Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Akcja zima Reda 2012-2013 rozpoczęta.

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
andy
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Betlejem zasypane na bocznych uliczkach.
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ano, nie da się ukryć. Skoro sypie od kilku godzin, to raczej czarnych dróg bym się nie spodziewał. Pługi widzę na mieście, ale przy ciągłych opadach proponuję spróbować utrzymać własną posesję w takim stanie jakiego wymaga się często w miastach.
Innego rodzaju uwaga jest w przypadku długotrwałego zalegania śniegu i błota pośniegowego i to w centrum miasta - na chodnikach ulicy Gdańskiej. Wycieczka z SKM na Ciechocino to wyprawa. Sprawa dziwna, bo od lat było dobrze, a w tym prawdziwy dramat i to akurat przy głównej ulicy, którą zajmuje się chyba zarząd dróg.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Też jestem zaskoczona. W zeszłym roku i dwa lata temu służby reagowały błyskawicznie. Dziś rano miałam trochę trudności z wydostaniem się z mojej ulicy na 12 Marca, bo pług się nie pojawił. A śnieg sypie i sypie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Do Redy dopiero teraz dotarły śniegi ?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Okolice Łakowej w dobrym stanie, jezdzi plug i traktor ktory sypie piaskiem, nawet na bocznych malo uczeszczanych drogach
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jeździłem dziś w okolicach Długiej. boczne uliczki tez nie odsniezone, ale nie miałem żadnych trudności w poruszaniu sie. To zaledwie kilka, no może kilkanaście cm sniegu. Nie przesadzajmy. Główne ulice i chodniki sa bez zarzutu. Tak jak co roku.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja jednak musze powiedziec, ze rok temu chodniki byly bardziej odsniezone.... mam nadzieje ze to dopiero poczatki i sluby wezma sie pelna para do roboty heheh
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

A jednak pług jeździł popołudniu na Betlejem. Mam nadzieję, że jutro, jak będzie padać, to nie zaśpią
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dzis juz jest bardzo dobrze... tak wiec sily porzadkowe pracuja pelna para! Super
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Trzeba też zauważyć pewne różnice w kolejności odśnieżania i nie wymagać, by boczna uliczka na Betlejem była odśnieżona szybciej niż Łąkowa, bo to jednak centrum, które jest dużo bardziej uczęszczane i ruch (w tym autobusowy) jest dużo większy. Zawsze znajdą się niezadowoleni, których to nie obchodzi, ale realnie spójrzmy na sprawę. A do tego w Redzie operują różne służby, bo biegną tu drogi wojewódzkie i krajowe obsługiwane przez rejony dróg i faktycznie na Gdańskiej słabo to wygląda w tym roku.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Damian pisze:Trzeba też zauważyć pewne różnice w kolejności odśnieżania i nie wymagać, by boczna uliczka na Betlejem była odśnieżona szybciej niż Łąkowa, bo to jednak centrum, które jest dużo bardziej uczęszczane i ruch (w tym autobusowy) jest dużo większy. Zawsze znajdą się niezadowoleni, których to nie obchodzi, ale realnie spójrzmy na sprawę
Jeśli to do mnie, to już wyjaśniam, że nie miałam żadnych uwag, że boczne ulice są odśnieżane później niż główne, tylko, że w ogóle nie były odśnieżane, a to diametralna różnica. Niemniej jednak sytuacja się już poprawiła i pług jest u nas każdego ranka.
andy
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Mrozy puściły ale boczne uliczki na Betlejem to wielkie bagno błoto po kolana .Podatki w górę a nie ma żadnego efektu .Myślę ,że mieszkańcy będą to pamiętać przy następnych wyborach.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Myślę, że andy odrobinę przesadza w pisząc, że nie ma żadnego efektu. Może jest na Betlejem nowy.
Jeszcze niedawno nie było ulicy 12-Marca /środkowe zdjęcie w trzecim rzędzie od dołu z galerii http://nowebetlejem.pl/informacje/styl- ... /#more-138 / , potem było tak http://nowebetlejem.pl/informacje/styl- ... /#more-397 .
Jak jest teraz każdy widzi. Ja uważam,że jest postęp.
pi
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeśli chodzi o ulice boczne na Betlejem, to Andy niestety nie przesadza. Od kilku dni, po roztopach mieszkańcy ul. Miłosza (a podejrzewam, że nie tylko, bo ten sam problem jest na Rzecznej na odcinku leśnym) mają naprawdę ogromny problem z przejazdami. Gigantyczne koleiny, dziura na dziurze, kałuże i gęste błoto po kostki - to już nie chodzi tylko o estetykę i wygląd ulicy, ale o to, że nie da się tamtędy normalnie przejechać, a samochód wygląda jak po rajdzie off-road, nawet nie ma sensu go myć. Każdego dnia mam obawy, czy nie utknę gdzie na środku ulicy w błocie. To się stało nie tylko męczące, ale po prostu mało bezpieczne. Jutro zamierzam napisać do UM i załączyć kilka zdjęć stanu tej ulicy. Nie wiem, czy to coś da, ale mam nadzieję, że bez echa nie pozostanie.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Pisząc, że andy "odrobinę przesadza", miałam na myśli to, że nie wydaje mi się iż nic w dzielnicy nie zrobiono w zakresie dróg. Niewątpliwą prawdą jest, że teraz na bocznych ulicach może być błoto po kolana. Były lata, że w okresie roztopów samochody grzęzły po osie i sąsiedzi musieli się wzajemnie wyciągać. Obawiam się, że nic się nie da w tej chwili zrobić. Myślę, że jedyną szansą jest zawiązywanie komitetów inicjatyw lokalnych, które zgodnie z uchwałą RM mogą pozyskać pieniądze na budowę drogi.
pi
ODPOWIEDZ