Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kamery w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

NaszeMiasto.pl pisze:Reda. Kolejne kamery monitoringu

Dwie kolejne kamery monitoringu mają być zamontowane na osiedlu Buczka w Redzie. Stanie się tak dzięki porozumieniu władz Redy z Wejherowską Spółdzielnią Mieszkaniową.

- Obecnie mamy 4 kamery w rejonie tunelu i dworca kolejowego, doskonale się sprawdzają, dlatego rozwój miejskiego monitoringu to rzecz jak najbardziej wskazana - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Jest tylko jedno "ale", dotyczące kosztów eksploatacji kamer. Rocznie cztery punkty kosztują nas 58 tys. zł, uważam, że jest to bardzo dużo. Kwota ta wynika z przetargu, spróbujemy ją negocjować.

Dlatego ważny jest fakt, że kamery na osiedlu Buczka w ogóle nie obciążą miejskiego budżetu. Wszystkie koszty związane z tą inwestycją pokryje spółdzielnia.

Dodajmy, że radni miejscy wnioskowali, by podobną współpracę podjąć z największą redzką spółdzielnią - Energetykiem.
(JK) - NaszeMiasto.pl
Gdzie, Waszym zdaniem, powinny się jeszcze pojawić kamery?
Awatar użytkownika
wintermute
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Proponuję założenie fotoradarów na rogatkach Redy na ulicy gdańskiej oraz fotoradaru na przejściu dla pieszych na ulicy gdańskiej koło cmentarza. Nie dość że zwiększy to bezpieczeństwo , ale także zapewni dodatkowy dochód do budżetu miasta. Ewentualnie można by umieścić fotoradar na skrzyżowaniu ulicy gdańskiej z pucką. Latem zmęczonym turystom stojącym w wielogodzinnych korkach będą puszczać nerwy. Kwestia tylko oszacowania jakie dochody by to zapewniło. Czemu fotoradary ? Ja w Redzie obawiam się dwóch niebezpieczeństw. Po pierwsze wypadek samochodowy. Po drugie można zostać pogryzionym/zagryzionym przez psa.
Gość

17 lat temu

hmm, monitoring w tunelu pod dworcem, odkąd sie pojawił już jakoś czuję się bezpieczniej ;D i uśmiecham do kamery ;P

a fotoradary... hmm, to faktycznie droga sprawa a pewnie i tak by nam postawili tylko 'budke' atrapę ;p chyba lepiej by było gdyby raz na jakiś czas policja zaczaiła się z przenośnym fotoradarem ;) takie niespodzianki zawsze łapią więcej szybkich kierowców niż stałe punkty ;P

a co do umiejscowienia kamer to przydałaby się jedna w khmm 'pseudo' parku nad rzeczką, bo czasem wieczorem to aż strach tamtędy przechodzić...

a na swoim własnym osiedlu mam monitoring z podglądem w tv kablowej ;) więc poniekąd też jest bezpieczniej :)
Gość

17 lat temu

na buczka kamery to pelna głupota na co to ?? :shock:
frodo

17 lat temu

też nie podoba mi się pomysł z kamerami do czego wogóle by to miało być potrzebne?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Ale dlaczego nie? Skoro spółdzielnia chce na to wyłożyć kasę... Nikt raczej na tym nie ucierpi, chyba że się mylę?

A tak na marginesie, monitoring podobno już działa.
Za konserwację i przesył sygnału do centrum monitoringu ma odpowiadać TK Chopin.
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Telewizja Chopin zainstalowała kamerę na ul. Łąkowej (w okolicy skrzyżowania z ul. Osiedlową). Kamera została włączona w istniejący system monitoringu. Kamera, póki co, będzie działała przez okres wakacji. Mamy jednak nadziej, że kamera zostanie nieco dłużej.
Awatar użytkownika
maras
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

O kamerze na ul.Łąkowej dowiedziałem się wówczas gdy "pałkarze" skasowali Mnie za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Konkretnie na przystanku autobusowym koło "ewy". :? A ponąć stała tam już od 2 tygodni. lol
There is no dark side of the Moon really, as a matter of fact it is all dark.

Nikt Mi nie wkręci że "białe jest białe a czarne jest czarne"
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

maras pisze:O kamerze na ul.Łąkowej dowiedziałem się wówczas gdy "pałkarze" skasowali Mnie za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Konkretnie na przystanku autobusowym koło "ewy". :? A ponąć stała tam już od 2 tygodni. lol
To dowód na to, że kamera w tym miejscu była dobrym pomysłem :P. Fakt, że od kiedy tam jest, rzadko widuję "podejrzane towarzystwo" na tym przystanku.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Witam.
Mam pytanie, kto obsługuje obraz z kamer w Redzie. Wiem, że są dwie w Parku, jest też jedna na Łąkowej chyba....?
Pytam z ciekawości, czy nie dało by rady upublicznić w internecie obrazów z tych kamer... kiedyś czytałem, nie pamiętam czy było to w Polsce czy zagranicą, gdzie właśnie większe miasta udostępniały takie obrazy co przełożyło się na większe bezpieczeństwo, gdyż jak ktoś przeglądał obraz na którym było jakieś zdarzenie mógł od razu informować policję.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

dwie kamery są w tunelu do dworca i jedna na Fenikowskiego na przeciwko kościoła
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Widziałam też trzy kamery na środku skrzyżowania Gdańskiej i Puckiej, ale nie wiem, czy one działają czy po prostu sobie są. Też się zastanawiałam, czy należą do urzędu miasta czy może do policji.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Wiem ze ta przy kościele na Fenikowskiego obsługiwał kiedyś Chopin
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Większość redzkich kamer obsługuje policja. Obrazu z tych kamer nie udostępnisz. Był ten temat poruszany gdzieś na forum. W przypadku gdy właściciel jest prywatny, można próbować się dogadywać. Ja kiedyś próbowałem dogadać się z TKChopin, ale nic z tego nie wyszło. TKChopin ma własne portale i nie ma interesu we wspieraniu innych..
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ale podobno kiedyś TV Chopin udostępniała obraz z kamer w ramach kablówki?
To prawda? Jeśli tak to szkoda, że teraz nie chcą się podzielić..
ODPOWIEDZ