Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wycinka lasu w Pieleszewie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Czy ktoś wie z jakiego powodu (albo w jakim celu) w Pieleszewie, w okolicach ul. Rzecznej (za mostkiem w stronę ul. 12 Marca), wycięto na oko licząc ponad 200 drzew (głównie dorodne zdrowe buki, sosny, brzozy). Co ciekawe tuż za tablicą OBSZAR NATURA 2000.
Domyślam się, że zrobiono to zgodnie z prawem, ale jaki był powód? Szczerze mówiąc dziwnie i łyso teraz wygląda taki przetrzebiony las, bo na sporym obszarze zostały tylko dużo niższe, cienkie drzewinki.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Mieszkamy na Zbożowej i powoli zaczyna ogarniać nas przerażenie...to wygląda jak dewastacja! Mamy nadzieję, że zgodnie z prawem sie dzieje...ale cel jest nam nieznany, wygląda to bardzo bardzo źle
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Może by wystosować jakieś pismo w tej sprawie do urzędu miasta ?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Za wycinkę drzew powyżej 10 lat na własnej posesji bez zezwolenia grożą ogromne kary finansowe.Art.85 i 86 z 16 kwietnia 2004 r.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

To są drzewa w lesie i wycinkę zapewne nadzoruje Dyrekcja Lasów Państwowych. Nie przypuszczam, by ktoś to zrobił bezprawnie (choć różnie to czasem bywa). Intryguje mnie tylko dlaczego to zrobiono albo w jakim celu w tym akurat miejscu. Mam też nadzieję, że teren po wycince zostanie uporządkowany, bo leśne dukty, którymi bez trudu dało się przejść na skróty z Pieleszewa do Betlejem, teraz są niemal jak tor przeszkód. Mnóstwo nieuprzątniętych gałęzi, konarów, głębokie, błotniste koleiny po ciężkim sprzęcie. Faktycznie, trochę to zdewastowane.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Za wycinkę drzew powyżej 10 lat na własnej posesji bez zezwolenia grożą ogromne kary finansowe.Art.85 i 86 z 16 kwietnia 2004 r.

To nie jest "własna posesja". To lasy państwowe i obszar chroniony.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Geniodekt pisze:Może by wystosować jakieś pismo w tej sprawie do urzędu miasta ?
Nie czekaj, az ktos to zrobi. Możesz sam "wystosować jakieś pismo" Możesz także wysłac maila do burmistrza.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zapytanie do Burmistrza wysłane - dam znać co udało mi się dowiedzieć,
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Juz mam odpowiedź, reakcja ekspresowa.

Dzień dobry.
W nawiązaniu do Pani maila w związku z wycinką drzew w rejonie Reda-
Pieleszewo, skontaktowałam się z Nadleśnictwem Wejherowo i otrzymałam
informację iż prowadzona w tamtym rejonie wycinka jest planowa. Zgodnie
z Planem Urządzania Lasu zatwierdzonym przez Ministra Środowiska
dojrzały drzewostan zostaje wycięty i dzięki temu zostaje odsłonięty
młody drzewostan.

Z poważaniem,
(imię i nazwisko)
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Przy obecnych karach za wycinkę drzew na własną rękę nikt by się chyba nie odważył wycinać tylu drzew bez zgody odpowiednich organów.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Przy obecnych karach za wycinkę drzew na własną rękę nikt by się chyba nie odważył wycinać tylu drzew bez zgody odpowiednich organów.

No raczej...nas zastanowiło jedynie to, że w/w wycinka przypomina już dewastację Ale wszystko zgodnie z prawem.
Sanity
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Podobnie wyglądają leśne ścieżki w okolicach ul. Buczka i Jarej. Koleiny mają głębokość do 80cm. Dla mnie to też wygląda na dewastację. Spacerowałem tymi ścieżkami od kiedy pamiętam. W tej chwili nie da się nawet przejść nie mówiąc o jeździe na rowerze. W niektóre z tych miejsc dało się dojechać normalnymi drogami i nie trzeba było rozryć wszystkiego pomiędzy wyrębami. Ktoś do tej wycinki zabrał się zupełnie bez poszanowania lasu, bez sensownego planu jak zminimalizować szkody i ze zbyt ciężkim sprzętem. A tłumaczenie, że legalnie... hmm gratuluje samopoczucia.
ODPOWIEDZ