Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Podatek od nieruchomości za 2013 r

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
gniewkos
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam czy ktoś z użytkowników forum otrzymał już nowe stawki podatku od nieruchomości za 2013 rok. W tym roku dość radykalnie podskoczyła stawka za garaże i pomieszczenia użytkowe. Garaże zostały zaklasyfikowane do pozostałych budynków lub ich części. Nie było by z tego tytułu żadnej sprawy gdyby garaż , pomieszczenie gospodarcze czy miejsce postojowe byłoby wolno stojące gdzieś w polu itp. Większość garaży czy hal garażowych w redzie jest jednak integralną częścią budynku i do tego budynku należą. Zwyżka jest dość znaczna bo ze stawki 0,67 za m2 na 7.18 za m2. Wiem że w naszym kraju było sporo podobnych spraw z różnymi rozwiązaniami. Może ktoś z redy interweniował już w tym temacie
Pozdrawiam
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Hej!Też dostałam taką decyzję-jakaś masakra na rok 204,99 za miejsce postojowe w hali i 6,64 za grunty pozostałe-moi znajomi też tak samo-nie wiem czy można coś z tym zrobić?!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

tak, można coś zrobić - być na sesjach rady miejskiej i dać do zrozumienia, że się to będzie pamiętało przy wyborach.... i choć wielu z nich nie ma wykształcenia technicznego, to doskonale się znają na spawaniu - zwłaszcza do stołków.....
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Binka pisze:Hej!Też dostałam taką decyzję-jakaś masakra na rok 204,99 za miejsce postojowe w hali i 6,64 za grunty pozostałe-moi znajomi też tak samo-nie wiem czy można coś z tym zrobić?!
\

No to istotnie 'masakra' Będziesz musiała "wyskoczyć' z 17 zł miesiecznie. Choć procentowy wzrost stawki jest wysoki. Tak 67 gr to była dobra cena

Od kazdej decyzji administracyjnej możesz sie odwołać. Na dole powinno byc pouczenie. Czy cos osiagniesz? Wątpię, ale próbować mozesz.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

nie chodzi mi o tę konkretną kwotę,ale o to o ile wzrosło!!!ech!żeby pensje tak skoczyły-pomarzyć zawsze można:)
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Też dostałam dziś podwyżkę. Garaż w budynku wielorodzinnym należącym do spółdzielni Do zapłaty 100 razy więcej niż było. Dzwoniłam do UM, powiedzieli, że taka uchwała podjęta została w zeszłym roku. Niestety, ja od decyzji ze spółdzielni nie mogę się odwołać. Kiedyś odwoływałam się od decyzji od nieruchomości innej, ale tak jak Romek pisze, nie ma szans na zmianę decyzji I instancji. Mnie tylko przeraża tak wysoka podwyżka, niechby był to lokal użytkowy, albo wolnostojący, ale garaż w budynku mieszkalnym, na wysokości piwnicy w bloku?
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
113 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Ludzie, to jawne złodziejstwo w majestacie prawa! Zgłośmy to do Uwagi albo Sprawy dla Reportera. Im więcej osób to nagłośni, tym większa szansa na zmiany na lepsze.
SisterOfMercy
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Oczywiscie ze to jawne zlodziejstwo. Obudzil sie jeden. Policz ile panstwo ci zabiera 1.podatek od tego co zarobisz 2. podatek od tego co kupisz vat akcyza 3 podarek od tego co postawisz nieruchomosci podatek od ziemi 4 podatek od tego co zaoszczedzisz podatek belki 5 podatek od tego co uzbierasz na starosc juz pomniejszone o podatek Emerytura pomniejszona o kolejny z koleji podatek TAK MOGE WYMIENIAC DALEWJ WIELE POMINELEM
SisterOfMercy
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

A Mafia bierze tylko 1 Wiec kto jest gorszy ? pytam sie ?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A jest ktoś, kto uwaza, że podatki są w sam raz? Lub za niskie?

