Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

STRATEGIA ROZWOJU MIASTA REDY

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Trochę dziwna forma zbierania ankiet - archaiczna. Wysyłanie pliku Word mailem wyklucza jej anonimowość. Jest tyle narzędzi online i darmowych, jak np. Google Forms.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

ja z kolei uważam, że takie ankiety są ok
Dobrze, że Radni, chcą poznać oczekiwania wyborców.
Niestety podobnie jak Wy uważam, że pomysły przedstawimy, a z realizacją będzie gorzej :)
Zresztą stronę wcześniej wymieniałem fajne pomysły, które były w poprzednich strategiach, a teraz o nich nikt nie pamięta :(
Zigi pisze:
3 lat temu
Trochę dziwna forma zbierania ankiet - archaiczna. Wysyłanie pliku Word mailem wyklucza jej anonimowość. Jest tyle narzędzi online i darmowych, jak np. Google Forms.
ja jeszcze nie zrobiłem- ale na pewno wypełnię :)
Nie można chociaż w PDFie?
Jeszcze się nie wczytywałem, ale także uważam, że można by to zrobić jak zwykłą ankietę internetową, a nie jakieś wypełnianie word-ów :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

No ja to wyeksportowałem w pdf i wysłałem mailem. No ale po moim mailu to od razu wiadomo, kto wysłał :)

Zgadzam się, że samo napisanie strategii nie wystarczy. Chyba brakuje wiedzy jak ją wdrożyć, jakimi narzędziami. Niestety, jak robi się strategię, to wszystkie działania powinny być jej podporządkowane, zgodne z celami przyjętymi w strategii. Kompletnie tego nie widzę w bieżących działaniach.
Choć w dużej mierze jest to kwestia komunikacji. Strategia musi być też odpowiednio komunikowana.

No nic. Napisałem w ankiecie kilka ciepłych słówek. Może ktoś to przeczyta ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Zigi pisze:
3 lat temu
Napisałem w ankiecie kilka ciepłych słówek. Może ktoś to przeczyta ;)
Może sobie nawet w ramkę oprawią :D
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Co ciekawe, na profilu Facebookowym Redy pojawiła się wersja online ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1Hn6QMb ... ested=true

Na stronie Urzędu nadal jest dostępna wersja Word.
http://miasto.reda.pl/2020/ankieta-reda-2030/

W samej ankiecie w wersji online drobne błędy, np. "Pytanie" jako jedna z opcji odpowiedzi :) ale generalnie dobrze, że jest online. Warto by dorzucić ten link także na stronie Urzędu Miasta.

Termin do wypełnienia ankiety to 31 maja!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

ja zdążyłem przesłać w pdf-ie zanim pojawiła się wersja on-line :p
więc nie za szybko się zorientowali, że jest XXI wiek :)
ale lepiej późno niż wcale

Z ciekawością czekam na wyniki i mam nadzieje, że głosu ludu zostanie wysłuchany i miasto będzie się rozwijać zgodnie z naszymi oczekiwaniami :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

O, strona 22, punkt "Wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.", podpunkt 2.:
"Powołanie Straży Miejskiej."

My już to chyba kiedyś przerabialiśmy. Kiedyś nawet jadąc autem słuchałem jak w RMF-ie (ok.2-3 lat temu) mówili, że jest trend likwidacji takich instytucji - jako przykład podali Redę. Jad dobrze pamiętam to SM z redzkich ulic zniknęła jeszcze w poprzednim stuleciu, ba nawet tysiącleciu :D
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Być może mając na uwadze wzrost liczby mieszkańców, powołanie takiej służby byłoby zasadne, aczkolwiek, nie wiem na ile jest to możliwe, np. pod względem finansowym. Strategia, póki co jest na dość ogólnym poziomie i nie ma w niej harmonogramu, czy szczegółowych mierników realizacji.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

znowu wraca ten temat - rozmawialiśmy o tym już 7 lat temu :)

Dla mnie Straż Miejska to marnowanie pieniędzy i to nie małych. To co najmniej kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.

