Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

RZEKA REDA

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorcik00
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

http://www.pogodynka.pl/ostrzezeniahydr ... -pomorskie
Dla ludzi mieszkających w pobliżu rzeki proponuję od czasu do czasu śledzić ostrzeżenia hydrologiczne

http://baltyk.pogodynka.pl/index.php?pa ... e=8&data=9
Po lewej stronie jest zakładka pomiary-pomiar hydrologiczny i pokazuje się mapka na której widać rzekę Reda i wodowskaz Wejherowski
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jestem ciekaw gdzie sa robione pomiary, ale z tego co widze to chyba Wejherowo.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Dark
Ja tu zaglądam
22 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

pale fajke elektroniczna ale czytajac ten post tak sie zasmialem ze az sie zakrztusilem . Rzeka Reda jest za mala zeby wylac wylewaja duze rzeki
Munio
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A w jakim mieście Ty żyjesz? Rzeka Reda wylewała wielokrotnie w przeszłości. I to właśnie małe rzeki, które są słabo zabezpieczone, czynią największe szkody...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dark pisze:pale fajke elektroniczna ale czytajac ten post tak sie zasmialem ze az sie zakrztusilem . Rzeka Reda jest za mala zeby wylac wylewaja duze rzeki
Kilkukrotnie w ostatnich latach, Reda zalewala swoje okolice...



http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html

http://reda.naszemiasto.pl/artykul/7663 ... cd9f,1,3,8

i tak dalej...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dark pisze:pale fajke elektroniczna ale czytajac ten post tak sie zasmialem ze az sie zakrztusilem . Rzeka Reda jest za mala zeby wylac wylewaja duze rzeki
potraktujmy ten post jako mierną prowokację. W górach i na wyżynach najczęściej wylewają i sieją spustoszenie małe potoki...
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

u zbiegu ulic kazimierskiej i obwodowej rzeka wylewała bardzo czesto a teraz semeko buduje tam bloki na tych terenach (juz dwa stoją), czy to troche nie dziwne ze wydano tam pozwolenie na budowe tych bloczków?
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu






Tu masz że jednak wylewa zrobiłem małą rundkę po redzie nagrywając jak pozalewało
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Rzeka wystepowała z brzegów zawsze. To nic nowego. Obecnie jest byc moze wiecej wody poniewaz ludziska zabetonowali swoje podwórka, powstały nowe osiedla, ulice, no a woda jak to wodą albo wsiaka, albo spływa.
Inna sprawa, że niewiele sie robi aby ułatwić spływanie wody korytem rzeki. Mozna pogłębić dno, usunąć przewrócone drzewa nie mówiąc juz o małej retencji
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

hehe - dobre Marciin - ale mam nawet lepsze.
To co teraz postawili nowe - stoi na jeziorze.
Budowę domów widziałem - budowy regulacyjnej Redy - przegapiłem?!
ale w końcu to nie mój i inwestora problem
good by my love, good bye...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

odgrzewam stary temat, bo nie chce zakładać nowego do swoich żali, ale dziś przeczytałem, że Miasto Rumia w porozumieniu z deweloperem Inpro zagospodaruje kolejny odcinek rzeki Zagórskiej Strugi - fajny kawałek miasta powstanie za pieniądze dewelopera.
Wcześniej spory odcinek deptaka wzdłuż rzeki zbudowało miasto i ma ochotę robić to dalej.

Również Wejherowo kolejny rok z rzędu rewitalizuje tereny wzdłuż rzeki Cedron, tworząc przy rzece miejsca rekreacji..

Smutne, że Reda nie jest zainteresowana tym, aby brać przykład z sąsiadów i wykorzystać rzekę do stworzenia miejsc rekreacji.

W załączeniu wizualizacja Zagórskiej Strugi i zdjęcie niedawno oddanego terenu rekreacji przy Cedronie... u nas niestety inwestycji w tereny rekreacji nie zaplanowano :(
Załączniki
cedron.jpg
ze strony wejherowo.pl
cedron.jpg (72,28 KiB) Przejrzano 9769 razy
inpro.jpg
z fb Rumi
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

Czy deweloper na S nie miał przypadkiem zrobić pięknej ścieżki wzdłuż rzeki Redy z parku do mostku na Kazimierskiej po zakończeniu budowy osiedla Reda Park ? Chyba, że jeszcze nie skończyli go budować to przepraszam.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Wicek pisze:
2 lat temu


Smutne, że Reda nie jest zainteresowana tym, aby brać przykład z sąsiadów i wykorzystać rzekę do stworzenia miejsc rekreacji.
Mnie boli to, że zaprojektowany park zamiast rozwijać się w oparciu o kolejną koncepcję/projekt rozwoju w tej chwili w typowo polski sposób rozwija się w sposób chaotyczny. Za moment zniszczą cały park swoimi "upiększeniami"
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

cli1 pisze:
2 lat temu
Czy deweloper na S nie miał przypadkiem zrobić pięknej ścieżki wzdłuż rzeki Redy z parku do mostku na Kazimierskiej po zakończeniu budowy osiedla Reda Park ? Chyba, że jeszcze nie skończyli go budować to przepraszam.
Nie będzie tej ścieżki bo tuz za parkiem jest nowo wybudowany parking zaraz przy Lini brzegowej wiec nie ma miejsca juz na chodnik.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