No, ale ulice w mieście muszą być zamiecione, odsniezone, utwardzone. Kwiatki posadzone, park coraz piekniejszy. Wystepy artystyczne na stadionie atrakcyjne, szkoły na wysokim poziomie...itd Za co? My musimy za to zapłacić.
W skali kraju podobnie. Gdyby nie kasa z UE, to gdzie bylibysmy?
Musimy się z tym pogodzić. Podatki niższe nie będą. Zupełnie inna sprawa, to jest to ilu z nas płaci rzetelnie wszystkie należne podatki? Najuczciwiej płacą emeryci i renciści. No a prowadzący działalność gospodarczą (oczywiści tylko niektórzy) to wywijają takie numery, że aż dech zapiera
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
113 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

W nosie mam ten park i festyny żałosnej klasy i tak tam nie chodzę, a podniesienie podatku o 300% nie jest w porządku i nikt mi nie powie, że jest inaczej. Poza tym za utrzymanie zieleni i czystości na swoim osiedlu płacę osobno i to niemało, bo co miesiąc ogółem ponad 50zł! To jest draństwo i (za)radni to wiedzą, jeden mieszka w mojej klatce, to się chowa przed sąsiadami, w oczy nie patrzy i dzień dobry nie mówi, ma się czego wstydzić...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

To jeszcze jest mniej niż w Gdyni ,Gdansku.Górna stawka jest ustalana przez ministra finansów.Podatek od nieruchomości od ludzi którzy prowadzą działalnosc jest trzykrotnie wyzsza.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

[quote="Tosca"]W nosie mam ten park i festyny żałosnej klasy i tak tam nie chodzę, a podniesienie podatku o 300% nie jest w porządku i nikt mi nie powie, że jest inaczej. Poza tym za utrzymanie zieleni i czystości na swoim osiedlu płacę osobno i to niemało, bo co miesiąc ogółem ponad 50zł! /quote]

Ty może masz park w nosie, ale jednak sporo ludzi tam chodzi i sa zadowoleni. Ja gdy chce mieć ładny ogród wokół mojego domu to muszę kupić drzewa, krzewy, kwiaty i je zasadzić lub wynająć kogoś. Muszę zapłacić. A Ty chciałbyś za darmochę? A niby dlaczego?
Na sasiednim watku jest mowa o ulicach bez utwardzonej nawierzchni. Za co miasto ma to zrobić?

Tak 300% to dużo (pisałem już). lecz w liczbach bezwgzlednych te kwoty nie są aż takie powalające. Więcej chyba wydajesz na zbytki (alkohol, papierosy, ciuchy i takie tam...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Na sasiednim watku jest mowa o ulicach bez utwardzonej nawierzchni. Za co miasto ma to zrobić?
Problem (zresztą nie tylko Redy) polega na tym, że wszelkie podatki rosną i szybko i często, a efekty uwidaczniają się jakby w nieco innym tempie. To jedna sprawa.
Druga - w tym roku poważnie zastanawiam się, czy swój podatek dochodowy rozliczać w gminie, w której mieszkam czy w tej, gdzie nadal jestem zameldowana. Wielomilionowy budżet przeznaczony na remont nowego urzędu miasta, przy jednoczesnym rozkładaniu rąk, że na ważne inwestycje (w tym poprawa warunków drogowych czy oświetlenia w mieście) brakuje pieniędzy, na razie mnie do tego zniechęca. Może mnie ktoś wyprowadzi z błędu i zmotywuje do zmiany zdania
Bunio
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Zawsze mozna zamknac ulice - i po klopocie . Ale jak zauwazylem - najpierw trzeba ja podremontowac - np zrobic chodniki - potem zamknac . I problem nawierzchni z glowy . Salamandra... jestem z Toba!!!!!!!! A Reda jest zarzadzana fatalnie... i naparwde mam duze porownanie wiec nie przekonujacie mnie parkiem itp. Ktory swoja droga rowniez jest utrzymywany w porzadnym stanie tylko latem - zima ani razu nawet nikt tam piaskiem nie sypnal a ludzi na spacerach sporo - chyba ze lod zywy na chodnikach to pustkami swiecil wzglednie libacjom alkoholowym sprzyjal... I nie preswadujcie mi prosze ze na to mega kase trzeba bo jak sie cos robi, to sie uwzglednia koszty gospodarownaiem tym i utrzymaniem tego... co w Redzie czesto kiepskawo wychodzi. Niestetety... bo miasto ma zadatki na bycie milym i przyjaznym...
ODPOWIEDZ