Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

obowiązek posiadania skrzynek pocztowych

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Wspólnota na Łąkowej już powiesiła skrzynki pocztowe na drzwiach wejsciowych
Bardzo sprytnie to rozwiązali,minimum kosztów i roboty.Ale nie tylko przenieśli skrzynki,jeszcze zrobili sobie remont klatek-tynki ,zabudowy ,oświetlenie LED i poręcze też jakieś inne .Podoba mi się.Natomiast nasza spółdzielnia jakoś nie pali się do przełożenia skrzynek,chociaż już nie raz słyszałam jak listonosz psioczył,bo nie mógł się dostać do środka i wrzucić listy.Jeszcze doigramy się kary.W zamian za to dostajemy jakieś śmieszne agitki wzywające do ratowania spółdzielczości.Spółdzielczości nie pomoże ratowanie,sama się wykończy.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Oj oj ,jak mieszkam tu ,tak nie słyszałam,żeby listonosz psioczył ,że się nie może do klatki dostać
a klatki schodowe na Łąkowej 26 hmm,kwestia gustu,jeszcze chyba nie skończone,wątpię ,żeby tak miało zostać,no i troszkę ciemnawo na tych klatkach z tymi ledami ,nie wiem czy widziałabym kto stoi pod drzwiami przy takim świetle.Jeżeli my się kiedyś doczekamy remontu klatek ,to nie chciałabym ,żeby to wyglądało tak jak na Ł.26.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redzianko listonosz przyszedł do mnie specjalnie w sprawie skrzynek,argumentował,że jest problem z wpuszczeniem go do klatkek,ludzie są w pracy lub po prostu nie otwierają.W niektórych blokach to nawet specjalnie go nie wpuszczają albo przez domofon bluzgają niewybrednymi epitetami.Nie można twierdzić,że jak się nie słyszało, to fakt nie miał miejsca.Skoro listonosze mówią głośno o utrudnieniach to istnieje niebezpieczeństwo zawiadomienia o nie zastosowaniu się do wytycznych ustawy i wlepienia kary.A jak się okaże ,że to będzie ta najwyższa 10tys Z tego co wiem to informował również SM," słoneczna"? Nie wiem czemu Zuza wstrzeliła się z tym remontem klatek , ale"jednemu podoba się córka teściowej,drugiemu teściowa" zapewniam cię,że jest wystarczająco jasno,suma poszczególnych ledów daje efekt 60V żarówki/z reguły na klatkach są 40V/,jest po prostu inna barwa światła -zimne białe zamiast żółtego i stąd takie może wrażenie osób nie przyzwyczajonych Po podejściu do drzwi wejściowych od razu czujka włącza światło i nie ma możliwości by nie dostrzec czegokolwiek lub kogokolwiek .po za tym klatka schodowa to nie miejsce,gdzie potrzebne jest mocne światło,nikt tam przecież nie dzierga ani nie wyszywa,na dojście do mieszkania i włożenie klucza w zamek jest wystarczająco mocne,nie ma potrzeby nabijania sobie kosztów oświetlenia części wspólnych.Co do remontu klatek to i owszem nie jest zakończony ,będzie odbywać się etapami w miarę posiadanych środków,jest to b.kosztowne,a nie sztuką jest walnąć rzucik farbą i pociągnąć olejną lamperię...be...
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

U mnie na Spokojnej już dwa razy wpuszczałam listonosza przy powrocie z zakupów,bo stał i nikt nie otwierał,był zdenerwowany i właśnie krytykował te nasze skrzynki w środku.Powiedział,że o wiele szybciej uporałby się z rozniesieniem listów,gdyby nie tracił czasu na naciskanie całej klawiatury domofonu,w nadziei,że ktoś otworzy.Po za tym dostarczanie korespondencji to nie tylko usługi poczty,z tego co wiem do istnieje już kilka firm zajmujących się roznoszeniem listów i przesyłek,Ostatnio listy z banku Millenium nosił jakiś pan,a nie listonosz.
Buba klatki są super,zupełnie inny styl i wygląd ,jak skończycie wszystko to będzie nie do poznania.A przede wszystkim czysto,bez wykrzywionych i zdezelowanych włączników,kostropatych skrzynek od pradu i wogóle... eh...tylko pozazdrościć
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

A jak to jest z klatkami otwieranymi kodami?może można zaprogramować we wszystkich klatkach taki sam kod dla doręczycieli poczty i inpostu?a na ulotki założyć coś na zewnątrz?u nas nie ma akurat tego problemu,bo sm Reda już parę lat temu wymieniła skrzynki-w ścianie obok drzwi wycięto otwór i zamontowano skrzynki-nikt niczego nie wyciągnie,bo pomimo tego,że szpara jest dosyć obszerna to jest tak wyprofilowana,że się nie da-no chyba,że wystają gazetki reklamowe na zewnątrz
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nie jest to takie oczywiste, te kody dla dostarczycieli ,bo przecież tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wiedzieć przez ile firm jest dostarczana korespondencja,jak do nich dotrzeć ,by podać te kody? Bardziej prawdopodobne jest,że nie mogąc dostać się do skrzynek,złożą wniosek o ukaranie,ot co.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Sa kody serwisowe do tych domofonow, mozna by pewno ustawic jakis jeden kod, ale sadze ze w calej Redzie jest kilka-kilkanascie roznych domofonow, watpie by dalo sie ustawic by kazdy otwierac tym samy kodem. A co z domofonami starego typu? A domki jednorodzinne? Dlatego ta ustawa....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Buba pisze:nie jesteśmy w stanie wiedzieć przez ile firm jest dostarczana korespondencja,jak do nich dotrzeć ,by podać te kody?
Buba, nie tylko firmy typu poczta chcą wkładać do skrzynki listy, równie dobrze może być to np telewizja Chopin, której ludzie roznoszą rachunki a nie poczta.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Huherko pisze:
Buba pisze:nie jesteśmy w stanie wiedzieć przez ile firm jest dostarczana korespondencja,jak do nich dotrzeć ,by podać te kody?
Buba, nie tylko firmy typu poczta chcą wkładać do skrzynki listy, równie dobrze może być to np telewizja Chopin, której ludzie roznoszą rachunki a nie poczta.
No też dlatego lepiej przenieść skrzynki tak ,by były dostępne dla wszystkich dostarczających,a nie kombinować z kodami czy czym innym.Przecież nie jest to znowu tak skomplikowana operacja logistyczna,nam zabrało to raptem 3godziny,razem z uszczelnieniem skrzynek i zabezpieczeniem tak,by korespondencja nie wilgotniała czy zamakała. Ci co mają domki mogą powiesić skrzynki na furtce wejściowej i też sprostają wymogom ustawy bez specjalnych kosztów.Po co bić pianę?
W tym tygodniu listonosz z naszego rejonu osobiście podziękował za przeniesienie skrzynek i ułatwienie mu pracy A i pewnie mieszkańcy u nas nie musieli lecieć do domofonu,by usłyszeć"ulotki-proszę otworzyć",mnie to wkurzało,zwłaszcza jak coś robiłam np gniotłam ciasto ....
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
ODPOWIEDZ