Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

UWAGA chipowanie psow UWAGA

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zaczely sie kontrole obowiazkowego oznakowania psów w chip .Wyznaczona z Urzedu Miasta osoba przy współpracy z funkcjonariuszami Policji dokonuje owej kontroli. Za pomoca czytnika sprawdza sie czy zwierze jest zachipowane. Za niedokanie tego obowiazku grozi grzywna do 500zł lub naganie
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Gdzie to miało miejsce?Czy kara dotyczy braku oznakowania psa w jakikolwiek sposób,czy tylko z powodu braku chipa?Pytam, bo tak jak pisałam na wątku" pies i jego właściciel"-nie można kazać komuś chipować psa.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Kontrole sa u nas w Redzie Zaczeli wczoraj na Długiej. Kara jest za brak zachipowania psa. Na podstawie uchwały Rady Miasta z marca 2012 taki jest obowiazek kazdego własciciela psa w naszym miescie .
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Też wydawało mi się to niemożliwe ale na stronie UM Reda znalazłem komunikat:

Przypominamy mieszkańcom, że zgodnie z zapisami Uchwały Nr XIX/208/2012 Rady Miejskiej w Redzie z dnia 30 marca 2012 r. zmieniającej Uchwałę nr XLVI/444/2006 Rady Miasta Redy z dnia 5 lipca 2006 r. w sprawie ustalenia szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Reda wszyscy właściciele psów na terenie naszego miasta są zobowiązani do trwałego oznakowania swojego zwierzęcia.
Dnia 30 września 2012 r. minął termin na wykonanie tych zabiegów i dlatego od dnia 19 listopada 2012 r. rozpoczniemy kontrole sprawdzające realizację ww. obowiązku. Osoby upoważnione przez Burmistrza Miasta Redy wraz z Policją dokonają kontroli oznakowania psów na terenie miasta Redy.
Zgodnie z art. 10 ustawy o z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 391) kto nie wykonuje obowiązków określonych w „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Reda” podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
Informujemy, że można bezpłatnie oznakować psa w jednej z następujących lecznic dla zwierząt :


1. Przychodnia Weterynaryjna S.C. Jerzy Podgórski, Andrzej Szczypior
84-240 Reda, ul. Obwodowa 35F/G10,
od poniedziałku do piątku w godz. 900 - 1200 i 1700 – 1900
a w sobotę od godz. 900 do godz. 1100.
2. Gabinet Weterynaryjny
84-240 Reda, ul. Jesionowa 5.
od poniedziałku do piątku w godz. 1100 - 1800
a w sobotę od godz. 900 do godz. 1400.

Warunkiem bezpłatnego zaczipowania psa jest wypełnienie przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania zwierzęcia.
Wnioski znajdują się w ww. lecznicach dla zwierząt.
W bazie należy zarejestrować także psy, które wcześniej zostały oznakowane mikroczipem. Rejestracja ta następuje na pisemny wniosek właściciela czworonoga, który należy złożyć w Urzędzie Miasta Redy.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

ja dodam, że mamy już to za sobą i nie trzeba niczego wypełniać - zabierzcie tylko książeczkę zwierzaka, a weterynarz wszystko załatwi (tak miałem na ulicy Jesionowej), pies był tylko później lekko obolały bo igła jak na słonia
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Mój ma już dawno,dostał jak był szczeniakiem jeszcze w Rumi ,a było to jakieś 8 lat temu.Teraz tylko zaktualizowałam dane.Uważam ,że to dobra rzecz,bo znowu jest okres kiedy psy zaczynają latać za suczkami i pełno bezpańskich lata.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Moment, moment... zmuszanie kogoś do chipowania psa tak jak pisze Buba jest niezgodnie z prawem.. kilka samorządów miało już z tym problem i sprawy poprzegrywali.. jak sądzę dlatego też w uchwale, którą wspomina Cinol jest napisane: "2. Właściciele psów obowiązani są do wyposażenia psa w chip zawierający jego numer identyfikacyjny,
który zakłada weterynarz wyznaczony przez gminę, co jest równoznaczne z jego zarejestrowaniem lub
umieszczenie przy obroży zwierzęcia tzw. adresówki, zawierającej dane właściciela.”
źródło: http://www.pomorskie.eu/res/BIP/Reda/uc ... lution.pdf