Nie ma kasy na parki, nie ma kasy na nowe drogi... ale kasa na ciepłe posadki zawsze się znajdzie.

Zacytuje sam siebie z przed 7 lat.
Uważam, że powoływanie Straży Miejskiej jest zupełnie bezsensownym działaniem. Zamiast tworzyć Straż Miejską lepiej już dołożyć te pieniądze Policji na dodatkowych funkcjonariuszy dedykowanych takim zadaniom.

Pamiętaj, że powołanie Straży Miejskiej to nie tylko powołanie dwóch funkcjonariuszy, którzy jak będą widzieć 5 łysych facetów pijących wódkę w Parku, rzucających butelkami i wydalających mocz na środku chodnika to się schowają i będą udawać, ze tego nie widzą (a w najlepszym wypadku zawołają Policje), a gdy zobaczą Ciebie z mężem na romantycznym spacerku w strojach galowych w gorący dzień pijących 2 % Radlera to od razu wyskoczą z zza krzaka i będą krzyczeć na całe miasto jakby złapali mordercę i wystawiać 200 zł mandaty…. Ale też powołanie nowej instytucji, która musi mieć Komendanta, który musi mieć swojego zastępcę i sekretarkę, który musi mieć odpowiedni do swojego stanowiska sprzęt (samochód, telefon, komputer) i taka Straż Miejska, tez musi mieć gdzie siedzieć, czyli za wynajem jakiejś siedziby trzeba by płacić…

Naprawdę nie może tego robić istniejąca już Policja… tylko trzeba powoływać zupełnie nie przydatną Straż Miejską… tylko dlatego, że Gdynia, Rumia a nawet Kosakowo coś takiego ma?
...
Temat: Straż Miejska ? w Sprawy miasta Reda :P
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Dołożyć pieniędzy policji? Najłatwiej. To nie gwarantuje polepszenia sytuacji. Proponuję poprawę współpracy, ścisły kontakt z policją i zwyczajne poczucie kontroli ze strony UM. Jeśli będzie atmosfera wspólnego dbania o bezpieczeństwo, łatwiej będzie faktycznie o nie zadbać. Straż Miejska to strata pieniędzy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Władze Miasta przy okazji strategi 2030 niestety pokazały jak głęboko w poważaniu mają opinie mieszkańców :)

Zgłoszono 20 uwag - niektóre nawet ciekawe i wszystkie 20 zostały odrzucone :)

Po co ludzi pytać o opinie skoro patent na mądrość jest w urzędzie?

http://miasto.reda.pl/2021/raport-konco ... roku-2030/

Widać też gołym okiem, że decyzja o powołaniu Straży miejskiej została już podjęta :)
Ciekawe czy komendant i Administracja też jest już znana...

dla mnie to kabaret. Samorządowcy ciągle jęczą ile pieniędzy im rzad zabiera, jak nie mają na nic kasy itd. itp.... ale na biurokrację i tworzenie kolejnych fikcyjnych stołków oczywiście znajdą :)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

nie widzę uwag do swoich uwag , ciekawe te konsultacje... ale to w sumie nie ma znaczenia przy odrzuceniu wszystkich ...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Pic na wodę fotomontaż - ja swoich uwag też w raporcie nie widzę - ale burmistrz przy okazji następnego wywiadu będzie mógł stwierdzić:

"Po konsultacjach z mieszkańcami zdecydowaliśmy [tu wkleić jakąś bzdurę wymyśloną przez UM]"
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Oo, ciekawe. Swoich uwag też nie widzę. Z tego raportu wynika, że uwagi złożyło 5 osób. Wiemy, że brakuje uwag co najmniej od trzech osób wypowiadających się w tym wątku. Ciekawe, ile jeszcze uwag pominięto w raporcie.

Niestety, myślę, że wdrożenie strategii będzie takie, jak te konsultacje. A efekty takie, jak po wdrożeniu ostatniej strategii :/
ODPOWIEDZ