegetarianizm?
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Czemu strzelać? Człowieka powinno się powystrzelać za takie głupie ładnie ujmując pomysły!! Trzeba nie było zajmować ich siedlisk osiedlem debile! Czemu dziki mają cierpieć bo człowiek chcę sobie pomieszkać z naturą to niech mieszka tego już za wiele
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

wszystko fajnie, ale przyroda to nie łaskotki... w przyrodzie zwierzę zabija zwierzę, żeby przeżyć - ten słodki i śliczniutki dzik również potrafi zabić, aby przeżyć.. różnica między nami jest taka, że my nie zabijamy już często po to aby zdobyć pokarm, ale dla przyjemności - tego nie lubię, natomiast odstrzał zwierzyny w celu regulacji populacji jest po prostu działaniem, które rasa ludzka stosuje dla zachowania dominacji w przyrodzie - sądzicie, że gdyby dzik miał inteligencję człowieka to by się z nami certolił ?? - z Castoramy wszystkie szlifierki by wykupiły dziczki w pięć minut i jazda - ostrzyć szable na człowieczka...
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

RECIECH pisze:wszystko fajnie, ale przyroda to nie łaskotki... w przyrodzie zwierzę zabija zwierzę, żeby przeżyć - ten słodki i śliczniutki dzik również potrafi zabić, aby przeżyć.. różnica między nami jest taka, że my nie zabijamy już często po to aby zdobyć pokarm, ale dla przyjemności - tego nie lubię, natomiast odstrzał zwierzyny w celu regulacji populacji jest po prostu działaniem, które rasa ludzka stosuje dla zachowania dominacji w przyrodzie - sądzicie, że gdyby dzik miał inteligencję człowieka to by się z nami certolił ?? - z Castoramy wszystkie szlifierki by wykupiły dziczki w pięć minut i jazda - ostrzyć szable na człowieczka...
Ale to te dziki były tam pierwsze jeśli mówisz o naturalnej kolei rzeczy to człowiek powinien wrócić do jaskiń ;/ Tak samo jak człowiek nie ma prawa zabierać zwierzętom niczego wedle swojego widzimisię! Od 25 lat nie zmieniłam zdania co do ludzi jesteśmy największymi i najokrutniejszymi potworami na świecie i tak zostanie. Dzik dla przyjemności nie zabija człowiek a i owszem! Człowiek tylko z własnej głupoty zadaję ból innemu człowiekowi. Przykro mi w tej sprawie jestem nie ugięta.
Odstrzelanie by regulować populacje ?! Przecież ziemia jest przeludniona przez ludzi !!
Wygadywanie jacy to ludzie są mądrzy doprowadza mnie do szału, człowiek jest w takim razie równie głupi jak mądry. Sam się zatruwa baaa, zatruwa innych, używa używek, truję całą ziemię, krzywdzi wszystkie gatunki na świecie w tym swój własny! Może i człowiek ma tam komórki szare, ale jest żałosny na tle naturalnej przyrody
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Oni!cio? pisze:
RECIECH pisze:wszystko fajnie, ale przyroda to nie łaskotki... w przyrodzie zwierzę zabija zwierzę, żeby przeżyć - ten słodki i śliczniutki dzik również potrafi zabić, aby przeżyć.. różnica między nami jest taka, że my nie zabijamy już często po to aby zdobyć pokarm, ale dla przyjemności - tego nie lubię, natomiast odstrzał zwierzyny w celu regulacji populacji jest po prostu działaniem, które rasa ludzka stosuje dla zachowania dominacji w przyrodzie - sądzicie, że gdyby dzik miał inteligencję człowieka to by się z nami certolił ?? - z Castoramy wszystkie szlifierki by wykupiły dziczki w pięć minut i jazda - ostrzyć szable na człowieczka...
Ale to te dziki były tam pierwsze jeśli mówisz o naturalnej kolei rzeczy to człowiek powinien wrócić do jaskiń ;/ Tak samo jak człowiek nie ma prawa zabierać zwierzętom niczego wedle swojego widzimisię! Od 25 lat nie zmieniłam zdania co do ludzi jesteśmy największymi i najokrutniejszymi potworami na świecie i tak zostanie. Dzik dla przyjemności nie zabija człowiek a i owszem! Człowiek tylko z własnej głupoty zadaję ból innemu człowiekowi. Przykro mi w tej sprawie jestem nie ugięta.
Odstrzelanie by regulować populacje ?! Przecież ziemia jest przeludniona przez ludzi !!
Wygadywanie jacy to ludzie są mądrzy doprowadza mnie do szału, człowiek jest w takim razie równie głupi jak mądry. Sam się zatruwa baaa, zatruwa innych, używa używek, truję całą ziemię, krzywdzi wszystkie gatunki na świecie w tym swój własny! Może i człowiek ma tam komórki szare, ale jest żałosny na tle naturalnej przyrody
Oni!cio? pięknie mówisz, ale życie jest jakie jest... przecież naturalna kolej rzeczy nie przewiduje powrotu
ludzi do czasów kamienia łupanego - naturalny jest rozwój (o czym świadczy chociażby to, że dziki nie boją się już ludzkich siedzib - choć są dzikimi zwierzętami), mówisz, że człowiek nie ma prawa zabierać prawa zwierzętom niczego... ale takie jest prawo życia - wygrywa silniejszy i tyle... może nam się to podobać albo nie, ale jeśli w lesie zając spotka wilka to ma przechlapane - i można się rozczulać, ale takie jest życie - ja zresztą napisałem, że nie podoba mi się zabijanie dla przyjemności..co do populacji to nie miałem na myśli populacji ludzkiej, ale populację dzików - leśniczy wraz z myśliwymi ustalają ilość zwierzyny na danym obszarze i tyle - za dużo to odstrzał... a czy ktoś mówi, że ludzie są mądrzy ? - ja tego nie mówiłem - choć gdy patrzę na komputer, dzięki któremu mogę z Tobą rozmawiać to jednak chyba stwierdzam, że ludzie są mądrzy - ja bym go nie zbudował , wybacz pytanie (nie ma być złośliwe) - mięsa nie jadasz ?
ODPOWIEDZ