więc sorry, ale z tego wynika, że pies ma mieć Chipa ALBO adresówkę i jak pies ma adresówkę to swoją grzywnę mogą sobie brzydko mówiąc wsadzić gdzieś..
Awatar użytkownika
Przyjaciel Pana Prezesa
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A mój Pies nie płaci abonamentu, a ja w imię solidarności nie dam Go za...cipować
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

zagadka pisze:Moment, moment... zmuszanie kogoś do chipowania psa tak jak pisze Buba jest niezgodnie z prawem.. kilka samorządów miało już z tym problem i sprawy poprzegrywali.. jak sądzę dlatego też w uchwale, którą wspomina Cinol jest napisane: "2. Właściciele psów obowiązani są do wyposażenia psa w chip zawierający jego numer identyfikacyjny,
który zakłada weterynarz wyznaczony przez gminę, co jest równoznaczne z jego zarejestrowaniem lub
umieszczenie przy obroży zwierzęcia tzw. adresówki, zawierającej dane właściciela.”
źródło: http://www.pomorskie.eu/res/BIP/Reda/uc ... lution.pdf

więc sorry, ale z tego wynika, że pies ma mieć Chipa ALBO adresówkę i jak pies ma adresówkę to swoją grzywnę mogą sobie brzydko mówiąc wsadzić gdzieś..
Dokładnie to samo pisałam w innym wątku. Psa należy zaczipować lub przyczepić psu adresówkę z kontaktem do własciciela.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

kochani forumowicze, nie sądzicie, że te emocje związane z chipowaniem pieska są zbyt duże ? - przecież chodzi również o to, żeby Wasz czworonóg był "identyfikowalny" i mógł wrócić do domu gdy się zgubi...ja również jestem zły, że mam płacić za posiadanie psa, podczas gdy "kocie mamy" nie płacą nawet grosza za koty sra..ce na mojej działce !!!
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Gdzie jest ta Jesionowa.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Jesionowa to jedna z ulic na "wylocie" z Ciechocina do Rekowa Dolnego - przedłużenie ulicy Brzozowej i w prawo - jest tablica, wcześniej ten gabinet był na ulicy Poprzecznej
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

A może psu dowód osobisty wyrobić?obejdzie się bez czipowania
Ayushi
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

goya pisze:
zagadka pisze:Moment, moment... zmuszanie kogoś do chipowania psa tak jak pisze Buba jest niezgodnie z prawem.. kilka samorządów miało już z tym problem i sprawy poprzegrywali.. jak sądzę dlatego też w uchwale, którą wspomina Cinol jest napisane: "2. Właściciele psów obowiązani są do wyposażenia psa w chip zawierający jego numer identyfikacyjny,
który zakłada weterynarz wyznaczony przez gminę, co jest równoznaczne z jego zarejestrowaniem lub
umieszczenie przy obroży zwierzęcia tzw. adresówki, zawierającej dane właściciela.”
źródło: http://www.pomorskie.eu/res/BIP/Reda/uc ... lution.pdf

więc sorry, ale z tego wynika, że pies ma mieć Chipa ALBO adresówkę i jak pies ma adresówkę to swoją grzywnę mogą sobie brzydko mówiąc wsadzić gdzieś..
Dokładnie to samo pisałam w innym wątku. Psa należy zaczipować lub przyczepić psu adresówkę z kontaktem do własciciela.


po 1 jakim problemem jest dla Was zaczipowanie psa,które jest całkowicie DARMOWE ? a w dodatku niezmiernie ważne i użyteczne,gdy pies zniknie .
po 2 złożę osobiście gratulacje osobie,która KUPI adresówkę ,zaczepi ją psu do obroży,a pies w przeciągu miesiąca jej nie odgryzie/pogryzie bądź zgubi
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

W uchwale nie ma nic o karach za brak czipu.
ODPOWIEDZ