Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

KOLEJNA KRADZIEŻ VW Sharan 2001

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dodaj jeszcze że odcięcie pompy przy LPG nic nie daje a i w silnikach starszej generacji (nie wszędzie są pompy elektryczne) po prostu nie da się tego zrobić.
I że jak się ktoś nie zna to lepiej ostrożnie bo jak włascicielowi "system odmówi" bo styk się utlenił; coś tam przetarło; pstryczek nie zadziałał - też nie pojedzie.A serwis może mieć kłopoty.
Generalnie - im prostsze i samodzielne utrudnienia - tym trudniejsze do ukradzenia auto.
good by my love, good bye...
ALLACH
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Może podał byś jakiś przykład?
Jarek

11 lat temu

Kiedyś dość dobrym i skutecznym sposobem był dodatkowy wyłącznik masy ukryty w miejscu znanym tylko właścicielowi. Są też dostępne wyłączniki masy ze specjalnym kluczem. Oczywiście to nie jest żadne wysublimowane zabezpieczenie, ale dodatkowy, bardzo prosty i tani gadżet poważnie utrudniający uruchomienie pojazdu. I skuteczny, bo nietypowy.

Z młodości pamiętam jeszcze dechę z gwoździami wkładaną na noc pod pokrowiec na siedzeniu kierowcy. Stosowało to wiele osób na osiedlu, a wrzask w nocy kilka razy dowiódł, że to bardzo skuteczny i dość zaskakujący dla złodzieja "alarm". Ale znam też przypadek, jak pewien sąsiad po hucznej nocy zapomniał o własnej pułapce założonej w maluchu i... No i potem długo nie siadał na fotelu.
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Jarek pisze:Kiedyś dość dobrym i skutecznym sposobem był dodatkowy wyłącznik masy ukryty w miejscu znanym tylko właścicielowi. Są też dostępne wyłączniki masy ze specjalnym kluczem. Oczywiście to nie jest żadne wysublimowane zabezpieczenie, ale dodatkowy, bardzo prosty i tani gadżet poważnie utrudniający uruchomienie pojazdu. I skuteczny, bo nietypowy.
Właśnie dzisiaj w nocy w Gdyni koledze ukradli transportera z pod firmy.Samochód ukradli pomimo dodatkowego odcięcia zapłonu i innych niestandardowych zabezpieczeń, na monitoringu widać, że od otwarcia samochodu do uruchomienia opłynęło 12 minut.

Próbowali ukraść jeszcze sprintera ale pomimo odpięcia komputera, stacyjki i wpięcia własnych nie udało się im go uruchomić.

Komentarz policji: ostatnio co noc kradną 1 transportera w okolicy Gdyni.
silo103
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

z tego co slysze ostatnio to kradna sharany alhambry modele po lifcie z silnikami na pompowtryskach mi tez ukradli alhambre dlaczego policja nic nie robi przeciez tyle aut co ginie gdzies musza wychodzic czesci od nich karoserie na zlomowcach czy oni wogole to sprawdzaja czy czekaja az ktos poda im zlodzieji na tacy
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Jarek pisze:Kiedyś dość dobrym i skutecznym sposobem był dodatkowy wyłącznik masy ukryty w miejscu znanym tylko właścicielowi. Są też dostępne wyłączniki masy ze specjalnym kluczem. Oczywiście to nie jest żadne wysublimowane zabezpieczenie, ale dodatkowy, bardzo prosty i tani gadżet poważnie utrudniający uruchomienie pojazdu. I skuteczny, bo nietypowy.

Z młodości pamiętam jeszcze dechę z gwoździami wkładaną na noc pod pokrowiec na siedzeniu kierowcy. Stosowało to wiele osób na osiedlu, a wrzask w nocy kilka razy dowiódł, że to bardzo skuteczny i dość zaskakujący dla złodzieja "alarm". Ale znam też przypadek, jak pewien sąsiad po hucznej nocy zapomniał o własnej pułapce założonej w maluchu i... No i potem długo nie siadał na fotelu.
to jest kolego kolejna historia z cyklu - ktoś kiedyś to widział, ale nie wie kto..... następną akcją po desce z gwoździem byłoby zrobione przez takiego pokaleczonego złodzieja ognisko...z Twojego samochodu
sharan
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam serdecznie.
Na wstępie złożę życzenia noworoczne wszystkim złodziejom:

"Żeby was chudy byk sękatym kołkiem wyr...............chał"

Mojego Sharana ukradli w ubiegłym tygodniu.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Przykro mi bardzo z twojej straty. Jakie miales zabezpieczenia?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

zeby nie zakladac nowego tematu, wczoraj skradziono audi a4 1.9tdi w budzie b6 - 2001 r , czarny na 18 calowych felgach - parking spokojna kolo szkoly... masakra jakas..
Akuku
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

po zorientowaniu się że auto zostało skradzione proponowałbym udać sie zaraz na ul. Cechową lub ogrodową w redzie
w zeszłym roku skradli golfa 3 golf znalazł się na cechowej za jednym domem
w tym roku skradziono felgi ze skody i znalazły się na jednym z posesji
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Akuku pisze:po zorientowaniu się że auto zostało skradzione proponowałbym udać sie zaraz na ul. Cechową lub ogrodową w redzie
w zeszłym roku skradli golfa 3 golf znalazł się na cechowej za jednym domem
w tym roku skradziono felgi ze skody i znalazły się na jednym z posesji

a policja o tym wie, czy to poczta pantoflowa?
Jarek

11 lat temu

Właśnie dzisiaj w nocy w Gdyni koledze ukradli transportera z pod firmy.Samochód ukradli pomimo dodatkowego odcięcia zapłonu i innych niestandardowych zabezpieczeń, na monitoringu widać, że od otwarcia samochodu do uruchomienia opłynęło 12 minut.
Skoro na monitoringu widać kradzież i trwała ona 12 minut, pozostaje tylko postawić pytanie, jak mogło do niej dojść? To chyba czas wystarczający na dojazd i skuteczną interwencję? Po co nam monitoring, skoro z tego narzędzia się nie korzysta? Co robiły w tym czasie służby mające dostęp do podglądu tej sytuacji? I tak dalej...
Hagrid
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Hagrid
Akuku
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ona czyli Ja pisze:
Akuku pisze:po zorientowaniu się że auto zostało skradzione proponowałbym udać sie zaraz na ul. Cechową lub ogrodową w redzie
w zeszłym roku skradli golfa 3 golf znalazł się na cechowej za jednym domem
w tym roku skradziono felgi ze skody i znalazły się na jednym z posesji

a policja o tym wie, czy to poczta pantoflowa?
jak najbardziej wie
ODPOWIEDZ